2016-17 NAP A Nationals Finals Team Roster

Show Detail

District Flight Place Player 1 Player 2
1 A 1 Robert Morin Montreal, QC Serge Hamelin Montreal, QC
1 A 2 Brian Delong Harmony, NS Frances DeLong Harmony, NS
1 A 3 Frederic Pollack Laval, QC Kamel Fergani Montreal, QC
1 B 1 Robert Guerard Brossard, QC Andre Blanchet Montreal, QC
1 B 2 Connor Havens Riverview, NB Cindy Havens Riverview, NB
1 B 3 Chantal Dube Montreal, QC Louise Berthiaume Montreal, QC
1 B 4 Lois Sherwood Norton, NB Marilyn Dalton Rothesay, NB
1 C 1 Ann-Marie Dwane Brossard, QC Beatrix Oram Roxboro, QC
1 C 2 Kent Ritchie Halifax, NS Michael Ross Bedford, NS
1 C 3 Norma Fajardo-Solache Montreal, QC Irma Lopez-Solache Montreal, QC
1 C 4 Maureen Stiner Dartmouth, NS Michael Hogan Halifax, NS
2 A 1 John Rayner Toronto, ON Robert Lebi Toronto, ON
2 A 2 David Brough Winnipeg, MB William Treble Winnipeg, MB
2 A 3 Richard Chan Markham, ON Ray Jotcham Scarborough, ON
2 B 1 Michael Shaw Winnipeg, MB Terry Visentin Winnipeg, MB
2 B 2 Diane Bourdeau Cambridge, ON Adrian Record Fergus, ON
2 B 3 Gary Robertson Blenheim, ON Lee Easterbrook Chatham, ON
2 B 4 Ron Haney Bobcaygeon, ON Doug Brenner Lindsay, ON
2 C 1 James Jordan London, ON Sue Jordan London, ON
2 C 2 John Hindle Winnipeg, MB Jeff Gosman Winnipeg, MB
2 C 3 Bruce Moor London, ON Tom Jolliffe London, ON
3 A 1 Ethan Stein Irvington, NY Richard Zucker Dobbs Ferry, NY
3 A 2 Lisa Insolera Edgewater, NJ John Kuharetz New Milford, NJ
3 A 3 Satya Pabuwal Loudonville, NY Kamal Gupta Latham, NY
3 B 1 Richard Underwood Voorheesville, NY Kerry Cotterell Clifton Park, NY
3 B 2 Carole Gelfer Wyckoff, NJ Cyndi Morrissey Hawthorne, NJ
3 B 3 Frederick Linnemeyer Franklin Lakes, NJ Patricia Linnemeyer Franklin Lakes, NJ
3 B 4 Thomas Hoi East Brunswick, NJ Eric Sit Jersey City, NJ
3 C 1 Arvind Sharma Princeton Jct, NJ Prem Gupta Monroe Township, NJ
3 C 2 Jason Tokuda Livingston, NJ Sean Casey Atlantic Hlds, NJ
3 C 3 Ginny Mason Princeton, NJ Bobby Willig Princeton, NJ
3 C 4 Barbara Ganin Hillsdale, NJ David Ganin Hillsdale, NJ
4 A 1 Donna Morgen Havertown, PA Howard Kahlenberg Philadelphia, PA
4 A 2 Martin de Bruin Egg Harbor Twp, NJ David Hoffner Galloway, NJ
4 A 3 Louis Glasthal Berwyn, PA Bob Glasson Pennington, NJ
4 B 1 Lawrence Kidder Ithaca, NY Courtenay Footman Ithaca, NY
4 B 2 Barbara Schaefer Devon, PA Sarah McMerty Devon, PA
4 B 3 Bruce Lieberman Doylestown, PA Milind Vaze Churchville, PA
4 B 4 Mark Bolotin Philadelphia, PA Philip Greco Philadelphia, PA
4 C 1 Barrie Callahan Dover, PA Susan Kennedy York, PA
4 C 2 Tay Adams Gwynedd Valley, PA Nancy Parke Colmar, PA
4 C 3 Louise Smith Newton Sq, PA Eileen Erlichman Merion Station, PA
5 A 1 Frank Cymerman Pittsburgh, PA Kenneth Kranyak Parma, OH
5 A 2 Bernie Greenspan Beachwood, OH Brian Ellis Beachwood, OH
5 A 3 Craig Biddle Pittsburgh, PA Fred Schenker Pittsburgh, PA
5 B 1 Charles Scholl Shaker Heights, OH Charles Ladiha Vermilion, OH
