Feb 24, 2015 - Tuesday

Gnt - A Event Summary

Session 2

20.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
30.00 Gold 1 Crispin BarrereBerkeley, CA Robert TuttleSanta Rosa, CA Mark MossPiedmont, CA Robert ThomsonSan Rafael, CA
22.50 Gold 2 Grant VanceOakland, CA Dmitri ShabesSan Ramon, CA Len VishnevskySan Francisco, CA Gregory VancePacifica, CA Jessica LaiOakland, CA
15.00 Gold 3/4 Li-Chung ChenCupertino, CA Cheryl MandalaCupertino, CA Han-Yu ChangSunnyvale, CA Eugene HungSunnyvale, CA
15.00 Gold 3/4 Daniel RaiderSan Mateo, CA Pat GalliganSan Mateo, CA Ron KarrSunnyvale, CA Robert NgMillbrae, CA Bruce LuttrellSan Jose, CA
6.75 Gold 5/8 Vandana VidwansFremont, CA Shelley LapkoffBerkeley, CA Tanakorn LavanakulDublin, CA Rajeev GuptaOakland, CA
6.75 Gold 5/8 Erwin LinznerSanta Rosa, CA Manfred MichlmayrOrinda, CA Jack BeersOakland, CA Gary RobinsonSanta Rosa, CA
6.75 Gold 5/8 Ditka (NPC) Bob EnensteinLos Altos, CA Richard SpitalnickSunnyvale, CA Tom TrachukWalnut Creek, CA Alan WoodSan Jose, CA
6.75 Gold 5/8 Cole PowellOakland, CA Tracey BauerSan Rafael, CA Lawrence SwansonWalnut Creek, CA Mark PetersonLarkspur, CA

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Crispin Barrere Robert Tuttle Mark Moss Robert Thomson A 1 - - - - - 0.00 30.00 Gold
2 Grant Vance Dmitri Shabes Len Vishnevsky Gregory Vance Jessica Lai A 2 - - - - - 0.00 22.50 Gold
9 Daniel Raider Pat Galligan Ron Karr Robert Ng Bruce Luttrell A 3/4 - - - - - 0.00 15.00 Gold
3 Vandana Vidwans Shelley Lapkoff Tanakorn Lavanakul Rajeev Gupta A 5/8 - - - - - 0.00 6.75 Gold
5 Li-Chung Chen Cheryl Mandala Han-Yu Chang Eugene Hung A 3/4 - - - - - 0.00 15.00 Gold
8 Ditka (NPC) Bob Enenstein Richard Spitalnick Tom Trachuk Alan Wood A 5/8 - - - - - 0.00 6.75 Gold
4 Erwin Linzner Manfred Michlmayr Jack Beers Gary Robinson A 5/8 - - - - - 0.00 6.75 Gold
14 Cole Powell Tracey Bauer Lawrence Swanson Mark Peterson A 5/8 - - - - - 0.00 6.75 Gold
11 Tien-Chun Yang Stephen Tu Lynn Shannon Peter Sun A - - - - - - 0.00 1.87 Red
7 Polly Siegel Kevin Schoenfeld Michael Fleisher Mindy Foos A - - - - - - 0.00 1.87 Red
10 Michael Bodell Adam Meyerson Elianna Meyerson Andrew Hoskins A - - - - - - 0.00 0.94 Red
12 Stephen Castellino Paul Cornelius John Hoffman Leila Sink A - - - - - - 0.00 0.94 Red
13 Marcus Ballinger Edward Frymoyer Sarita Mathiasen Eugene Sor A - - - - - - 0.00 0.94 Red
19 Irwin Lichtblau David Pratt Kathryn Von Dohre Nadine Levine A - - - - - - 0.00
18 Vicki Chang Sue Eltringham David Geary Don Steedman A - - - - - - 0.00
17 Buddhadeb Biswas Wendy Dewell Raghu Agarwal Manju Agarwal A - - - - - - 0.00
16 Qiang Zhang Ethan Yi Liu Bin Liang Kou-Ping Cheng A - - - - - - 0.00
15 Edwin Seputis Ravi Bhalla Denis Racine Jesse Chao A - - - - - - 0.00
6 Gerard Laquerriere Joseph Fox Rajan Jeyakumar Mansoor Gowani A - - - - - - 0.00
20 Elenalani Lam Paul Lee Nathaniel Munger Qucheng Gong A - - - - - - 0.00