2014-15 GNT District Finals Team Roster


District
Flight
Filter
Players

District Flight Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
1 A Karl Hicks Dominion, NS Denis Murphy Coldbrook, NS James Kirby Dartmouth, NS R Elwin Brown Paradise, NS
1 C Eleanor Luckhurst Dartmouth, NS Ann Dicks Brookside, NS John Nancekivell Dartmouth, NS Cel Dicks Brookside, NS
1 O George Retek Montreal, QC Roger Dunn Longueuil, QC Charles Martineau Saint-Lambert, QC Andre Chartrand Montreal, QC Leo Weniger Halifax, NS
2 A Jianfeng Luo North York, ON Jiawei Luo Markham, ON Peter Wong North York, ON Yan Wang Scarborough, ON Zheng Zhang Scarborough, ON Edward Xu North York, ON
2 B Andrew Collins Toronto, ON Stephen Foster Toronto, ON Paul Roth Etobicoke, ON Jim De Boer Scarborough, ON
2 C Li Zhang Yang Scarborough, ON Melissa Luo North York, ON William Ju Waterloo, ON Barry Spinner Hamilton, ON Raymond Procwat Hamilton, ON
2 O Tom Ramsay Guelph, ON David Deaves Ripley, ON Colin Lafferty Ajax, ON Dwight Bender London, ON London, ON
3 A Ron Nelken Clifton, NJ Dori Byrnes Morris Plains, NJ John Boyer Hastings Hudson, NY Robert Stayman New Rochelle, NY Michael McNamara White Plains, NY Sylwia McNamara White Plains, NY
3 B Bob Rebelein Poughkeepsie, NY William Maine Poughkeepsie, NY Jin Hu Wappingers, NY John Monti Walden, NY Timothy Baird White Plains, NY H Jay Sloofman Ardsley, NY
3 C Robert Dickson Silver Bay, NY Nancy Hale Westport, NY Peter Mitchell Silver Bay, NY Peter Allen Plattsburgh, NY
3 O Jeff Aker Briarcliff, NY Joshua Parker Briarcliff, NY Mark Cohen West Orange, NJ Stasha Cohen West Orange, NJ Dayton, OH Centerville, OH
4 A Albert Shrive Dalton, PA David Meyer Scranton, PA Donald Dalpe Baldwinsville, NY Richard Olanoff Dewitt, NY Bill Parks Macungie, PA Barry Cohen Berlin, NJ
4 B Samuel Amer Newark, DE Robert Taylor Newark, DE Robert Maier Wilmington, DE Paul Amer Newark, DE Anne Taylor Newark, DE Zachary Madden Philadelphia, PA
4 C Jane Beck Elkton, MD Nancy Haile Wilmington, DE Jill Itzkovitz Wilmington, DE Teresa Young New Castle, DE Phyllis Kucharczuk Wilmington, DE
4 O Thomas Weik Reading, PA Daniel Boye Farmington, NY Elliot Shalita Newtown Square, PA Rich Rothwarf Philadelphia, PA
5 A David Hemmer East Amherst, NY Saleh Fetouh Buffalo, NY Charlie Garrod Pittsburgh, PA Fred Schenker Pittsburgh, PA
5 B Charles Ladiha Vermilion, OH Stelian Hritcu North Olmsted, OH Fleur Howard Gates Mills, OH Michael Drozhinskiy Solon, OH
5 C Frank Grzegorzewski Erie, PA Terrence Kerest Erie, PA Wayne Wagamon Linesville, PA William Orr Erie, PA
5 O Don Sulgrove Twinsburg, OH Kathleen Sulgrove Twinsburg, OH Kenneth Kranyak Bay Village, OH Daniel Gerstman Buffalo, NY Fred Schenker Pittsburgh, PA
6 A Rusty Krauss Vienna, VA Barry Falgout Silver Spring, MD Mark Laken Glyndon, MD Stan Schenker Herndon, VA Stephen Drodge Mc Lean, VA John Miller Vienna, VA
6 B David Grabiner Columbia, MD Art McCann Finksburg, MD Brian Hartwig Laurel, MD Michael McQuistan Laurel, MD Richard Wissing Columbia, MD Peter Van Zijl Elkridge, MD
6 C Adam Gann Washington, DC Blake Schwartzbach Bethesda, MD Myron Goldstein Silver Spring, MD Terry Klein Brookeville, MD Shiang Chen Centreville, VA
