Jan 07, 2016 - Thursday

Thursday Afternoon Swiss Teams Event Summary

Session 1

15.0 Tables Based on: 25.0

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
6.42 Silver 1 71.00 Dave DouglassOro Valley, AZ Marc HaySierra Vista, AZ Paul SoperSierra Vista, AZ Max LimbockerTucson, AZ
4.82 Silver 2 1 58.00 Larry HudgensBass Harbor, ME Aaron CarnesTucson, AZ Nandkumar BakshaniTucson, AZ Eric SwansonTucson, AZ
3.61 Silver 3 55.00 Donald LiebermanTucson, AZ Rita SmithTucson, AZ Ellen DilbertWaltham, MA Christopher ApitzWaltham, MA
2.71 Silver 4 51.00 Carole SilversteinLancaster, PA Bruce SilversteinLancaster, PA Marianne SpanierScottsdale, AZ Bud MarshScottsdale, AZ
2.03 Silver 5 2 50.00 Sunand BalTucson, AZ Ernest LedbetterTucson, AZ Louise DucharmeOttawa, ON Raymond GradyTucson, AZ
1.76 Silver 3 1 43.00 Shyla McGillHobbs, NM Nancy HollyfieldCarlsbad, NM Bette Rae CampbellTucson, AZ Judy PateCarlsbad, NM
1.08 Silver 4 40.00 Stephen PozezTucson, AZ Sarah BaumannTucson, AZ Marian WilsonTucson, AZ Jo Ann AikenTucson, AZ
1.32 Silver 2 39.00 Donna MooreGreen Valley, AZ Michael KnightGreen Valley, AZ Jerry WolterCottonwood, AZ Andrea ScottCottonwood, AZ

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
4 Dave Douglass Marc Hay Paul Soper Max Limbocker A 1 - - - - - 0.00 71.00 6.42 Silver
13 Larry Hudgens Aaron Carnes Nandkumar Bakshani Eric Swanson B 2 1 - - - - 0.00 58.00 4.82 Silver
6 Donald Lieberman Rita Smith Ellen Dilbert Christopher Apitz A 3 - - - - - 0.00 55.00 3.61 Silver
14 Carole Silverstein Bruce Silverstein Marianne Spanier Bud Marsh A 4 - - - - - 0.00 51.00 2.71 Silver
7 Sunand Bal Ernest Ledbetter Louise Ducharme Raymond Grady B 5 2 - - - - 0.00 50.00 2.03 Silver
11 Shyla McGill Nancy Hollyfield Bette Rae Campbell Judy Pate C - 3 1 - - - 0.00 43.00 1.76 Silver
10 Rollie Armacost Darlene Armacost Mary Baptist Robert Baptist A - - - - - - 0.00 40.00 0.46 Silver
1 Stephen Pozez Sarah Baumann Marian Wilson Jo Ann Aiken B - 4 - - - - 0.00 40.00 1.08 Silver
9 William Hackbarth III Emmanuel Vuvunas Ann Stark Court Smith A - - - - - - 0.00 39.00 0.23 Silver
5 Donna Moore Michael Knight Jerry Wolter Andrea Scott C - - 2 - - - 0.00 39.00 1.32 Silver
12 Alan Green Bud Smith Marilyn Hanson Don Elliott C - - - - - - 0.00 36.00 0.46 Silver
2 Judson Jones Nancy Holt Eileen Treichel Lanie Constable C - - - - - - 0.00 34.00 0.23 Silver
8 Margaret Glenn Carole Dean Mary Aveiro Carole Parent C - - - - - - 0.00 21.00 0.12 Silver
3 Ronald Gagne Barbie Corbett Melinda Hawkins Marian Rogge C - - - - - - 0.00 16.00 0.23 Silver
15 Joan Merrill Clair Kretschmann Adair Karlin Rodney Bias B - - - - - - 0.00 7.00

Bracket

Bracket available from Fast Results