Feb 21, 2016 - Sunday

Sunday Swiss Teams Event Summary

Session 2

32.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
10.11 Silver 1/2 88.00 Lee PayneSalt Lake City, UT Jimmy PayneSalt Lake City, UT Uri LoewensteinSalt Lake City, UT Buzz FarnesMidvale, UT
10.11 Silver 1/2 88.00 Robert JohnsonLas Vegas, NV Henriette MufichLas Vegas, NV Rick LepscierLas Vegas, NV Rodney PaxtonLas Vegas, NV
6.50 Silver 3 1 87.00 Richard SmithIvins, UT Louise StevensSaint George, UT Trish AyersIvins, UT Sharon AspenbergIvins, UT
4.87 Silver 4 86.00 Robert PorissMesquite, NV Robert DonaldsonOgden, UT Marian SubicOgden, UT Rosalee GardnerSalt Lake City, UT
3.85 Silver 5 85.00 Harold FarnsworthSalt Lake City, UT Barbara LundyPark City, UT Pradeep JhawarLayton, UT Vandana JhawarLayton, UT
4.34 Silver 6 2 1 78.00 Nancy ConleySaint George, UT Ruth UrieSaint George, UT Paul MossSaint George, UT Kathy MossSaint George, UT
3.25 Silver 7/8 3 74.00 Ginny RasmussenIdaho Falls, ID Paul CostantinoRock Springs, WY Martha ArringtonIdaho Falls, ID Phyllis HedbergSaint George, UT
2.73 Silver 7/8 74.00 William AeschbacherPark City, UT James FlesherSalt Lake City, UT Ann MorinPark City, UT Alene WrobelFarr West, UT
2.19 Silver 4/5 68.00 Linda LannoyeMesquite, NV Murray CuttenGoodyear, AZ John DavisConcordia, KS Patrick WilsonYakima, WA
2.19 Silver 4/5 68.00 Louie ColettiMesquite, NV Linda ColettiMesquite, NV Judeth HoppeLincoln, NE Sarah BowmanMesquite, NV
1.65 Silver 6 67.00 Linda TorresLas Vegas, NV Mel FinebergLas Vegas, NV Susan ChunLas Vegas, NV Evelyn DahlLas Vegas, NV
1.63 Silver 2/3 58.00 Rita PortaSaint George, UT Sharon DulbergSaint George, UT Ann SchlittSaint George, UT Stanley PotterMilford, OH
1.63 Silver 2/3 58.00 Bonna BellingerSaint George, UT John HallaqSaint George, UT Dorothy WeaverSaint George, UT Leah AschSaint George, UT
1.05 Silver 4 51.00 Judy HallIvins, UT Shirley GilbreathIvins, UT Mary BujanovichSaint George, UT Carol LubomudrovIvins, UT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
20 Robert Johnson Henriette Mufich Rick Lepscier Rodney Paxton A 1/2 - - - - - 0.00 88.00 10.11 Silver
16 Lee Payne Jimmy Payne Uri Loewenstein Buzz Farnes A 1/2 - - - - - 0.00 88.00 10.11 Silver
21 Richard Smith Louise Stevens Trish Ayers Sharon Aspenberg B 3 1 - - - - 0.00 87.00 6.50 Silver
26 Robert Poriss Robert Donaldson Marian Subic Rosalee Gardner A 4 - - - - - 0.00 86.00 4.87 Silver
14 Harold Farnsworth Barbara Lundy Pradeep Jhawar Vandana Jhawar A 5 - - - - - 0.00 85.00 3.85 Silver
8 Nancy Conley Ruth Urie Paul Moss Kathy Moss C 6 2 1 - - - 0.00 78.00 4.34 Silver
17 Ginny Rasmussen Paul Costantino Martha Arrington Phyllis Hedberg B 7/8 3 - - - - 0.00 74.00 3.25 Silver
6 William Aeschbacher James Flesher Ann Morin Alene Wrobel A 7/8 - - - - - 0.00 74.00 2.73 Silver
27 Tom Carr A Carmichael Kerma Jones Patricia Kittock A - - - - - - 0.00 71.00 0.90 Silver
24 Louie Coletti Linda Coletti Judeth Hoppe Sarah Bowman B - 4/5 - - - - 0.00 68.00 2.19 Silver
5 Linda Lannoye Murray Cutten John Davis Patrick Wilson B - 4/5 - - - - 0.00 68.00 2.19 Silver
12 Linda Torres Mel Fineberg Susan Chun Evelyn Dahl B - 6 - - - - 0.00 67.00 1.65 Silver
28 Irene Monical Martin Monical Corinne Roberts Berniece Turner B - - - - - - 0.00 59.00 0.60 Silver
18 James Brier Betty Tanenbaum Robert Geil Barbara Geil B - - - - - - 0.00 58.00 0.90 Silver
4 Rita Porta Sharon Dulberg Ann Schlitt Stanley Potter C - - 2/3 - - - 0.00 58.00 1.63 Silver
31 Bonna Bellinger John Hallaq Dorothy Weaver Leah Asch C - - 2/3 - - - 0.00 58.00 1.63 Silver
15 Judy Haynes Gail Hensleigh Maribeth Powell Carrie Fugett B - - - - - - 0.00 56.00 0.90 Silver
11 George Shelley Clysta Lundgreen Marsha McCandless Sally Spears B - - - - - - 0.00 56.00 0.90 Silver
25 Doug Adair Julianne Adair Maryann Fakler Ronald Fakler A - - - - - - 0.00 55.00 0.90 Silver
3 Sheila Berry Pat Bramlage Allyn Phillips Myrtle Feller B - - - - - - 0.00 55.00 0.90 Silver
2 Larry Fulk Nan Thompson Jana Willcoxon Ann Matthews B - - - - - - 0.00 53.00 0.90 Silver
9 Judy Hall Shirley Gilbreath Mary Bujanovich Carol Lubomudrov C - - 4 - - - 0.00 51.00 1.05 Silver
1 Mike Ainbinder Robin Miller Ruth Andersen Glenda Bradley C - - - - - - 0.00 50.00 0.60 Silver
30 Frank Shannon Linda Shannon David Zehnder Bonnie Denz C - - - - - - 0.00 49.00 0.90 Silver
19 Carole Wade Sidney Hughes Ray Johnson Herb Lichtenstein B - - - - - - 0.00 48.00 0.75 Silver
23 James Summers Sharon Summers Mary Lean Norman Lean B - - - - - - 0.00 46.00 0.90 Silver
7 Ann Christensen Lorrie Broman Carolyn Parmelee Darlene Macdonald C - - - - - - 0.00 46.00 0.30 Silver
22 Douglas Wylie Matthew Lund Paul Lund Joann Okumura B - - - - - - 0.00 44.00 0.75 Silver
10 Robert Weatherbee Veda Weatherbee Myrna Olson Curtis Olson C - - - - - - 0.00 42.00 0.60 Silver
29 Betty Witteried Kay Besteman Rosemary Pritchard Joann Sufka B - - - - - - 0.00 40.00 0.30 Silver
32 Diane Schnarr Paul Schnarr Charlotte Roney Duane Murphy C - - - - - - 0.00 33.00 0.30 Silver
13 Loretta Green Donna Phelps Marlys Eischen Anne Pratt C - - - - - - 0.00 29.00 0.15 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results