Aug 10, 2016 - Wednesday 1:00 pm

Wednesday Bracketed KO 2 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
23.24 Gold 1 Janet WilliamsSaint Paul, MN Joseph BrowanMaplewood, MN Jim HackerFaribault, MN Elaine PrebonichNew Brighton, MN
16.27 Gold 2 Marie-France BenoitGatineau, QC Cindy CassonLas Vegas, NV Charles Lynn JrKansas City, MO Marilyn Davis HennonOverland Park, KS
9.30 Gold 3/4 Beckie StasiShawnee Mission, KS Susan UrichShawnee Mission, KS Robert OlsonLeawood, KS Kathleen CorbinLeawood, KS
9.30 Gold 3/4 Justin GraverOmaha, NE Jeffrey BuckwalterPapillion, NE Walter CaseLincoln, NE Gary RaymondLincoln, NE

Recaps

Section 02

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Marie-France Benoit Cindy Casson Charles Lynn Jr Marilyn Davis Hennon A 2 - - - - - -0.01 0.00 16.27 Gold
11 James Easterling Wynn Cook Constance Galanti Richard Gordon A - - - - - - -0.01 0.00 1.16 Red
10 Justin Graver Jeffrey Buckwalter Walter Case Gary Raymond A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.30 Gold
9 David Braverman Jim Wattenbarger Irene Ellis Claire Flatowicz A - - - - - - -0.01 0.00 1.16 Red
8 Joseph Pieper Gene Brandl Del Swanson Thomas Flanders A - - - - - - -0.01 0.00 1.16 Red
7 Janet Williams Joseph Browan Jim Hacker Elaine Prebonich A 1 - - - - - -0.01 0.00 23.24 Gold
6 Cheryl Gorman Barbara Reetz Mary Ann Ryan Donna Givner A - - - - - - -0.01 0.00 1.16 Red
5 Steve Burnham Gerald Larson Patricia Wittmaack Sue Keller A - - - - - - -0.01 0.00 2.32 Red
4 Bruce Harbour Mark Bumgardner Ann Parker Ginger Morgan A - - - - - - -0.01 0.00
3 Norma Higgins John Higgins Jr Norma Goll Richard Goll A - - - - - - -0.01 0.00
2 Beckie Stasi Susan Urich Robert Olson Kathleen Corbin A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.30 Gold
12 Nancy Ogreenc Judith Auer Jim Mulbrandon Junko Hemus A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results