Jul 28, 2017 - Friday 1:00 pm

2nd Fri-Sat Afternoon/Evening Knockout Teams 1 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
37.14 Gold 1 Joe Godefrin Ed SchulteTampa, FL Boris BaranCote Saint-Luc, QC George MittelmanToronto, ON Ala SobolNepean, ON Diana HoltPalm Beach, FL
26.00 Gold 2 Cliff CampbellThunder Bay, ON David McLellanThunder Bay, ON Ross CodyThunder Bay, ON Roland LaframboiseThunder Bay, ON
14.86 Gold 3/4 Alain SchreiberBellevue, WA Leo BellCarlsbad, CA Yasuko ShrenzelHonolulu, HI Kyoko Shimamura
14.86 Gold 3/4 Linda HarrisonCalgary, AB Hao GeWestlake, OH Edward XuNorth York, ON Jack LeeRichmond, BC Nongyu LiPalo Alto, CA

Recaps

Section 21

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Edward White Ken Gee Kenji Miyakuni Yukiko Tokunaga A - - - - - - -0.01 0.00 3.71 Red
11 Randy Thompson Barry Spector A J Stephani Isaac Stephani A - - - - - - -0.01 0.00
10 Gerard Turcotte Robert Tremblay Denis Lafrance Alain Dufour A - - - - - - -0.01 0.00 1.86 Red
9 Linda Harrison Hao Ge Edward Xu Jack Lee Nongyu Li A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 14.86 Gold
8 Joel Fuhrman Jennifer Ballantyne Barbara Doran Eric Landau A - - - - - - -0.01 0.00
7 Bill Halliday Kathie Macnab Mike Tanner Gerry Callaghan A - - - - - - -0.01 0.00 1.86 Red
6 Kenneth Powell Alan Powell Barbara Clark Betty Cox A - - - - - - -0.01 0.00
5 Cliff Campbell David McLellan Ross Cody Roland Laframboise A 2 - - - - - -0.01 0.00 26.00 Gold
4 Alain Schreiber Leo Bell Yasuko Shrenzel Kyoko Shimamura A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 14.86 Gold
3 Burt O'Dell Linda O'Dell Marilyn Carlson John Carlson A - - - - - - -0.01 0.00
2 Joe Godefrin Ed Schulte Boris Baran George Mittelman Ala Sobol Diana Holt A 1 - - - - - -0.01 0.00 37.14 Gold
12 William McFall Jerry Poliquin John Schwartz Stan Fuhrmann A - - - - - - -0.01 0.00 3.71 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results