Jan 03, 2017 - Tuesday 1:00 pm

Tuesday-Wednesday Knockout Teams 1 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
39.26 Gold 1 John KranyakLas Vegas, NV Melanie TuckerNew York, NY John HurdNew York, NY Joel WooldridgeAstoria, NY
27.48 Gold 2 Albert ShriveNaples, FL Paul ZebrowskiNaples, FL Donald DalpeFort Myers, FL Michael RanisMiami, FL
15.70 Gold 3/4 John MoschellaWinter Springs, FL Charles MinerOrlando, FL Robert DennardOrlando, FL Steven BarcusAltamonte Spg, FL
15.70 Gold 3/4 Lynda NitabachN Plainfield, NJ Vincent DemuyPalm Bch Gdns, FL Gavin WolpertPalm Beach Gdns, FL Michael SeamonBoca Raton, FL

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Merle Gaaskjolen Joan Gaaskjolen Wayne O'Connor Marilyn O'Connor A - - - - - - -0.01 0.00 1.97 Red
11 Lindsey Weinger Shirley Weinger Shannon Cappelletti Claire Alpert A - - - - - - -0.01 0.00
10 Jack Weingold Joanne Weingold Jerry Clerkin Dennis Clerkin A - - - - - - -0.01 0.00 1.97 Red
9 Cenk Tuncok Nancy Keller Bruce Greenspan Judy Cardin A - - - - - - -0.01 0.00 2.95 Red
8 Jeffery Jones Michael Zeller Sue Lan Ma Peter Petruzzellis A - - - - - - -0.01 0.00 1.97 Red
7 Marti Cowie Maria Moore Donald Lewis David Lennox A - - - - - - -0.01 0.00 0.98 Red
6 Albert Shrive Paul Zebrowski Donald Dalpe Michael Ranis A 2 - - - - - -0.01 0.00 27.48 Gold
5 Diane Graese Martin Caley Junko Hemus Maureen Loeb A - - - - - - -0.01 0.00
4 Lynda Nitabach Vincent Demuy Gavin Wolpert Michael Seamon A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 15.70 Gold
3 Burrell Humphreys Nadine Armus Eli Schneider Cynthia Schneider A - - - - - - -0.01 0.00
2 John Moschella Charles Miner Robert Dennard Steven Barcus A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 15.70 Gold
12 John Kranyak Melanie Tucker John Hurd Joel Wooldridge A 1 - - - - - -0.01 0.00 39.26 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results