Nov 29, 2017 - Wednesday 1:00 pm

Wed-Thurs Knockout Teams 3 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
24.69 Gold 1 Judith AuerDublin, OH Janet TaintySanta Cruz, CA Linda HansonCapitola, CA Forrest SchneiderNorthbrook, IL Dorothy MersereauCalgary, AB
17.28 Gold 2 Joanne WickerMorgan Hill, CA Virginia CalhounAptos, CA Margaret WahlborgSanta Barbara, CA Neil Joseph SmythSanta Cruz, CA
9.88 Gold 3/4 Murali NairPhoenix, AZ Stephanie HaddyScottsdale, AZ Carol JohnsScottsdale, AZ Deborah WeissScottsdale, AZ
9.88 Gold 3/4 Frank MorganAllentown, PA Richard AufmannRancho Santa Fe, CA Gary HillenbrandLehighton, PA Paul IrvineAllentown, PA

Recaps

Section 222

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Tony Viidik Joan Viidik Debbie Benner Arthur Crystal A - - - - - - -0.01 0.00
15 Alan Godes Peter Rans Larry Yarger Carolyn Wood A - - - - - - -0.01 0.00
14 Frank Morgan Richard Aufmann Gary Hillenbrand Paul Irvine A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.88 Gold
13 Tim Berta Tim White Bonnie Broders Renae Gunstone-White A - - - - - - -0.01 0.00
12 Marcia Aspinall Donna Yeargain Anne Beaurivage Jack Conway A - - - - - - -0.01 0.00
11 Murali Nair Stephanie Haddy Carol Johns Deborah Weiss A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.88 Gold
10 Ann Atcheson George Parkins Marvin Raines Hal Jones Jr A - - - - - - -0.01 0.00
9 Judith Auer Janet Tainty Linda Hanson Forrest Schneider Dorothy Mersereau A 1 - - - - - -0.01 0.00 24.69 Gold
8 Hellar Nakonechny Gloria Woloshyn Ofra Blonder Diane Winiger A - - - - - - -0.01 0.00 2.47 Red
7 Doug Couchman Mark Peterson Thuy Tran Tony Greenberg A - - - - - - -0.01 0.00
6 Caru Vidigal Maria Lucia Menezes Aurea Ramos Maria Mesquita A - - - - - - -0.01 0.00
5 Joanne Wicker Virginia Calhoun Margaret Wahlborg Neil Joseph Smyth A 2 - - - - - -0.01 0.00 17.28 Gold
4 Sheri Wolkenstein Jon Wolkenstein Joyce Gautier Norman Gautier A - - - - - - -0.01 0.00
3 Edward Cowan Jr James Easterling William Ensley Margaret Hansell A - - - - - - -0.01 0.00 2.47 Red
2 Edwin Glickman Marie Garin Robert Garin Muhammad Abedi A - - - - - - -0.01 0.00 2.47 Red
16 Malcolm Morris John Herriot Elizabeth Sprague Marilyn Swadron A - - - - - - -0.01 0.00 2.47 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results