Nov 28, 2017 - Tuesday 1:00 pm

Tues-Wed Knockout Teams 3 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
23.84 Gold 1 Alfred TuckmanLaguna Woods, CA Jacob WeisbergLaguna Woods, CA Neil Nobuo OguraIrvine, CA Wayne GorskiMission Viejo, CA
16.69 Gold 2 Dawn LigonSanta Barbara, CA Alan CurtisThousand Oaks, CA Jon SutcliffeAgoura Hills, CA Donna BellThousand Oaks, CA
9.54 Gold 3/4 Ken CorneliusPortland, OR Mary CorneliusPortland, OR Mary Lou MoriartyPortland, OR Marc FranklinPortland, OR
9.54 Gold 3/4 Terry McHenrySarasota, FL Richard VatterCadillac, MI Paul BubendeyVero Beach, FL Robert RubinsteinEdgewater, NJ

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Debbie Benner Arthur Crystal Tony Viidik Joan Viidik A - - - - - - -0.01 0.00 2.38 Red
11 Terry McHenry Richard Vatter Paul Bubendey Robert Rubinstein A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.54 Gold
10 Dawn Ligon Alan Curtis Jon Sutcliffe Donna Bell A 2 - - - - - -0.01 0.00 16.69 Gold
9 Joanne Wicker Margaret Wahlborg Virginia Calhoun Neil Joseph Smyth A - - - - - - -0.01 0.00 2.38 Red
8 Edwin Glickman Muhammad Abedi Marie Garin Robert Garin A - - - - - - -0.01 0.00 1.19 Red
7 Wayne Christensen Jr Gerald Mindell Suzanne Cook Brenda Glaze A - - - - - - -0.01 0.00
6 Alfred Tuckman Jacob Weisberg Neil Nobuo Ogura Wayne Gorski A 1 - - - - - -0.01 0.00 23.84 Gold
5 David Sackett Darcy White David Ochiai Ken Batko A - - - - - - -0.01 0.00 2.38 Red
4 Richard Morris Katherine Morris Lynda Hirst Douglas Jansen A - - - - - - -0.01 0.00
3 Ken Cornelius Mary Cornelius Mary Lou Moriarty Marc Franklin A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.54 Gold
2 Karen Rice Shirley Foreman Graham Cheetham Steve Burnham A - - - - - - -0.01 0.00
12 Will Williams Marion Robertson Jane Champion Jack Buchanan A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results