5 B 2 Philip MacFarlane Cleveland, OH Donna Largent Cleveland, OH
5 B 3 Davis Heussler East Aurora, NY David Colligan Buffalo, NY
5 B 4 Thomas Koralewski West Seneca, NY Gaurang Sheth Williamsville, NY
5 C 1 Robert Flynn Mc Donald, PA June Threlkeld Bridgeville, PA
5 C 2 Martha Welte Buffalo, NY John Welte Buffalo, NY
5 C 3 Ashokkumar Desai Richfield, OH Bharati Desai Richfield, OH
5 C 4 Richard McGowan Williamsville, NY Eugene Nawotniak Clarence, NY
6 A 1 Noble Shore Germantown, MD Michael Gill Columbia, MD
6 A 2 Eugene Kales Arlington, VA Richard Ferrin Washington, DC
6 A 3 Daniel Korbel Rockville, MD Sylvia Shi Rockville, MD
6 B 1 Adam Gann Arlington, VA Zachary Madden Bethesda, MD
6 B 2 Michael Kelley Nellysford, VA Leah Shao Harrisonburg, VA
6 B 3 Thomas Peters Dayton, MD Robert Rovner Chevy Chase, MD
6 B 4 Albert Lauber Washington, DC James Beller Washington, DC
6 B 5 Bruce Roberts Bethesda, MD James Key Brookeville, MD
6 C 1 Philip Sticha Columbia, MD Randall Stephens Columbia, MD
6 C 2 Michael Haddox-Schatz Newport News, VA William Vandyke Poquoson, VA
6 C 3 Anne Weismann Bethesda, MD Karen Sandler Washington, DC
7 A 1 Bill Wisdom Salisbury, NC Randy Joyce Chapel Hill, NC
7 A 2 John Cotty McCormick, SC Harold Moore Hopkins, SC
7 A 3 Olin Hubert Atlanta, GA Kevin Wilson Knoxville, TN
7 A 4 Ron Smith Chattanooga, TN Linda Smith Chattanooga, TN
7 B 1 Samuel Howle Surfside Beach, SC John Shannonhouse Myrtle Beach, SC
7 B 2 Michael Riley Marietta, GA Peter Martin Kennesaw, GA
7 B 3 Tatyana Stemkovski Holly Springs, NC Vladimir Stemkovski Holly Springs, NC
7 B 4 Vladimir Stemkovski Holly Springs, NC Vladimir Stemkovski Holly Springs, NC
7 C 1 Carolyn Eschenbach Roebuck, SC Carolyn Eschenbach Roebuck, SC
7 C 2 Tina West Big Canoe, GA Zandra Sommer Jasper, GA
7 C 3 Zul Abbany Cary, NC Kamal Das Morrisville, NC
7 C 4 Anita Cathcart Spartanburg, SC Carolyn Eschenbach Roebuck, SC
8 A 1 Tom Kniest Brentwood, MO Jonathan Weinstein Saint Louis, MO
8 A 2 Tom Oppenheimer Clayton, MO Milton Zlatic Saint Louis, MO
8 A 3 Tod Moses Saint Louis, MO James Ward Champaign, IL
8 B 1 Kimberly Grant Fort Wayne, IN Gary Chaney Woodburn, IN
8 B 2 Grant Sterling Charleston, IL Mark Daily Charleston, IL
8 B 3 Terry Goodykoontz Champaign, IL Marilyn Stickel Lacon, IL
8 B 4 Alin Olaru Peoria, IL Alin Olaru Peoria, IL
8 C 1 Ziyang Liu Urbana, IL Yewen Fan Urbana, IL
8 C 2 Joyce Kirby Glen Carbon, IL Donna Murphy Worden, IL
8 C 3 John Hagedorn Saint Louis, MO Kathy Hagedorn Saint Louis, MO
8 C 4 Robert Shoop Normal, IL Robert Ragland Mapleton, IL
9 A 1 Robert Dennard Orlando, FL Spike Lay Daytona Beach, FL
9 A 2 Lee Bukstel Boca Raton, FL Michael Wolf Fort Lauderdale, FL
9 A 3 Janice Seamon-Molson Hollywood, FL Gary Cohler Delray Beach, FL
9 B 1 Jeff Edelstein Tampa, FL Matthew Weingarten Safety Harbor, FL
9 B 2 Donald Richards Kissimmee, FL Geoff Jones III Orlando, FL
9 B 3 Steven Andrews Fort Lauderdale, FL John Isaacks Oakland Park, FL
