Jul 25, 2017 - Tuesday 1:00 pm

0-2500 MINI-SPINGOLD KNOCKOUT TEAMS Event Summary

Session 2

40.0 Tables

Players

Leaderboards

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
60.00 Gold 1 Tsao-Tung TsaiCupertino, CA Luen-Jyh LuoMilpitas, CA Edward SoPleasanton, CA Jack UppalLincoln, CA
45.00 Gold 2 Kerry CotterellClifton Park, NY Bruce WilliamsMedford Lakes, NJ Curt KristensenDuluth, MN Howard MontemurroVineland, ON
30.00 Gold 3/4 Luc GagnonBaie-Comeau, QC Sylvie LevesqueBaie-Comeau, QC Denise LeclercBaie-Comeau, QC Yves DecellesBaie-Comeau, QC
30.00 Gold 3/4 Kenneth HopkeAnnandale, VA Phil FeldmanLos Angeles, CA Jerry NolteOak Hill, VA Elizabeth NolteOak Hill, VA
13.50 Gold 5/8 Chantal DubeMontreal, QC Josette LevesqueMontreal, QC Jean BellemarreMontreal, QC Jean La TraverseMontreal, QC
13.50 Gold 5/8 Scott RolandGrand Rapids, MI Connie QuellerHudson, FL Susan MinderCaledonia, MI Douglas MinderCaledonia, MI
13.50 Gold 5/8 Howard HuynhLubbock, TX Jeff DaterDallas, TX Scott NasonDallas, TX David Johnson JrSan Antonio, TX
13.50 Gold 5/8 Qun YangGreenvale, NY Xuhua LinEdison, NJ Qing XiaShort Hills, NJ Jian ChenTobyhanna, PA
6.00 Gold 9/16 Olga WrightCalgary, AB Robert WrightCalgary, AB Gamil TadrosCalgary, AB Helen DillenCalgary, AB
6.00 Gold 9/16 Charles SwartPortland, OR Dennis BalfeUniversity City, MO Art SilvasRenton, WA Lee SilvasRenton, WA
6.00 Gold 9/16 Arlene GeislerClarkston, MI Kenneth GeislerClarkston, MI Susan WoodrowWaterford, MI Philip SmithFenton, MI
6.00 Gold 9/16 Chris RobinsonToronto, ON Greg CareyMississauga, ON Randi AdelmanTeaneck, NJ Ryan ConnorsAlexandria, VA
6.00 Gold 9/16 Alex ChenArcadia, CA Liang FanDowney, CA Yuzhang Liu William JuWaterloo, ON Yunhan WuCarrboro, NC
6.00 Gold 9/16 Larry MurrayNorth York, ON Ira GrumetDelray Beach, FL F Winston SamuelDartmouth, NS Paul FriedMonroe Township, NJ Don OstromCambridge, ON
6.00 Gold 9/16 Roland MillerBowdoin, ME William FogelPortland, ME Lynn ChapmanJacksonville, FL Mark FranzoniJacksonville Bc, FL
6.00 Gold 9/16 Michael WavadaEnfield, CT Kenneth LeopoldAvon, CT Felix SpringerWest Hartford, CT Trevor ReevesFarmington, CT

