May 30, 2017 - Tuesday 3:00 pm

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 1

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.11 Red 1 116.00 Rahn SmithBrandon, FL Sharon HortonLakeland, FL Gen GeigerSarasota, FL Terry McHenrySarasota, FL
3.08 Red 2 89.00 John HurdNew York, NY Lynne TarnopolNew York, NY John KranyakLas Vegas, NV Vincent DemuyPalm Bch Gdns, FL
3.27 Red 3 1 80.00 James MooneyDade City, FL Freida DohrmanClearwater, FL Arif Ertas Charles McPeekMuncie, IN
2.45 Red 4 2 73.00 Louis MarksOcala, FL Barbara EberlinDunnellon, FL Jim SchweigerOcala, FL Mark BruceOcala, FL
1.84 Red 3 64.00 Won YangClermont, FL Ann TaylorPort St Lucie, FL Gerry VaughnFort Pierce, FL Philip Dewitt JrWindermere, FL
2.18 Red 4 1 61.00 Lee WeinerFernandina Bch, FL Victoria LanierAmelia Island, FL Bobbie FostFernandina, FL Judith MillerJacksonville, FL
1.64 Red 2 58.00 Myrna SadowskyNaples, FL Loretta CapwellNaples, FL Robert McGuireBonita Springs, FL Carolyn AtkinsMarco Island, FL
1.23 Red 3 52.00 John KuyperThe Villages, FL Nancy JaffeThe Villages, FL John DunnThe Villages, FL Janet DunnThe Villages, FL

Recaps

Section G

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
12 Rahn Smith Sharon Horton Gen Geiger Terry McHenry A 1 - - - - - 116.00 0.00 116.00 4.11 Red
11 John Hurd Lynne Tarnopol John Kranyak Vincent Demuy A 2 - - - - - 89.00 0.00 89.00 3.08 Red
1 James Mooney Freida Dohrman Arif Ertas Charles McPeek B 3 1 - - - - 80.00 0.00 80.00 3.27 Red
2 Louis Marks Barbara Eberlin Jim Schweiger Mark Bruce B 4 2 - - - - 73.00 0.00 73.00 2.45 Red
3 Won Yang Ann Taylor Gerry Vaughn Philip Dewitt Jr B - 3 - - - - 64.00 0.00 64.00 1.84 Red
9 Lee Weiner Victoria Lanier Bobbie Fost Judith Miller C - 4 1 - - - 61.00 0.00 61.00 2.18 Red
5 Myrna Sadowsky Loretta Capwell Robert McGuire Carolyn Atkins C - - 2 - - - 58.00 0.00 58.00 1.64 Red
7 John Kuyper Nancy Jaffe John Dunn Janet Dunn C - - 3 - - - 52.00 0.00 52.00 1.23 Red
4 Connie Graunke Mike Neff Lynda Barnum Shirley Driscoll C - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.25 Red
10 Geri Michelsen Theresa Hernandez Lynne Kuglar Gail Ostermann C - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.25 Red
6 Donna Brown William Brown Nicholas Pund Kelley Dryden C - - - - - - 27.00 0.00 27.00
8 Judith Sheldon Michele Marks Janet Loos Dee Dee Harris C - - - - - - 26.00 0.00 26.00 0.25 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results