Mar 15, 2018 - Thursday 10:00 am

D'Avetre Adwell Daylight Compact Knockout Teams 4 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.50 Gold|Red 1 Jan NettlerFlorence, MA Daniele PanayotatosOrangeburg, NY Sheila RyanFlorence, MA David RosnickAmherst, MA
5.25 Gold|Red 2 Peggy GreenawaltWyndmoor, PA Gerry JawerWyncote, PA Arthur SeidnerHuntingdon Vly, PA Frances BennettPalo Alto, CA
3.38 Gold|Red 3 Steven CaplanBoca Raton, FL Joyce LevinBoca Raton, FL Marion TillackSarasota, FL Yoon JheeLongboat Key, FL
2.63 Gold|Red 4 Maryann MossArdmore, PA Evette MittinElkins Park, PA Elisa MenocalPhiladelphia, PA Edward KennedyWayne, PA

Recaps

Section 24

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Carol Elfant Eileen Zakuto Candice Fitts Rochelle Zager A - - - - - - -0.01 0.00 0.75 Red
15 Steven Caplan Joyce Levin Marion Tillack Yoon Jhee A 3 - - - - - -0.01 0.00 3.38 Gold|Red
14 Betsy Cutler Craig Bailey Nicholas Wanck Maryland Wanck A - - - - - - -0.01 0.00
13 Sylvia Reed Arlene Tauber Kem Morgan Tommie Wilson A - - - - - - -0.01 0.00 0.75 Red
12 Myrna Shervin Frederick Holdsworth Myra Rosenberg Randee Braslow A - - - - - - -0.01 0.00 0.75 Red
11 Bill Silky Mary Silky Susan Scheinerman Shelley Kirshenbaum A - - - - - - -0.01 0.00
10 Barbara Devaney Lynn Hamlin Catherine Chicos Mollie Slattery A - - - - - - -0.01 0.00 0.75 Red
9 Jan Nettler Daniele Panayotatos Sheila Ryan David Rosnick A 1 - - - - - -0.01 0.00 7.50 Gold|Red
8 Art Simons Shirley Kastenberg Gerald Gary Abelow Fred Kurz A - - - - - - -0.01 0.00 0.75 Red
7 Roy Goodman Susan Kaye William Hart Karen Siris A - - - - - - -0.01 0.00 0.75 Red
6 Nancy Parke Anne Cheney Maribeth Fryman Marian Brescia A - - - - - - -0.01 0.00
5 Maryann Moss Evette Mittin Elisa Menocal Edward Kennedy A 4 - - - - - -0.01 0.00 2.63 Gold|Red
4 Peggy Greenawalt Gerry Jawer Arthur Seidner Frances Bennett A 2 - - - - - -0.01 0.00 5.25 Gold|Red
3 Charles Goldman Sharon Goldman Judith Repp Cheryl Stark Abrams A - - - - - - -0.01 0.00
2 Bradley Leach Thomas Koslovsky Rosemary Reitz Raeann Koerner A - - - - - - -0.01 0.00 0.75 Red
16 Susan Kennedy Barrie Callahan Ivan Hileman Patricia Grimek-Stover A - - - - - - -0.01 0.00 0.75 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results