Recaps

Section 25

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Ann McDougal Sohail Hasan Joy McKenzie-Smith Millie Garrison A - - - - - - -0.01 0.00
29 Cadir Lee Arti Bhargava William Bailey Max Schireson Todd Werby Randal Burns A - - - - - - -0.01 0.00
28 Lisa Hebert John Burgoin Maureen Murphy Cheryl Macintosh A - - - - - - -0.01 0.00 1.18 Gold
27 Lois DeBlois Joseph Brouillard Linda Ahrens Paula Najarian A - - - - - - -0.01 0.00 1.18 Gold
26 Jim Murphy Chris Murphy Melissa Martin Emelie Quennell A - - - - - - -0.01 0.00
25 Larry Murray Ira Grumet F Winston Samuel Paul Fried Don Ostrom A 9/16 - - - - - -0.01 0.00 6.00 Gold
24 Alex Chen Liang Fan Yuzhang Liu William Ju Yunhan Wu A 9/16 - - - - - -0.01 0.00 6.00 Gold
23 Terry Visentin Jenna Tichon Freddie Mykytyshyn Ken Goodridge A - - - - - - -0.01 0.00 1.18 Gold
22 Alan Godes Isaiah Shalom John Montgomery Carol Lombardino A - - - - - - -0.01 0.00
30 Kristen Onsgard Stefanie Scott Laura Onsgard Barbara Ferm Stephan Juliusburger Rachael Gosling A - - - - - - -0.01 0.00
31 Tod Pontius Kathleen Adams Anne Atwood Susan MacLaughlin A - - - - - - -0.01 0.00
39 Jesse Chao Andrew Sinclair Jakob Karstens Armin Askari Samuel Kuang Shawn Drenning A - - - - - - -0.01 0.00
38 Michael Wavada Kenneth Leopold Felix Springer Trevor Reeves A 9/16 - - - - - -0.01 0.00 6.00 Gold
37 Qun Yang Xuhua Lin Qing Xia Jian Chen A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 13.50 Gold
36 Roland Miller William Fogel Lynn Chapman Mark Franzoni A 9/16 - - - - - -0.01 0.00 6.00 Gold
35 Lauren Liu Zhu Liu Helena Hsieh Gianni Hsieh Frank Hsieh A - - - - - - -0.01 0.00
34 Somers Collins Bo Xiao Brent Xiao Rory Xiao A - - - - - - -0.01 0.00
33 Giorgio Casinovi Santhosh Karnik Charles Wang Zhuangdi Xu A - - - - - - -0.01 0.00
32 Kathryn Kimmerling Craig Lemrow Kay McCarthy Diane Monroe A - - - - - - -0.01 0.00
21 Jill Howard Nancy Marshall Wendy Lee Michelle Lanigan A - - - - - - -0.01 0.00
20 Chris Robinson Greg Carey Randi Adelman Ryan Connors A 9/16 - - - - - -0.01 0.00 6.00 Gold
9 Kerry Cotterell Bruce Williams Curt Kristensen Howard Montemurro A 2 - - - - - -0.01 0.00 45.00 Gold
8 Scott Roland Connie Queller Susan Minder Douglas Minder A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 13.50 Gold
7 Peter Deluca Steven Mehta Leslie Bresge Howard Arcand A - - - - - - -0.01 0.00 2.36 Gold
6 Olga Wright Robert Wright Gamil Tadros Helen Dillen A 9/16 - - - - - -0.01 0.00 6.00 Gold
5 James Walter David Aderente Wilbur Argersinger Katherine Grant A - - - - - - -0.01 0.00
4 Karen Caton Caron Peck Kim Brinkman David Ticen A - - - - - - -0.01 0.00
3 Ilene Grabel Beverly Hartin Won Yang Barbara Hopewell A - - - - - - -0.01 0.00
2 Chantal Dube Josette Levesque Jean Bellemarre Jean La Traverse A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 13.50 Gold
10 Richard Franklin David Venetianer Avram Ninyo Susan Ninyo A - - - - - - -0.01 0.00
11 Luc Gagnon Sylvie Levesque Denise Leclerc Yves Decelles A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 30.00 Gold
19 Howard Huynh Jeff Dater Scott Nason David Johnson Jr A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 13.50 Gold
18 Arlene Geisler Kenneth Geisler Susan Woodrow Philip Smith A 9/16 - - - - - -0.01 0.00 6.00 Gold
17 Martin Deneroff Valerie Deneroff George Browne Lee Weiner A - - - - - - -0.01 0.00 2.36 Gold
16 Kenneth Hopke Phil Feldman Jerry Nolte Elizabeth Nolte A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 30.00 Gold
15 Charles Swart Dennis Balfe Art Silvas Lee Silvas A 9/16 - - - - - -0.01 0.00 6.00 Gold
14 Charles Riffle Douglas Grant Perry Poole Stanley Weiner A - - - - - - -0.01 0.00 1.18 Gold
13 Mark Brader Catherine Brader Randall Roberts Robert Kruger A - - - - - - -0.01 0.00 1.18 Gold
12 Tsao-Tung Tsai Luen-Jyh Luo Edward So Jack Uppal A 1 - - - - - -0.01 0.00 60.00 Gold
40 Michael Lo Teresa Chek Susan Morse Lisa Mita A - - - - - - -0.01 0.00 3.54 Gold

Bracket

Bracket available from ACBL

Bracket available from Fast Results