Jul 24, 2017 - Monday 1:00 pm

Monday CKO - Bracket I Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
16.68 Gold 1 Michel MorinMontreal, QC Yvon GravelMascouche, QC Susan BowlesVirginia Beach, VA Beth ReshefskyVirginia Beach, VA
11.68 Gold 2 Ken CollinsRichmond Hill, ON David CohenThornhill, ON Philip DutermeBellaire, TX Ira GarrisonSugar Land, TX
7.51 Gold 3 Saul GrossMiami Beach, FL Bruce LangWest Palm Beach, FL Corey KrantzDelray Beach, FL Michael WolfFort Lauderdale, FL
5.84 Gold 4 Barton BuffingtonNorth Kingstown, RI David BinneySeattle, WA Karen HudesmanSeattle, WA Marie-France BenoitGatineau, QC

Recaps

Section 01

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Louis Sachar Geeske Joel William Watson David Sokolow A - - - - - - -0.01 0.00 1.67 Red
15 Harrison Luba Dean Panagopoulos Suman Agarwal Gary Donner A - - - - - - -0.01 0.00 1.67 Red
14 Ken Collins David Cohen Philip Duterme Ira Garrison A 2 - - - - - -0.01 0.00 11.68 Gold
13 William Chan Hon Ho Barbara Grantham Robert Michaud A - - - - - - -0.01 0.00
12 Michael Strong Johanna Strong William McAdam Stephanie McAdam A - - - - - - -0.01 0.00 1.67 Red
11 Barton Buffington David Binney Karen Hudesman Marie-France Benoit A 4 - - - - - -0.01 0.00 5.84 Gold
10 Keith Balcombe Brad Bart David Colbert Stephen Cooper A - - - - - - -0.01 0.00 1.67 Red
9 David Yoon Lorraine Cable Jess Jurkovic Bill Begert A - - - - - - -0.01 0.00
8 Nancy Strohmer Jeffery Jones Michael Zeller Hans Strohmer A - - - - - - -0.01 0.00
7 Nathan Glasser Eric Schwartz Randy Okubo Roberto Verthelyi A - - - - - - -0.01 0.00 1.67 Red
6 Sellers McKee Andrzej Niewiadomski Gary Zlot Avinash Saxena A - - - - - - -0.01 0.00 1.67 Red
5 Saul Gross Bruce Lang Corey Krantz Michael Wolf A 3 - - - - - -0.01 0.00 7.51 Gold
4 Gary Robertson Dennis Carman Susan Bailey Carman Lee Easterbrook A - - - - - - -0.01 0.00
3 Michel Morin Yvon Gravel Susan Bowles Beth Reshefsky A 1 - - - - - -0.01 0.00 16.68 Gold
2 David Shepler Brad Vander Zanden Arjun Dhir Donald Baker A - - - - - - -0.01 0.00 1.67 Red
16 John Stafford Suneel Korde Bing Wong Sonia Ostroff A - - - - - - -0.01 0.00 1.67 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results