Jul 31, 2018 - Tuesday 1:00 pm

0-6000 MINI-SPINGOLD Event Summary

Session 2

27.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
68.00 Gold 1 James WeeksPalm Desert, CA Neil SternIndio, CA Jim JohnsenSan Diego, CA Dorn BishopSan Diego, CA
51.00 Gold 2 Brad Vander ZandenKnoxville, TN David SheplerKnoxville, TN Marsha PlatnickBluefield, WV Keith HungateMarion, VA
34.00 Gold 3/4 Saul GrossMiami Beach, FL Juan CastilloFort Lauderdale, FL Barry SpectorSpringfield, VA Randy ThompsonAlbuquerque, NM
34.00 Gold 3/4 William BaileyMill Valley, CA Arti BhargavaMill Valley, CA Aaron JonesSan Francisco, CA John RamosLos Angeles, CA
15.30 Gold 5/8 F Garson IIRoswell, GA Kish DevarajAtlanta, GA J WolfeMarietta, GA Charles LipmanAtlanta, GA Gabriel FadelAlpharetta, GA Steve CallahamAlpharetta, GA
15.30 Gold 5/8 Lee OhligerRidgewood, NJ James SundstromWyckoff, NJ Joyce MenezesRidgewood, NJ Nicholas FranceSpring Valley, NY
15.30 Gold 5/8 Charles NemesLongboat Key, FL Michael GibsonSarasota, FL Dianne BonneyVenice, FL Jack BonneyVenice, FL David BogolubDeerfield, IL Rick SchoenfieldWestchester, IL
15.30 Gold 5/8 A J StephaniCincinnati, OH Isaac StephaniCincinnati, OH Jesse ChaoBerkeley, CA Andrew SinclairAlbany, CA Jakob KarstensOakland, CA

Recaps

Section M

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Gary Donner Suman Agarwal Michael Gladfelter Mary Jane Gladfelter A - - - - - - -0.01 0.00
16 Kathrine Loh Thomas Musso Nancy Blasingame Steven Blasingame A - - - - - - -0.01 0.00
17 Christopher Kohlmiller Barbara Kohlmiller Donald Baker Peter Martin A - - - - - - -0.01 0.00 3.00 Red
18 Tracy Brines Maureen Brines Jonathan Forde Doug Anderson A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
19 Sanford Robbins Lucy Tillman Liliane Kirchhoff Millie Garrison A - - - - - - -0.01 0.00
20 Stephen Moese Mike Ma Larry Lowell Jr Ping Hu A - - - - - - -0.01 0.00
21 Thomas Rozinski Bob Rasmussen Grigoriy Blekherman Philip Lentz A - - - - - - -0.01 0.00
22 James Masilamani Harold George Mel Volmert John Steffan A - - - - - - -0.01 0.00
23 Gordon Cable Jr Stanley Littlefield Liga Byrne Beverly Geurin A - - - - - - -0.01 0.00
24 Yoko Sobel Daniel Lev Marusa Basa Peter Cheung A - - - - - - -0.01 0.00
25 Ankur Rathi Max Aeschbacher Deirdre Nickel Jennifer Lin A - - - - - - -0.01 0.00
26 Kathy Rolfe Elinor Hood Art Quey Sandy Stephens A - - - - - - -0.01 0.00
15 Charlene Sands Virgil Massey Jerry Barrett Gary Anderson A - - - - - - -0.01 0.00
14 Stephen Barr John WT Connolly Michael Donnelly Arran Bolger A - - - - - - -0.01 0.00 3.00 Red
13 Martin Harris Miriam Harris-Botzum John Botzum Jay Barron A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
2 James Weeks Neil Stern Jim Johnsen Dorn Bishop A 1 - - - - - -0.01 0.00 68.00 Gold
3 Saul Gross Juan Castillo Barry Spector Randy Thompson A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 34.00 Gold
4 Brad Vander Zanden David Shepler Marsha Platnick Keith Hungate A 2 - - - - - -0.01 0.00 51.00 Gold
5 F Garson II Kish Devaraj J Wolfe Charles Lipman Gabriel Fadel Steve Callaham A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 15.30 Gold
6 Lee Ohliger James Sundstrom Joyce Menezes Nicholas France A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 15.30 Gold
7 Nicolas Hammond Edward Foran Martin Nathan William Rittenberg A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
8 William Bailey Arti Bhargava Aaron Jones John Ramos A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 34.00 Gold
9 Barton Buffington David Binney Sonja Smith Paul Burnham A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
10 Charles Nemes Michael Gibson Dianne Bonney Jack Bonney David Bogolub Rick Schoenfield A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 15.30 Gold
11 O. Gordon Lien III Sandra Wirtz Cheng Wang Aiyue Ma A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
12 Dian Petrov Saleh Fetouh Evan Markowitz Chaim Kozlovsky A - - - - - - -0.01 0.00 3.00 Red
27 A J Stephani Isaac Stephani Jesse Chao Andrew Sinclair Jakob Karstens A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 15.30 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results