9 B 4 Cabot Jaffee Jr Maitland, FL Robert Sprick Orlando, FL
9 C 1 Eric Voss The Villages, FL Michael Kwiatkowski Lady Lake, FL
9 C 2 David Harris The Villages, FL Danny Clark The Villages, FL
9 C 3 Marty Greengrass Lutz, FL Judy Greengrass Lutz, FL
9 C 4 Michael Waskew Amelia Island, FL Donald Leary Fernandina Bch, FL
10 A 1 Clay Hall Vestavia, AL Mark Jones Birmingham, AL
10 A 2 Richard Oshlag Memphis, TN Mike Cook Memphis, TN
10 A 3 Bryan Howard Nashville, TN Jim Foster Birmingham, AL
11 A 1 Russell Shoup Dayton, OH Scott Gates Miamisburg, OH
11 A 2 Peter Whipple Mason, OH Ryan Schultz Dayton, OH
11 A 3 Cliff Pleatman Cincinnati, OH Bob Fisk Cincinnati, OH
11 B 1 Don Byrkett Oxford, OH Paula Byrkett Oxford, OH
11 B 2 Mike Ma Cincinnati, OH Stephen Moese West Chester, OH
11 B 3 Dennis Schultz Harrison, OH Larry Newman Cincinnati, OH
11 B 4 Isaac Stephani Cincinnati, OH Tiberiu Ungureanu Columbus, OH
11 C 1 Reeta Brendamour Cincinnati, OH Julian Kurtzman Cincinnati, OH
11 C 2 Richard Loveland Powell, OH Daniel Loveland Powell, OH
11 C 3 Kevin Henry Cincinnati, OH Ben Fisk Cincinnati, OH
11 C 4 Mary Ann Kanervo Indianapolis, IN Maureen Clerkin Fishers, IN
12 A 1 Owen Lien Oak Park, MI Zachary Wasserman Farmington Hls, MI
12 A 2 Robert Katz Ann Arbor, MI Frank Treiber III Toledo, OH
12 A 3 David Whitehouse Grand Rapids, MI John Koschik Livonia, MI
12 B 1 Eugene Kales East Lansing, MI Ben Bomber East Lansing, MI
12 B 2 Bob Rasmussen Ann Arbor, MI Arthur Wasserman Ann Arbor, MI
12 B 3 Renee Shunta Grand Haven, MI Cameron Shunta Grand Haven, MI
12 B 4 Robert Christensen Dewitt, MI Jagjit Singh East Lansing, MI
12 C 1 Chuck Theis East Lansing, MI Gary Theis Williamston, MI
12 C 2 Henry Zhang Ann Arbor, MI Yanping Zhang Livonia, MI
12 C 3 Nancy Spence Birmingham, MI Jane Roeser Birmingham, MI
12 C 4 Carrie Osborne Livonia, MI Maria Conti Dearborn Hgts, MI
13 A 1 Stephen McConnell Evanston, IL Larry Robbins Deerfield, IL
13 A 2 Jaroslaw Piasecki Mundelein, IL Wieslaw Kalita Woodridge, IL
13 A 3 George Klemic Bensenville, IL Jenna Rivet Glen Ellyn, IL
13 B 1 Cory Perkers Chicago, IL Kevin Choi Chicago, IL
13 B 2 Donald Scholz Grafton, WI Ted Witt Menomonee Falls, WI
13 B 3 Stanislaw Kolesnik Elmwood Park, IL James Hudson Elmhurst, IL
13 B 4 Nic Hristea Chicago, IL Mark Pinkowski Chicago, IL
13 C 1 Philip McPeek Chicago, IL Kyle Rockoff Buffalo Grove, IL
13 C 2 Mark Nehs Oconomowoc, WI Lisa Nehs Oconomowoc, WI
13 C 3 Robert Steuer Glendale, WI Alan Horowitz Milwaukee, WI
14 A 1 Michael Howland Minneapolis, MN Harry Sapienza Minnetonka, MN
14 A 2 Peggy Kaplan Minnetonka, MN Bill Kent Iowa City, IA
14 A 3 Michael Flader Eagan, MN Barry Purrington Eagan, MN
14 B 1 William Kochneff Coralville, IA Joseph Pieper Dubuque, IA
14 B 2 David Neiman Minneapolis, MN Mark Lasoff Minneapolis, MN
14 B 3 Matthew Campbell Lincoln, NE Jamie Radcliffe Lincoln, NE
14 B 4 Jason Bribitzer-Stull Bloomington, MN Matthew Bribitzer-Stull Bloomington, MN
