Flint, MI

Flint Sectional Masterpoint Winners

Feb 24, 2018 - Feb 25, 2018

Total masterpoints: 339.19 earned by 101 players. Total Tables: 81

Click here for Tournament Overalls

Players

Rank mps Name
1 19.66 Jonathan Fleischmann Bloomfield, MI
2 13.06 Morrie Kleinplatz Windsor, ON
3 10.40 Susan Woodrow Waterford, MI
4 10.40 Philip Smith Fenton, MI
5 8.80 Joanne Mosca Saginaw, MI
6 8.80 Robert Ciaffone Saginaw, MI
7 7.82 Richard Voss Lapeer, MI
8 7.82 John Berry Lapeer, MI
9 7.62 Susan Parnes Flint, MI
10 7.48 Michael Giordano Commerce Twp, MI
11 7.07 Bill Burger Bay City, MI
12 7.07 Ilse Letson Saginaw, MI
13 6.60 Kurt Dasher Petersburg, MI
14 6.60 Bert Newman West Bloomfield, MI
15 6.60 Kathy Newman West Bloomfield, MI
16 6.54 Gordon Parnes Flint, MI
17 6.27 Sharon Oom Kentwood, MI
18 6.27 Rich Oom Kentwood, MI
19 5.71 Christine Owens Grand Blanc, MI
20 5.71 Gene Owens Grand Blanc, MI
21 5.68 Imtiaz Husain Midland, MI
22 5.64 Chris Grant Haslett, MI
23 5.64 Rebecca Bellinger Leslie, MI
24 5.63 Brenda Fortunate Grand Blanc, MI
25 5.33 Edward White Grand Blanc, MI
26 4.95 Richard Temkin Farmington, MI
27 4.95 Irving Rosenstein Troy, MI
28 4.16 Richard Becher Bloomfield Hls, MI
29 4.12 David Aderente Ann Arbor, MI
30 4.12 James Walter Ann Arbor, MI
31 4.12 Tan Yang Canton, MI
32 4.12 Tengyun Tony Cao Troy, MI
33 3.62 Richard Williams Caledonia, MI
34 3.62 John Kunnen Grand Rapids, MI
35 3.62 Michael Moran Farmington, MI
36 3.41 Eugene Kales East Lansing, MI
37 3.41 Ben Bomber Vancouver, WA
38 3.32 Evelyn Wall Midland, MI
39 3.32 Martin Hirschman Ann Arbor, MI
40 3.22 Robert Katz Ann Arbor, MI
41 3.09 Larry Cohen West Bloomfield, MI
42 3.09 Steven Kaplan West Bloomfield, MI
43 2.86 Bette Wolf Flint, MI
44 2.86 Mary Tryon Davison, MI
45 2.80 John Pouget Metamora, MI
46 2.61 Carmel Contardi Bay City, MI
47 2.61 Barbara Rozek Bay City, MI
48 2.59 Stephen Leist Flushing, MI
49 2.59 James Peresta Grand Blanc, MI
50 2.58 Jacqueline Larivee Okemos, MI
51 2.32 Randy Walker Davison, MI
52 2.06 Philip Malefyt Grand Ledge, MI
53 2.06 Carolyn Krebs Essexville, MI
54 2.06 Danny Krebs Essexville, MI
55 1.94 Yanping Zhang Livonia, MI
56 1.94 Henry Zhang Ann Arbor, MI
57 1.84 Ellis King Flint, MI
58 1.84 Don McCabe Birch Run, MI
59 1.81 Diane Bofferding Saginaw, MI
60 1.81 Richard Bofferding Saginaw, MI
61 1.74 William Dupuis Jr Caro, MI
62 1.74 Kerwood Crutchfield Caro, MI
63 1.68 Thomas Broyles St Clair, MI
64 1.68 Douglas Hauke Marine City, MI
65 1.54 Janet Schultz Swartz Creek, MI
66 1.54 Debbie Duff Davison, MI
67 1.48 Cheryl Ross Bay City, MI
68 1.38 Daniel Houghtaling Essexville, MI
69 1.38 Bruce Pynnonen Midland, MI
70 1.38 Penny Pynnonen Midland, MI
71 1.19 John Atkinson Flushing, MI
72 1.04 Gordon Fagan Flint, MI
73 1.04 Rita Fagan Flint, MI
74 1.04 Tina Van Dam Midland, MI
75 1.04 Diane Forrester Freeland, MI
76 0.99 Dave Camp Midland, MI
77 0.99 Constance Jones Brighton, MI
78 0.99 Joan Wentz Brighton, MI
79 0.99 Anne Parker Brighton, MI
80 0.99 Diane Murphy Howell, MI
81 0.99 Mary Crane Franek Sanford, MI
82 0.99 James Mallory Midland, MI
83 0.91 Judith Weldy Saginaw, MI
84 0.91 Morton Weldy III Saginaw, MI
85 0.82 Jane Lehman Grosse Pointe, MI
86 0.82 Mary Robinson Grosse Pointe, MI
87 0.65 Lois Phillips Flint, MI
88 0.65 Mary Cafarelli Flint, MI
89 0.65 Kathy Stepanovich Haslett, MI
90 0.65 Loren Lemmen Ada, MI
91 0.52 Evelyn Lynch Dewitt, MI
92 0.52 Robert Dietrich Okemos, MI
93 0.52 K Van Alstine Jr Eaton Rapids, MI
94 0.52 Zoe Yost East Lansing, MI
95 0.52 Jeanne Hendry Okemos, MI
96 0.52 Fred Goodell Saint Clair, MI
97 0.52 Julia Bruner Lansing, MI
98 0.52 Robert Langtry East China, MI
99 0.52 Terri Johnson Lansing, MI
100 0.49 Jim Shea Saginaw, MI
101 0.48 Erma Hermann Frankenmuth, MI