Jul 29, 2017 - Saturday 1:00 pm

2nd Sat-Sun Afternoon/Evening Knockout Teams 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
62.24 Gold 1 Graham Osborne Paul Barden Robert BellSilver Spring, MD Lou ReichWheaton, MD
43.57 Gold 2 Alex HudsonRaleigh, NC Jonathan SteinbergToronto, ON John McLaughlinMelrose, MA Lloyd ArvedonWoburn, MA John StiefelWethersfield, CT
24.90 Gold 3/4 Steven LoveLaguna Niguel, CA Iftikhar BaqaiIrvine, CA George JacobsHinsdale, IL Claude VogelChicago, IL
24.90 Gold 3/4 Sylvia MossBoca Raton, FL Allan GravesSaint Johnsbury, VT Nicolas Dechelette Francois Combescure Tom Van Overbeeke Maarten Schollaardt

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Mark Ralph John Miller Crispin Barrere Bob Etter Warren Cederborg A - - - - - - -0.01 0.00
15 Jurijs Balasovs Uldis Bethers Ron Bishop John Duquette A - - - - - - -0.01 0.00
14 Janet Dresden Jo Morse Diego Brenner Miguel Villas-Boas A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
13 G S Jade Barrett Donna Lombardini John Connolly Thomas Maccormac John Moschella Simon Stocken A - - - - - - -0.01 0.00
12 Graham Osborne Paul Barden Robert Bell Lou Reich A 1 - - - - - -0.01 0.00 62.24 Gold
11 Sandra Fraser Doug Fraser Simon Kantor Sylvia Summers A - - - - - - -0.01 0.00
10 Ellis Feigenbaum Rebecca Rogers John Grantham Jon Wright A - - - - - - -0.01 0.00
9 Sylvia Moss Allan Graves Nicolas Dechelette Francois Combescure Tom Van Overbeeke Maarten Schollaardt A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 24.90 Gold
8 Steven Love Iftikhar Baqai George Jacobs Claude Vogel A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 24.90 Gold
7 David Bakhshi Ron Smith Russell Ekeblad Bronia Jenkins A - - - - - - -0.01 0.00
6 Cameron Doner Erez Hendelman Tara McCabe Brenda Jacobus Barbara Heller A - - - - - - -0.01 0.00
5 Paul Street Nicolas L'Ecuyer Jean Quantin Cedric Lorenzini Thomas Bessis Frederic Volcker A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
4 Sherwin Moscow Connie Coquillette Mike Petras Heather Peckett A - - - - - - -0.01 0.00
3 Alex Hudson Jonathan Steinberg John McLaughlin Lloyd Arvedon John Stiefel A 2 - - - - - -0.01 0.00 43.57 Gold
2 John McAllister Migry Zur Campanile Peter Fredin Yaniv Zack Michael Barel Peter Bertheau A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
16 Jeffrey Miller Phil Warden Alan Watson Rick Binder A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results