14 C 1 Nicholas Erpelding Minnetonka, MN John Schlundt Eden Prairie, MN
14 C 2 Patricia Grudzinski Grand Island, NE Patricia Knust Grand Island, NE
14 C 3 James Holm Bloomington, MN Michael Holm Minnetonka, MN
14 C 4 Katie Albers Windsor Heights, IA Brad Albers Windsor Heights, IA
15 A 1 Chuck Malcolm Olathe, KS Marti Malcolm Olathe, KS
15 A 2 Don Stack Kansas City, KS Jack Spear Shawnee Mission, KS
15 A 3 Chad Fisher Kansas City, MO Shawn Tate Belton, MO
15 B 1 Sylvia Jackson Edmond, OK William Hill Oklahoma City, OK
15 B 2 Allen Rew Independence, MO Keith Smith Lees Summit, MO
15 B 3 Dan Chocron Wichita, KS Harold George Wichita, KS
15 B 4 Rajeev Bansal Overland Park, KS Alan Hierseman Olathe, KS
15 C 1 Joane Nagel Lawrence, KS Marc Elster Lawrence, KS
15 C 2 David Koble Bartlesville, OK Kristi Fjare Ponca City, OK
15 C 3 Jett Elmer Topeka, KS Jan Benson Topeka, KS
15 C 4 Debra Swafford Oklahoma City, OK Janet Pitt Oklahoma, OK
16 A 1 Hua Yang Plano, TX Yan Song Plano, TX
16 A 2 Ira Hessel San Antonio, TX Bart Bramley Dallas, TX
16 A 3 Sally Wheeler The Woodlands, TX Buddy Hanby The Woodlands, TX
16 C 1 Stefanie Scott Little Elm, TX Kristen Onsgard Dallas, TX
16 C 2 Laurie Hartline-Babb Georgetown, TX Robert Babb Georgetown, TX
16 C 3 Jaroslaw Langer Austin, TX Sharon Dameron Cedar Park, TX
16 C 4 Gary Anderson Austin, TX Jerry Barrett Austin, TX
17 A 1 Cindy Harris Albuquerque, NM Joe Harris Albuquerque, NM
17 A 2 Gregory Herman Fort Collins, CO Varis Carey Superior, CO
17 A 3 Chris Champion Colorado Spgs, CO Shirley Scott Colorado Spgs, CO
17 B 1 Eric Kronwall Fort Collins, CO Fiona Freeseman Fort Collins, CO
17 B 2 Edward Yosses Aurora, CO Shirley Heinsohn Highlands Ranch, CO
17 B 3 Philip Debus Centennial, CO Jennifer O'Neill Greenwood Vlg, CO
17 B 4 Brian Hegarty Colorado Spgs, CO Judy Bredall Colorado Spgs, CO
17 C 1 Randall Harrison Westminster, CO Elaine Ennis Broomfield, CO
17 C 2 Lynnette Renbarger Superior, CO Michael Renbarger Superior, CO
17 C 3 Joseph Freedman Albuquerque, NM Steven Lockwood Albuquerque, NM
17 C 4 Edward Gardner Colorado Spgs, CO Mary E Ruwell Colorado Spgs, CO
18 A 1 Abdul Fakih Calgary, AB Steven Lawrence Calgary, AB
18 A 2 James Flesher Salt Lake City, UT William Aeschbacher Park City, UT
18 B 1 John D Aguiar Calgary, AB David Johnson Calgary, AB
18 B 2 Alden Boreson Kalispell, MT Michael Boreson Kalispell, MT
18 B 3 Richard Chin Bozeman, MT Malou Flato Austin, TX
18 B 4 Mike Christensen Red Deer, AB Edward Flett Red Deer, AB
18 C 1 Lester Kremer Billings, MT Susan Knox Billings, MT
18 C 2 Cathy Kratz Pocatello, ID Ann Bryan Pocatello, ID
18 C 3 Barbara Miller Regina, SK Ronald Miller Regina, SK
19 A 1 Lea Rogers Spokane, WA G Gard Hays Veradale, WA
19 A 2 Bradley Rind Mercer Island, WA John Uchida Seattle, WA
19 A 3 Nicholas Stock North Vancouver, BC Michael Yuen Vancouver, BC
19 B 1 Michael Christensen Redmond, WA Becky Stevens Redmond, WA