6 O William Cole Silver Spring, MD Beth Palmer Chevy Chase, MD Ai-Tai Lo Reston, VA William Pettis Silver Spring, MD Alan Schwartz Fairfax, VA Sylvia Shi Rockville, MD
7 A Sanjeev Pathak Roswell, GA David Shepler Knoxville, TN Brad Vander Zanden Knoxville, TN Donald Baker Alpharetta, GA
7 B Glen Anderson Raleigh, NC Thomas Roberg Raleigh, NC Peggy Haigler Raleigh, NC Peter Adler Raleigh, NC
7 C Benjamin Kompa Chapel Hill, NC Xiyuan Ge Chapel Hill, NC Kenneth Ramaley Fort Mill, SC Hunter McClain Fort Mill, SC
7 O Lucas Lebioda Columbia, SC Happoldt Neuffer Columbia, SC Ron Smith Hixson, TN Linda Smith Hixson, TN
8 A Ron Sholes Springfield, IL Carole Sholes Springfield, IL Stephen Babin Normal, IL Richard Brummer Effingham, IL Jim Heller Petersburg, IL
8 B Rich Pestien Peoria, IL Patrick Moos Peoria, IL Charles Young Peoria, IL Alin Olaru Peoria, IL
8 C Kalliopi Koutsaki Urbana, IL Chih-Cheng Yeh Urbana, IL Scott Spitze Belleville, IL Milt Epstein Urbana, IL Geoffrey Hadlock Warsaw, IN
8 O Alan Popkin Saint Louis, MO James Ward Champaign, IL Nancy Popkin Saint Louis, MO Jack Bryant Saint Louis, MO Milton Zlatic Saint Louis, MO Karen Walker Champaign, IL
9 A John Lewis Wilton Manors, FL Michael Wolf Coral Springs, FL Saul Gross Miami Beach, FL Lee Bukstel Boca Raton, FL
9 B Regina Sooey Jacksonville, FL Clive Morgan Jacksonville, FL Bill Page Jacksonville, FL Mark Kessler Jacksonville, FL
9 C Tom Mookas Tallahassee, FL Byron Underwood Tallahassee, FL Rebecca Overton Tallahassee, FL Connie Graunke Tallahassee, FL
9 O Warren Spector Palm Beach, FL M Becker N Miami Beach, FL Jeff Meckstroth Clearwater Bch, FL Eric Rodwell Clearwater, FL David Berkowitz Boca Raton, FL Gary Cohler Miami, FL
10 A Bobby Henderson Montgomery, AL Don Haney Trussville, AL Albert Lilly Tuscaloosa, AL Ann Lilly Tuscaloosa, AL Perry Richardson Montgomery, AL Gary Watson Montgomery, AL
10 B Becky Bien Little Rock, AR Somers Collins Little Rock, AR Ti Davis Little Rock, AR Byron Southern Little Rock, AR
10 C Amanda Davis Ridgeland, MS Caroline Vanlandeghem Ridgeland, MS J F Davis Ridgeland, MS Jerry Burford Clinton, MS
10 O Larry Sealy Huntsville, AL Jim Munday Southaven, MS Jim Foster Birmingham, AL Allen Hawkins Jr Birmingham, AL Richard Oshlag Memphis, TN
11 A Douglas Millsap Columbus, OH Larry Jones Pickerington, OH Charles Kopp Columbus, OH Gary Shade Pickerington, OH Brian Snell Columbus, OH Gregory Potts Portsmouth, OH
11 B A J Stephani Cincinnati, OH Robert Fisk Cincinnati, OH John Meinking Maineville, OH Darin Campo Huber Heights, OH Peter Whipple Mason, OH Ryan Schultz Dayton, OH
11 C Isaac Stephani Cincinnati, OH Julian Kurtzman Cincinnati, OH John Williams Cincinnati, OH John Caster West Chester, OH
11 O Russell Shoup Dayton, OH Robert Sulgrove Centerville, OH Marc Low Centerville, OH William Higgins Cincinnati, OH Scott Gates Miamisburg, OH Yauheni Siutsau Loveland, OH
12 A Julie Arbit Rochester Hills, MI Kurt Dasher Petersburg, MI Jonathan Fleischmann Bloomfield, MI Robert Katz Ann Arbor, MI Jordan Kaye West Bloomfield, MI Yi Ouyang Ann Arbor, MI
12 B Beth Armstrong Kalamazoo, MI Samuel Hirschman Ann Arbor, MI Robert Trenary Mendon, MI Steven Winokur Rochester, MI
12 C Martha Bhatia Ann Arbor, MI Inderpal Bhatia Ann Arbor, MI Reuven AnafShalom Ann Arbor, MI Timothy Romlein Ann Arbor, MI Corey Powell Ann Arbor, MI Calvin Waisanen Ann Arbor, MI
