Feb 26, 2017 - Sunday 10:00 am

Sun Bracketed Flight B Swiss Teams 5 Event Summary

Session 2

11.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
4.86 Gold|Red 1 113.00 Donald KirkpatrickBeaverton, OR Donald McConnellPortland, OR Charles GuseTigard, OR Randy DietrichPortland, OR
3.65 Gold|Red 2 98.00 Judy NevellEugene, OR Cynthia PalmanEugene, OR Ralph ZackEugene, OR Bing KibbeyEugene, OR
2.73 Gold|Red 3 77.00 Stuart DirectorPortland, OR Janet ClemmonsHillsboro, OR Joan PeresPortland, OR Nancy RemplePortland, OR
2.05 Gold|Red 4 76.00 Larry JonesPortland, OR Joanne RuylePortland, OR Ancer HaggertyPortland, OR Clariner BostonTigard, OR

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A A
7 Donald Kirkpatrick Donald McConnell Charles Guse Randy Dietrich A 1 - - - - - 113.00 0.00 113.00 4.86 Gold|Red
1 Judy Nevell Cynthia Palman Ralph Zack Bing Kibbey A 2 - - - - - 98.00 0.00 98.00 3.65 Gold|Red
4 Stuart Director Janet Clemmons Joan Peres Nancy Remple A 3 - - - - - 77.00 0.00 77.00 2.73 Gold|Red
9 Larry Jones Joanne Ruyle Ancer Haggerty Clariner Boston A 4 - - - - - 76.00 0.00 76.00 2.05 Gold|Red
8 Mike Goffe Zack Woodbury Michael Pham Edward Branigan Joe Harjung A - - - - - - 72.00 0.00 72.00 0.85 Red
6 Nancy Cole Elizabeth Fullerton Angel Almanza Kimberly Dauphin A - - - - - - 60.00 0.00 60.00 0.43 Red
2 Joan Borberg Ginny Gainer Sally Miller Molly Schwabe A - - - - - - 60.00 0.00 60.00 0.51 Red
3 Liza Moses Michael Moses Bruce Goldwater Karen Goldwater A - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.17 Red
11 Gregory Clemmons James Perkins Deanne Takasumi Bonnie Scheeland A - - - - - - 57.00 0.00 57.00 0.51 Red
10 Jan Petroski Irma Jean McKinney William Gille Laurie Naemura A - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.34 Red
5 Lisa Korick Janice Smith Lilla Wallace John Dunn A - - - - - - 51.00 0.00 51.00 0.51 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results