Mar 17, 2018 - Saturday 3:00 pm

Side Swiss Teams Event Summary

Session 1

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.33 Red 1 1 62.00 Rufus ColeCos Cob, CT Silvia SzantoCos Cob, CT Martin MinskyBronx, NY Terry LubmanRiverside, CT
3.50 Red 2/3 2/3 51.00 John BelkaSeverna Park, MD Lannetta SchmidtBaltimore, MD Gary MallettNew Martinsvle, WV Sally MallettNew Martinsvle, WV
3.50 Red 2/3 2/3 51.00 Dilip UdeshiBensalem, PA Danielle TremblayOutremont, QC Pierrette MatteauMont-Royal, QC Annapurna SatpathyRockville, MD
2.25 Red 4 4 45.00 John EarlyLansdale, PA John Hogan JrWayne, NJ Barry DaubenspeckLansdale, PA Laura GastelumTorrance, CA
1.69 Red 5 5 43.00 Barry PortAtlantic Beach, NY Susan PortAtlantic Beach, NY Ann Harriet GoldmanScranton, PA Ken LowensteinForest Hills, NY
2.38 Red 1 41.00 Janet JohnsonPhiladelphia, PA Mark BolotinPhiladelphia, PA William GoldsteinPhiladelphia, PA Joan GoldsteinPhiladelphia, PA
1.79 Red 2 36.00 Bill SilkySyracuse, NY Elaine FullerBoalsburg, PA Shirley MillerState College, PA Mary SilkySyracuse, NY
1.34 Red 3 34.00 Willa KingSan Clemente, CA Sheila PechinskiScarborough, ME Deepak DigheWest Bloomfield, MI Latika MangrulkarFarmington Hls, MI

Recaps

Section M

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
11 Rufus Cole Silvia Szanto Martin Minsky Terry Lubman B 1 1 - - - - 62.00 0.00 62.00 5.33 Red
3 John Belka Lannetta Schmidt Gary Mallett Sally Mallett B 2/3 2/3 - - - - 51.00 0.00 51.00 3.50 Red
5 Dilip Udeshi Danielle Tremblay Pierrette Matteau Annapurna Satpathy B 2/3 2/3 - - - - 51.00 0.00 51.00 3.50 Red
6 John Early John Hogan Jr Barry Daubenspeck Laura Gastelum B 4 4 - - - - 45.00 0.00 45.00 2.25 Red
2 Barry Port Susan Port Ann Harriet Goldman Ken Lowenstein B 5 5 - - - - 43.00 0.00 43.00 1.69 Red
14 Dorel Livescu Anthony Palumbo Marc Kelley Radu Ariton B - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.75 Red
7 Carol Reiss Ann Goldberg Jan Frey Cindi Siegel B - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.25 Red
8 Janet Johnson Mark Bolotin William Goldstein Joan Goldstein C - - 1 - - - 41.00 0.00 41.00 2.38 Red
15 Michael Minoff Jeffrey Ehrlich Milton Kalikman Walter Mitchell Jr B - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.50 Red
12 Bill Silky Elaine Fuller Shirley Miller Mary Silky C - - 2 - - - 36.00 0.00 36.00 1.79 Red
13 Willa King Sheila Pechinski Deepak Dighe Latika Mangrulkar C - - 3 - - - 34.00 0.00 34.00 1.34 Red
9 Michael Lo Teresa Chek Chandu Mehta Komal Kamat C - - - - - - 33.00 0.00 33.00 0.25 Red
4 Susan Kennedy Patricia Grimek-Stover Arnie Obler Geri Obler C - - - - - - 29.00 0.00 29.00 0.25 Red
1 Roger Milton Beth Milton Kay Garrity Richard Godshall C - - - - - - 27.00 0.00 27.00 0.13 Red
10 Gerry Jawer Helena Tucker Sandra Kayson Barbara Albert C - - - - - - 24.00 0.00 24.00 0.38 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results