12 O Chuck Burger West Bloomfield, MI Suzy Burger West Bloomfield, MI Martin Hirschman Southfield, MI Allan Falk Okemos, MI Robert Mendelson Troy, MI Howard Perlman Franklin, MI
13 A Bob Marheine Waukesha, WI Mark Kinzer New Berlin, WI Daniel Levin Deerfield, IL Paul Karas Elm Grove, WI Eric Mane Milwaukee, WI
13 B James Hudson Elmhurst, IL Stanislaw Kolesnik Elmwood Park, IL Elizabeth Wachowicz Buffalo Grove, IL Zenon Wachowicz Buffalo Grove, IL
13 C Ryan Daniels Vernon Hills, IL Matt Fleischman Antioch, IL Scott Baker Gurnee, IL Bill Mehilos Des Plaines, IL
13 O Jeffrey Wolfson Chicago, IL Steve Garner Chicago, IL Eldad Ginossar Chicago, IL Nikolay Demirev Arlington Hgts, IL Harold Mouser Jr Evanston, IL Greg Defotis Lincolnwood, IL
14 A Kerry Holloway Bloomington, MN Michael Howland Minneapolis, MN Richard Lawson Plymouth, MN Andrew Caranicas Saint Paul, MN Eric Hendrickson Minneapolis, MN Paul Gutterman Eagan, MN
14 B Justin Graver Omaha, NE Jonathan Cohn Elkhorn, NE Jeffrey Buckwalter Papillion, NE Rick Ackermann Omaha, NE
14 C Thomas Prin Edina, MN Leonard Gaer Edina, MN James Peterson Edina, MN Alexis Campbell Stillwater, MN
14 O Peggy Kaplan Minnetonka, MN Bill Kent Iowa City, IA Paul Meerschaert Saint Paul, MN Carole Miner Rochester, MN Bob Balderson Jr Eden Prairie, MN Cynthia Balderson Eden Prairie, MN
15 A Mike McGill Andover, KS David Erickson Wichita, KS Elizabeth Jankord Manhattan, KS Amit Chakrabarti Manhattan, KS Atul Rai Wichita, KS James Masilamani Topeka, KS
15 B Lily Chan Columbia, MO Paul Chan Columbia, MO Mark De Garcia Columbia, MO Gregory Barnes Jefferson City, MO
15 C Peter Schaff Prairie Village, KS Gary Urkevich Overland, KS Robert Tung Leawood, KS Ernest Rosenthal Overland Park, KS
16 A Anthony Bianchi Houston, TX Robert Whitcher Cedar Park, TX Mitch Towner Tucson, AZ Gary King Houston, TX
16 B Jennifer Breihan Houston, TX James Breihan Houston, TX Daniel Jackson Spring, TX Bill McCarty San Antonio, TX Michael Miedema Hockley, TX Edwin (Ted) Bain III Houston, TX
16 C Stephen Mast Cypress, TX Holli Mast Cypress, TX Robert Babb Magnolia, TX Laurie Hartline-Babb Magnolia, TX
16 O Kenneth Schutze Austin, TX Ira Hessel San Antonio, TX Joe Quinn Sugar Land, TX Shawn Quinn Sugar Land, TX Bob Hamman Dallas, TX Bart Bramley Dallas, TX
17 A William Curtis Colorado Spgs, CO Melvin Levine Colorado Spgs, CO Shirley Scott Colorado Spgs, CO Robert Wingeard Colorado Spgs, CO
17 B Dawn Foltz Fort Collins, CO Gregory Foltz Fort Collins, CO Mark Robertson Phoenix, AZ Richard Jacobson Phoenix, AZ Burke Snowden Fort Collins, CO Gregory Herman Fort Collins, CO
17 C John Wolf Fort Collins, CO Robyn Leming Fort Collins, CO Constance Robertson Fort Collins, CO Naomi Cartwright Fort Collins, CO
17 O Sheri Winestock Las Vegas, NV Fred Gitelman Las Vegas, NV Joshua Donn Las Vegas, NV Drew Casen Las Vegas, NV Geoff Hampson Las Vegas, NV Robert Levin Henderson, NV
18 B David Johnson Calgary, AB Jadwiga Polujan Calgary, AB Diane Campbell Calgary, AB Janet Sharpe Calgary, AB
18 C Mike Blancher Calgary, AB Stephen Cohen Calgary, AB Richard Bickley Calgary, AB Dorothy Mersereau Calgary, AB
