2017-18 NAP Team Roster

Show Detail

District Flight Place Player 1 Player 2
3 A 1 Mark Cohen West Orange, NJ Stasha Cohen West Orange, NJ
3 A 2 Eugene Saxe Briarcliff, NY Brady Richter Summit, NJ
3 A 3 Alex Perlin Metuchen, NJ Jiang Gu Mountain Lakes, NJ
3 B 1 Jacek Leznicki Verona, NJ Jerry Owczarek Hackettstown, NJ
3 B 2 Richard Rosenthal Katonah, NY Ruth Yeselson Highland Park, NJ
3 B 3 Fredric Weiner Sarasota, FL Saul Blum Monroe, NJ
3 B 4 Kamal Gupta Latham, NY Malik Magdon-Ismail Albany, NY
3 C 1 Lewis Lefkowitz Edison, NJ Michael Fried Edison, NJ
3 C 2 Dominick D'Ascoli Lake Hiawatha, NJ Jonathan Thompson Montclair, NJ
3 C 3 Ed Lyons S Plainfield, NJ Jean Lyons S Plainfield, NJ
3 C 4 Edward Andrews Jr Skillman, NJ Julie Grossman Hopewell, NJ
6 A 1 Daniel Korbel Las Vegas, NV Sylvia Shi Rockville, MD
6 A 2 David Milton Herndon, VA Stan Schenker Herndon, VA
6 A 3 Alan Sontag Gaithersburg, MD Robin Taylor Gaithersburg, MD
6 B 1 Jim Gaarder Columbia, MD Jimmy Ritzenberg Bethesda, MD
6 B 2 Ed Kinlaw Midlothian, VA Govind Narayan Richmond, VA
6 B 3 Brian Mc Namara Washington, DC Arthur Weiss Brookeville, MD
6 B 4 Peter Haglich Virginia Beach, VA Joe Siqueira Virginia Beach, VA
6 C 1 Joseph Lebaron Mc Lean, VA Myron Goldstein Silver Spring, MD
6 C 2 Jack Spooner Manakin Sabot, VA Donnie Walsh Richmond, VA
6 C 3 Sartaj Alag Mc Lean, VA David Goldfrank Falls Church, VA
6 C 4 James Stiff Glen Allen, VA Brian Knapik Glen Allen, VA
9 B 1 Theo Lichtenstein Tallahassee, FL Bob Soni Tallahassee, FL
9 B 2 Casey Holscher Melbourne, FL Pamela Harmeson Satellite Beach, FL
9 B 3 Bijoy Anand Jacksonville, FL Janice Madsen Jacksonville, FL
9 B 4 Victoria Lanier Amelia Island, FL Bobbie Fost Fernandina, FL
10 A 1 Paul Munafo Huntsville, AL Richard Oshlag Memphis, TN
10 A 2 Michael Schreiber Memphis, TN Amy Downing Memphis, TN
10 A 3 Bryan Howard Nashville, TN Jim Foster Birmingham, AL
12 A 1 Gary Brinker Maumee, OH Joseph Ernsthausen Sylvania, OH
12 A 2 Robert Katz Ann Arbor, MI Frank Treiber III Toledo, OH
12 A 3 Martin Hirschman Southfield, MI Edward White Grand Blanc, MI
12 B 1/2 Ben Bomber East Lansing, MI Cameron Shunta Spring Lake, MI
12 B 1/2 C Phillip Simonds Livonia, MI Richard Johns Okemos, MI
12 B 3 Brenda Fortunate Grand Blanc, MI Christopher Grant New Lothrop, MI
12 B 4 Wilbur Argersinger Ann Arbor, MI Bob Rasmussen Ann Arbor, MI
12 C 1 Henry Zhang Novi, MI Yanping Zhang Livonia, MI
12 C 2 Rich Oom Kentwood, MI Sharon Oom Kentwood, MI
12 C 3 Mark Hugger Dexter, MI Bob Ondo Ann Arbor, MI
12 C 4 James McNamara Brownstown Town, MI Douglas Sweeder Bloomfield, MI
13 A 1 Ralph Katz Burr Ridge, IL Donald Weil Glencoe, IL
13 A 2 James Diebel Wood Dale, IL Bill Goldberg Skokie, IL
13 A 3 Robert Gardner Glenview, IL Dick Bruno Des Plaines, IL
13 B 1 Donald Joseph Glencoe, IL Norman Rosenstein Winnetka, IL
