Mar 12, 2018 - Monday 1:00 pm

0-10,000 KNOCKOUT TEAMS Event Summary

Session 2

18.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
58.00 Gold 1 Albert ShriveNaples, FL Michael RanisMiami, FL Donald DalpeFort Myers, FL Anthony BarreMarco Island, FL Saul GrossMiami Beach, FL Juan CastilloFort Lauderdale, FL
43.50 Gold 2 Viktor AnikovichLos Angeles, CA Robert KentChicago, IL Ellen KentChicago, IL David PelkaLos Angeles, CA Alan DanielsLos Angeles, CA
29.00 Gold 3/4 Mac BusbySan Diego, CA Vladislav Isporski Suman AgarwalColumbus, OH Yatindra SahaeCarmel Valley, CA
29.00 Gold 3/4 Richard GabrielNaples, FL Richard StraussNorthbrook, IL Larry BassTamarac, FL Joseph MachotkaDelray Beach, FL
13.05 Gold 5/8 Donald RumelhartAnn Arbor, MI Ned IrvingHot Springs Vlg, AR Stephen MackayMarkham, ON David ColbertEtobicoke, ON Russ JonesJonesboro, AR Michael McGuireHernando, MS
13.05 Gold 5/8 Teresa BoydDublin, CA Grant RobinsonDublin, CA Chuck WongDanville, CA Todd WerbyTiburon, CA

Recaps

Section 10

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Viktor Anikovich Robert Kent Ellen Kent David Pelka Alan Daniels A 2 - - - - - -0.01 0.00 43.50 Gold
17 Jean-Pierre Longpre Johanne Sevigny Larry Malone Pierre Racicot A - - - - - - -0.01 0.00
16 Andrew Jeng Ovunc Yilmaz Zhuo Wang Zihan Tan A - - - - - - -0.01 0.00 2.70 Gold
15 Ralph Tamlyn Gloria Tamlyn Stephen Levine Rona Levine A - - - - - - -0.01 0.00 1.35 Gold
14 Barry Dehlin Carl Perchonock Ala Hamilton-Day Thomas Andrews A - - - - - - -0.01 0.00
13 Bob Rebelein Jadwiga Polujan Thomas Cox Richard Brummer A - - - - - - -0.01 0.00
12 Claude Le Feuvre Dwight Hunt John Baker Peter Kyper A - - - - - - -0.01 0.00
11 Marius Moldovan Michel Morin Gary Bernstein Steve Caplan A - - - - - - -0.01 0.00
10 Pierre Gaudreau Robert Tremblay Gerard Turcotte Nicole Tremblay A - - - - - - -0.01 0.00
9 Lawrence Lerner Deborah Murphy James Metzger Tiger Lili Williams A - - - - - - -0.01 0.00
8 Terry Richardson Henry Caspar Charlene Sands Virgil Massey A - - - - - - -0.01 0.00
7 Bruce Schwaidelson Richard Morgen Alvaro Ronderos Everett Young Stephen Serota A - - - - - - -0.01 0.00 1.35 Gold
6 Albert Shrive Michael Ranis Donald Dalpe Anthony Barre Saul Gross Juan Castillo A 1 - - - - - -0.01 0.00 58.00 Gold
5 Teresa Boyd Grant Robinson Chuck Wong Todd Werby A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 13.05 Gold
4 Richard Gabriel Richard Strauss Larry Bass Joseph Machotka A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 29.00 Gold
3 Donald Rumelhart Ned Irving Stephen Mackay David Colbert Russ Jones Michael McGuire A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 13.05 Gold
2 Mac Busby Vladislav Isporski Suman Agarwal Yatindra Sahae A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 29.00 Gold
18 Michael Hughes John WT Connolly Michael Donnelly Stephen Barr A - - - - - - -0.01 0.00 2.70 Gold

Bracket

Bracket available from ACBL

Bracket available from Fast Results

Other

Bracket - Day 1 available from Fast Results