Feb 23, 2017 - Thursday 1:00 pm

Thur-Fri Beaverton Bracketed KO 3 Event Summary

Session 2

13.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
11.82 Gold 1 Charles MeadRidgefield, WA Reinhard BohmeVancouver, WA Cynthia BroganVancouver, WA Kathleen VasksCamas, WA
8.27 Gold 2 Beth UngerPortland, OR John SeibertPortland, OR Eleanor Scott-KerrVictoria, BC Michael Scott-KerrVictoria, BC
4.73 Gold 3/4 Larry JonesPortland, OR Joanne RuylePortland, OR Clariner BostonTigard, OR Ancer HaggertyPortland, OR
4.73 Gold 3/4 Carroll VaughanFederal Way, WA Russell VaughanFederal Way, WA Susan TenborgGraham, WA Margol TucciPuyallup, WA

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Larry Jones Joanne Ruyle Clariner Boston Ancer Haggerty A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.73 Gold
12 Sandy Thor Valerie Lycette Marilyn Knipp Mary Wondra A - - - - - - -0.01 0.00
11 Jean Sager Dennis Sager Chris Moore Joe Moore A - - - - - - -0.01 0.00
10 Carroll Vaughan Russell Vaughan Susan Tenborg Margol Tucci A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.73 Gold
9 Bill Russell Larry Liewer Bryce McMurdo David Doerner A - - - - - - -0.01 0.00 0.59 Red
8 Barbara Ball Judith Wilkinson Sandra Wilson Ginny Gainer A - - - - - - -0.01 0.00 1.18 Red
7 Marjorie Mandery Roger Mandery Gerald Hickman Margie Hickman A - - - - - - -0.01 0.00
6 Beth Unger John Seibert Eleanor Scott-Kerr Michael Scott-Kerr A 2 - - - - - -0.01 0.00 8.27 Gold
5 Phyllis Sutter Janice Smith Jan Petroski Jo-Anne Bowen A - - - - - - -0.01 0.00
4 Sue Boyle Fred Kulczycki Jan Kulczycki JoAnn Dawley A - - - - - - -0.01 0.00 0.59 Red
3 Douglas Merritt Myra Falletta Connie Sloper Donna Andrews A - - - - - - -0.01 0.00
2 Charles Mead Reinhard Bohme Cynthia Brogan Kathleen Vasks A 1 - - - - - -0.01 0.00 11.82 Gold
13 Marlene Sumi Tom Cotton Judith Stewart Jeanie Bettis A - - - - - - -0.01 0.00 1.18 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results