Nov 25, 2017 - Saturday 1:00 pm

1st Sat Compact Knockout Teams 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
25.28 Gold 1 Russell SamuelCoram, NY Kyoko Shimamura Ira HermanNew York, NY Allen KahnNew York, NY
17.70 Gold 2 Richard PavlicekFort Lauderdale, FL Peter FriedlandCupertino, CA Robert LebiToronto, ON Dan JacobVancouver, BC
11.38 Gold 3 Phyllis YatesSan Diego, CA Ying Lin GuSan Diego, CA Thomas HerzogSan Diego, CA David AbelowLa Jolla, CA
8.85 Gold 4 David BinneySeattle, WA Barton BuffingtonNorth Kingstown, RI Lynne NewmanSan Diego, CA Randall DoughertySan Diego, CA

Recaps

Section 21

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Russell Samuel Kyoko Shimamura Ira Herman Allen Kahn A 1 - - - - - -0.01 0.00 25.28 Gold
15 Alain Schreiber Billy Miller Wafik Abdou Mark Perlmutter A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
14 David Binney Barton Buffington Lynne Newman Randall Dougherty A 4 - - - - - -0.01 0.00 8.85 Gold
13 Cameron Doner Brenda Jacobus Alberto Cohen Miguel Reygadas A - - - - - - -0.01 0.00
12 Phyllis Fireman Paul Fireman Gavin Wolpert Jenny Wolpert A - - - - - - -0.01 0.00
11 Phyllis Yates Ying Lin Gu Thomas Herzog David Abelow A 3 - - - - - -0.01 0.00 11.38 Gold
10 Tadashi Yoshida Hiroko Yanagisawa Yumiko Oda Junko Tsubaki A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
9 Richard Pavlicek Peter Friedland Robert Lebi Dan Jacob A 2 - - - - - -0.01 0.00 17.70 Gold
8 Richard Schwartz David Gold Jerry Stamatov Diyan Danailov A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
7 G S Jade Barrett Donna Lombardini Michael Hughes Ed Lazarus A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
6 David Yoon Marusa Basa Ranald Davidson Andrew Russell A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
5 Len Vishnevsky Jo Ginsberg Scott Chupack Becky Stevens A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
4 Marc Mus Catherine Mus Catherine D'Ovidio Pierre Franceschetti A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
3 Philip Duterme John Cox Richard D'Litzenberger Robert Shapley A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
2 Tom Breed Dwight Bender Doug Andrews Ellis Feigenbaum A - - - - - - -0.01 0.00
16 Eric Gautret Bernard Cabanes Romain Zaleski Benedicte Cronier A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results