Jul 26, 2017 - Wednesday 1:00 pm

Wed-Thurs Afternoon/Evening Knockout Teams 3 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
21.18 Gold 1 Ann AtchesonFairfax, VA George ParkinsVienna, VA Alan GodesNeedham, MA Isaiah ShalomWest Brookfield, MA
14.83 Gold 2 Bob FashingbauerBelvidere, IL Eleanor FashingbauerBelvidere, IL Gianni HsiehNaperville, IL Frank HsiehNaperville, IL
8.47 Gold 3/4 Thomas RiceCleveland, OH Janet RiceCleveland, OH James StahlChagrin Falls, OH Linda StahlChagrin Falls, OH
8.47 Gold 3/4 Louise MorelChapala, JA Natalie SilversteinToronto, ON Will SutherlandNorth York, ON Phil DowdToronto, ON

Recaps

Section 666

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Marc Brenner Paul Campbell Virginia Rosen Bill Matwichuk A - - - - - - -0.01 0.00 2.12 Red
15 Sheila Middleton Patricia Shine Patricia Anderson Judith Harrington A - - - - - - -0.01 0.00
14 Ed Antosz Barb Ferrera Deborah Davis Martha Hawley A - - - - - - -0.01 0.00
13 Bob Fashingbauer Eleanor Fashingbauer Gianni Hsieh Frank Hsieh A 2 - - - - - -0.01 0.00 14.83 Gold
12 Jerrold Harrington Lucia Enica Morris Jones Paula Olivares A - - - - - - -0.01 0.00
11 Ann Atcheson George Parkins Alan Godes Isaiah Shalom A 1 - - - - - -0.01 0.00 21.18 Gold
10 Mary Lou Flach June Threlkeld Carol Bolen Barbara Weinstein A - - - - - - -0.01 0.00
9 Louise Morel Natalie Silverstein Will Sutherland Phil Dowd A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 8.47 Gold
8 Tod Pontius Kathleen Adams Peter Rans Scott Rappard A - - - - - - -0.01 0.00 2.12 Red
7 Patrick Murphy Vivian Winestock Dorothy Mersereau Elizabeth Sprague A - - - - - - -0.01 0.00
6 Bruce Moor Tom Jolliffe Frank Stoffle Georgina Little A - - - - - - -0.01 0.00
5 Eileen Boal Mary Alice Seville Eileen Milligan Becky McKenzie A - - - - - - -0.01 0.00 2.12 Red
4 Thomas Rice Janet Rice James Stahl Linda Stahl A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 8.47 Gold
3 Edwin Glickman Bernie Weiss Deborah Machlin Rita Rubenfeld A - - - - - - -0.01 0.00
2 Jeffery Jones Michael Zeller Pam Campbell Reeta Brendamour A - - - - - - -0.01 0.00
16 Gord Ellis Michelle Ellis Rosemary Miller Eileen Grady A - - - - - - -0.01 0.00 2.12 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results