19 A William Ge Burnaby, BC Jack Lee Richmond, BC Baixiang Liu Burnaby, BC Huang Zeng Bothell, WA
19 B Alex Chuang Burnaby, BC David Huang Burnaby, BC Amy Gao Richmond, BC Diana Jing New Westminster, BC Xiangdong Meng Surrey, BC Tao Feng Burnaby, BC
19 C John Krah Seattle, WA Daniel Poore Seattle, WA Alice Kaye Burnaby, BC Kevin Contzen Vancouver, BC
19 O Dick Yarington Seattle, WA Ken Scholes Bellevue, WA Bryan Maksymetz Vancouver, BC Dan Jacob Vancouver, BC Rock Shi Yan Richmond, BC
20 A Donald Tofte Portland, OR Jon Bartlett Portland, OR David Brower Portland, OR Christopher Gibson Beaverton, OR Chris Wiegand Portland, OR Linda Wiener Vancouver, WA
20 B Chip Dombrowski North Bend, OR Ben Bomber Vancouver, WA July Ratley Redding, CA Bob Wierman Anderson, CA Amy Casanova Portland, OR Joseph Stanisiewski Portland, OR
20 C Julia Christensen Boise, ID Nancy Feldman Boise, ID Larry Chase Boise, ID Richard Harris Boise, ID
20 O John Lusky Portland, OR Randy Pickett Portland, OR Marc Zwerling Portland, OR Mark Tolliver Portland, OR Eric Stoltz Portland, OR Dennis Metcalf Portland, OR
21 A Crispin Barrere Berkeley, CA Mark Moss Piedmont, CA Robert Thomson San Rafael, CA Dmitri Shabes San Ramon, CA
21 B Joanne Merry Davis, CA John Jefferson Davis, CA Mark Stern Fresno, CA David Haberstich North Fork, CA
21 C Yu Chang Milpitas, CA Winston Huang Los Altos, CA Tao Fan Fremont, CA Pangjie Xu Santa Clara, CA Di Wu Santa Clara, CA Frank Xie Sunnyvale, CA
21 O Bob Etter Sacramento, CA Bill Heid Pacifica, CA Robert Munson Danville, CA Bill Nutting Stockton, CA Ann Nutting Stockton, CA Bruce Tuttle Berkeley, CA
22 A Phil Clayton Huntington Bch, CA Harvey Jaffe Huntington Bch, CA Aaron Jones Orange, CA Norman Schwartz Carlsbad, CA Brian Gilbert Irvine, CA
22 B Ian Wilson Irvine, CA Joseph Mack III Laguna Woods, CA Steve Hirsch Brea, CA Gregory Thorpe Brea, CA
22 C Nitin More Irvine, CA Joe Albert Garcia Fullerton, CA Ninad More Irvine, CA Kenny Pan Irvine, CA
22 O Linda Tipton Irvine, CA Debbie Gailfus Carlsbad, CA Alan Gailfus Carlsbad, CA V Jay Tipton Irvine, CA
24 A Leslie Paryzer Bronx, NY Alene Friedman New York, NY Sandrea Friedman Flushing, NY Michael Rosen New York, NY Michael Radin New York, NY Paul Morris Brooklyn, NY
24 B Bart Cirker Manhasset, NY William Dinner Port Washington, NY Michael Fishman Great Neck, NY Alan Kudisch Farmingdale, NY
24 C Susan Davison New York, NY Amy Rhodes New York, NY Francis Harvey Jr New York, NY Ilana Seror New York, NY Vicki Apter New York, NY David Linkin New York, NY
24 O Jared Lilienstein New York, NY Michael Polowan New York, NY Sam Lev New York, NY John Hurd New York, NY Radu Nistor New York, NY Joel Wooldridge Astoria, NY
25 A Donald Caplin Waltham, MA Daniel AlbertRozenberg Cambridge, MA Charles Polay Chelmsford, MA Neil Montague Swampscott, MA
25 B Cecilla Borras Waltham, MA Paul Harris Waltham, MA Alix Taylor Lincoln, MA Barbara Murphy Newton, MA Daniel Jablonski Stoneham, MA Andrew Chesterton Winchester, MA
25 C Roger Zessis Westwood, MA Joanna Gleason Chestnut Hill, MA Ronald Klein Southborough, MA David Hogan Marlborough, MA
25 O Douglas Doub West Hartford, CT Franklin Merblum Bloomfield, CT Walter Lee Sudbury, MA Anton Tsypkin Ashland, MA Adam Grossack Newton, MA Zachary Grossack Newton, MA