Mar 13, 2018 - Tuesday 1:00 pm

Arnie Fisher Tues-Wed Knockout Teams 2 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
29.21 Gold 1 James BreihanHouston, TX Joe YassiEtobicoke, ON Anton (Tony) HaddadHouston, TX Marilyn AdamsBeaumont, TX
20.45 Gold 2 Maureen BeyroutiSaint-Laurent, QC Francoise St PierreBeaconsfield, QC Michel BertrandDorval, QC Gary HastingsDorval, QC
11.68 Gold 3/4 Pierre GaudreauSainte-Sophie, QC Nicole TremblaySainte-Sophie, QC Robert TremblayQuebec, QC Gerard TurcotteQuebec, QC
11.68 Gold 3/4 Barton BuffingtonNorth Kingstown, RI Steven FineDurham, NC Harold GeorgeWichita, KS David BinneySeattle, WA

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Arun Savara Harjinder Ajmani Ravi Bhalla Alan Kosansky A - - - - - - -0.01 0.00
11 Sol Hartman Ginny O'Toole Chuck Greenslit Barbara McLagan A - - - - - - -0.01 0.00 1.46 Red
10 Thea Davis Margot Stockie Marie Duval Sylviane Hyvrier A - - - - - - -0.01 0.00
9 James Breihan Joe Yassi Anton (Tony) Haddad Marilyn Adams A 1 - - - - - -0.01 0.00 29.21 Gold
8 Richard Price Melissa Price Pat Larin David White A - - - - - - -0.01 0.00
7 Maureen Beyrouti Francoise St Pierre Michel Bertrand Gary Hastings A 2 - - - - - -0.01 0.00 20.45 Gold
6 Henry Caspar Terry Richardson John Baker Peter Kyper A - - - - - - -0.01 0.00 2.92 Red
5 Nat Zucker Julia Zucker Myrna Smith Susan E G Slusky A - - - - - - -0.01 0.00
4 Barton Buffington Steven Fine Harold George David Binney A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 11.68 Gold
3 Marius Moldovan Michel Morin Robert Guerard Jean Bellemarre A - - - - - - -0.01 0.00 2.92 Red
2 Pierre Gaudreau Nicole Tremblay Robert Tremblay Gerard Turcotte A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 11.68 Gold
12 Shirley Mueller William Rittenberg Martin Nathan La Quitta Talbot A - - - - - - -0.01 0.00 2.92 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results