19 B 2 Pete Cowles Lynnwood, WA Clay Laughary Renton, WA
19 B 3 Eric Sieg Seattle, WA Valliappa Lakshmanan Bellevue, WA
19 C 1 Michael Williams Vancouver, BC Alex Clapp Vancouver, BC
19 C 2 Yen Karro Surrey, BC Lei Chao West Vancouver, BC
19 C 3 Craig Von Land Seattle, WA Craig Ruden Kirkland, WA
20 A 1 Richard Carle Longview, WA Mark Bennett Honolulu, HI
20 A 2 Linda Redman Portland, OR Jean Johansson Portland, OR
20 A 3 Dewitt (Hal) Montgomery III Portland, OR Jeffrey Taylor Eugene, OR
20 B 1 Paul Wrigley Troutdale, OR Amy Casanova Portland, OR
20 B 2 Mark Rowe Philomath, OR Eileen Boal Albany, OR
20 B 3 Thomas Fagan Kailua, HI Katie Fagan Kailua, HI
20 B 4 Ray Robert Portland, OR Rick Prouser Lake Oswego, OR
20 C 1 Phyllis Sutter West Linn, OR Janice Smith Portland, OR
20 C 2 Beverly Fraser Boise, ID Greg Wilson Boise, ID
20 C 3 Paula Koeller Portland, OR Viola Wax Portland, OR
20 C 4 Janet Clemmons Hillsboro, OR Deanne Takasumi Tigard, OR
22 A 1 Mark Itabashi Murrieta, CA Weishu Wu Irvine, CA
22 A 2 Phil Clayton Huntington Bch, CA Rick Roeder La Mesa, CA
22 A 3 Jack Waller Dana Point, CA Gale Senter San Clemente, CA
22 B 1 Marc Franklin Newport Beach, CA Alberto Feilhaber Irvine, CA
22 B 2 Michael Kerr Corona Del Mar, CA Harvey Jaffe Huntington Bch, CA
22 B 3 Shailesh Gupta Aliso Viejo, CA Kenny Pan Irvine, CA
22 B 4 Kevin Chaisson San Diego, CA Philippe Lamoise San Diego, CA
22 C 1 Mac Becket Palm Springs, CA Xiaobin Sun Palm Springs, CA
22 C 2 Barbara Lhevan Laguna Woods, CA Cynthia Quinn Laguna Woods, CA
22 C 3 Donna Toubia San Juan Capist, CA Steve Rakower Corona Del Mar, CA
24 A 1 Joel Wooldridge Astoria, NY Kent Mignocchi Bronx, NY
24 A 2 Mel Colchamiro Merrick, NY Alexander Ornstein New York, NY
24 A 3 Russell Samuel Coram, NY Jeffrey Rothstein New York, NY
24 B 1 Jacqueline Chang New York, NY Gillian Miniter New York, NY
24 B 2 Howard Sloan New York, NY Melissa Sloan New York, NY
24 B 3 John Abrenica Seaford, NY David Sloane Glen Cove, NY
24 B 4 Jess Jurkovic New York, NY Sam Goldberg Dix Hills, NY
24 C 1 Erika Moore New York, NY Amy Rhodes New York, NY
24 C 2 Anita Lee Brooklyn, NY Jan Rechenberg Bronx, NY
24 C 3 Arthur Goren Melville, NY Jeanne Hanrahan East Norwich, NY
24 C 4 James Beha New York, NY Christopher Beha Brooklyn, NY
25 A 1 John Stiefel Wethersfield, CT Lloyd Arvedon Woburn, MA
25 A 2 Franklin Merblum Bloomfield, CT Douglas Doub West Hartford, CT
25 A 3 Stephen Rzewski South Dennis, MA Margie Sullivan Sagamore Beach, MA
25 B 1 Michael Lieberman Medford, MA Reid Barton Arlington, MA
25 B 2 Dan Morgenstern Brunswick, ME Jack Mahoney Brunswick, ME
25 B 3 Ivanie Yeo Merrimack, NH Lon Sunshine Framingham, MA
25 B 4 Lon Sunshine Framingham, MA Lon Sunshine Framingham, MA
25 C 1 Trevor Reeves Farmington, CT Bernhard Kohn Jr Bloomfield, CT
25 C 2 Skip Page Rye, NH Ronald Ouellet Brentwood, NH
25 C 3 Timothy Walker Boxford, MA Lynn Duncan Wenham, MA
25 C 4 Gordon Lane Seabrook, NH James Hickey Londonderry, NH