13 B 2 Cory Perkers Chicago, IL Kevin Choi Chicago, IL
13 B 3 James Abbott Chicago, IL Ryan Daniels Vernon Hills, IL
13 B 4 Ping Hu Naperville, IL Yixin Tang Oak Park, IL
14 A 1 Bob Balderson Jr Eden Prairie, MN Cynthia Balderson Eden Prairie, MN
14 A 2 John Koch Saint Cloud, MN Terry Beckman Brooklyn Park, MN
14 A 3 Peggy Kaplan Minnetonka, MN Kurt Schaeffer Lakeville, MN
14 B 1 Gary Knippenberg Golden Valley, MN Erwin Heisler Minneapolis, MN
14 B 2 Gerald Burdeski Moorhead, MN Kurt Zhang Grand Forks, ND
14 B 3 Judy Hansen Eagan, MN Grant Boadwine Preston, MN
14 B 4 Joseph Koester Brooklyn Park, MN Paul Nesvig Inver Grove, MN
14 C 1 Jennifer Peterson Golden Valley, MN Elliot Eskin Edina, MN
14 C 2 Nicholas Erpelding Minnetonka, MN John Schlundt Eden Prairie, MN
14 C 3 Sylvester Sterioff Rochester, MN Yvonne Sterioff Rochester, MN
14 C 4 Anne Hajek Sioux Falls, SD John Scheafer Sioux Falls, SD
17 A 1 Roger Lee Las Vegas, NV Mitch Towner Tucson, AZ
17 A 2 Anne Brenner Denver, CO David Caprera Denver, CO
17 A 3 William Curtis Colorado Spgs, CO Judy Hummel Colorado Spgs, CO
17 B 1 William Kutscher Broomfield, CO Donna Givner Golden, CO
17 B 2 Katherine Stewart Albuquerque, NM Lynda Hundertmark Tijeras, NM
17 B 3 Bill Carstens Anthem, AZ Murali Nair Phoenix, AZ
17 B 4 Edward Yosses Aurora, CO Edward Yosses Aurora, CO
18 A 1 Mark Churchman Saskatoon, SK Donald Shatilla Saskatoon, SK
18 A 2 Andy Anderson Saskatoon, SK Curley Anderson Saskatoon, SK
18 A 3 Gordon Campbell Calgary, AB Allan Simon Calgary, AB
18 B 1 Barry Mactaggart Weyburn, SK Gordon Bell Weyburn, SK
18 B 2 Dianna Wreford Calgary, AB Judy McKeague Bragg Creek, AB
18 B 3 Marilyn Drever Fort Qu'Appelle, SK Donald Drever Fort Qu'Appelle, SK
18 B 4 Barrie Purvis Calgary, AB Patricia Purvis Calgary, AB
19 A 1 Bryan Maksymetz Vancouver, BC Dan Jacob Vancouver, BC
19 A 2 Thomas Carmichael Mill Creek, WA Jenni Carmichael Mill Creek, WA
19 A 3 Harold Antonson Olympia, WA David Binney Seattle, WA
19 B 1 David Roselle Kirkland, WA Paul Martin Duvall, WA
19 B 2 Beau Hovda Bothell, WA Hugh Hendrickson Renton, WA
19 B 3 John Krah Seattle, WA Daniel Poore Seattle, WA
19 B 4 William Creech Bainbridge Isle, WA George Bennett Bellevue, WA
19 C 1 Steven Mark Lewis Kirkland, WA Jolanta Janowski Kirkland, WA
19 C 2 Bradley Rind Mercer Island, WA Terry Jacobson Mercer Island, WA
19 C 3 Guilherme De Souza Bellevue, WA Felipe Souza Bellevue, WA
19 C 4 Tracey Guice Seattle, WA Ivy French Seattle, WA
24 A 1 Kent Mignocchi Bronx, NY Joel Wooldridge Astoria, NY
24 A 2 Hjordis Eythorsdottir New York, NY Bill Begert New York, NY
24 A 3 Radu Nistor Woodside, NY Robert Barrington New York, NY
25 A 1 Adam Grossack Newton, MA Zachary Grossack Newton, MA
25 A 2 James Streisand Wayland, MA Walter Lee Sudbury, MA
25 A 3 Robert Lavin East Longmeadow, MA Harold Feldheim Hamden, CT