Jan 05, 2017 - Thursday 1:00 pm

Thursday-Friday Knockout Teams 2 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
19.55 Gold 1 James HestonBrandon, FL Nancy HestonBrandon, FL Darrow NevesSun City Center, FL Ronda O'FarrellSun City Center, FL
13.69 Gold 2 Phyllis SiegelBallwin, MO Roseann SticeEast Alton, IL Shirley MuellerLouisville, KY Carolyn CarpenterLouisville, KY
7.82 Gold 3/4 John GarnerFernandina Bch, FL Dove TerrellJacksonville Bc, FL Mark FranzoniJacksonville Bc, FL Ann BuchholzPonte Vedra Bch, FL
7.82 Gold 3/4 David SearesMelbourne, FL Linda KittsMelbourne, FL Dave HoffmanMerritt Island, FL Linda JamesMelbourne, FL

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Del Swanson Gene Brandl Won Yang Alan Godes A - - - - - - -0.01 0.00
11 Andrew Wilkin Babak Shafii Elizabeth Stettler Larry King A - - - - - - -0.01 0.00 0.98 Red
10 Don Dettmore Alexander Vinokurov Paul Jepson Ping Chen A - - - - - - -0.01 0.00 0.98 Red
9 David Seares Linda Kitts Dave Hoffman Linda James A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.82 Gold
8 June Stoiber Margaret Hoaen Peter Bouyea Peggy Bruchansky A - - - - - - -0.01 0.00
7 Dirk Van Oppen Janet Van Oppen Michael Warchol Richard Whittington A - - - - - - -0.01 0.00 1.96 Red
6 Scott Roland Connie Queller Susan Elliott Mary Petit A - - - - - - -0.01 0.00 0.98 Red
5 James Heston Nancy Heston Darrow Neves Ronda O'Farrell A 1 - - - - - -0.01 0.00 19.55 Gold
4 Phyllis Siegel Roseann Stice Shirley Mueller Carolyn Carpenter A 2 - - - - - -0.01 0.00 13.69 Gold
3 John Garner Dove Terrell Mark Franzoni Ann Buchholz A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.82 Gold
2 Jeffery Jones Michael Zeller Reeta Brendamour Pam Campbell A - - - - - - -0.01 0.00 1.96 Red
12 Stefan Basinski Sylvie Basinski Howard Kline Charles Liebler A - - - - - - -0.01 0.00 0.98 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results