Jul 25, 2017 - Tuesday 1:00 pm

Tue-Wed Afternoon/Evening Knockout Teams 3 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
11.05 Gold|Red 1 Scott ChupackSeattle, WA JC ChupackSeattle, WA Jill SackettWinchendon, MA Joseph SackettWinchendon, MA
7.74 Gold|Red 2 Francine GoetzLaval, QC Christiane BourassaMontreal, QC Guylaine RicherRosemere, QC Denise ProulxLaval, QC
4.42 Gold|Red 3/4 Brenda GriffithsPickering, ON Karen MenziesOshawa, ON William MenziesOshawa, ON Doug DarnleyPickering, ON
4.42 Gold|Red 3/4 Mary Jo StoffletPen Argyl, PA Naim RizkCenter Valley, PA Mimi LengelEaston, PA Lynda SchoeningerBethlehem, PA

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Francine Goetz Christiane Bourassa Guylaine Richer Denise Proulx A 2 - - - - - -0.01 0.00 7.74 Gold|Red
11 Mary Jo Stofflet Naim Rizk Mimi Lengel Lynda Schoeninger A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.42 Gold|Red
10 Frances Sedore Indra Vivekanandan Julie Madill Carolyn Crawford A - - - - - - -0.01 0.00
9 Dominic Antonelli Niki Coons Kevin Jones Patrick Thompson Rona Cappell A - - - - - - -0.01 0.00
8 Jane Krangle Bill Procter Andrea Iceruk Ilene Samuels A - - - - - - -0.01 0.00 0.56 Red
7 Scott Chupack JC Chupack Jill Sackett Joseph Sackett A 1 - - - - - -0.01 0.00 11.05 Gold|Red
6 Michael Arthur Nancy Arthur Deborah Machlin Rita Rubenfeld A - - - - - - -0.01 0.00
5 James Jordan Sue Jordan Margaret Blackie Louise Caicco A - - - - - - -0.01 0.00 0.56 Red
4 Jeanne Webster Ted Perlberg Carol Perlberg Elaine Foley McGrath A - - - - - - -0.01 0.00 1.11 Red
3 Albena-Maria Vassileva Olivia Laufer Bo Han Zhu John Dong A - - - - - - -0.01 0.00
2 Brenda Griffiths Karen Menzies William Menzies Doug Darnley A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.42 Gold|Red
12 Kunal Vohra Cooper Smith Mary Buys Colleen Roberts A - - - - - - -0.01 0.00 1.11 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results