Jul 22, 2017 - Saturday 1:00 pm

Sat-Sun Afternoon/Evening Knockout Teams 3 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
33.01 Gold 1 Martin HunterMississauga, ON Eiji KujiraiNorth York, ON Sundaresan RamTucson, AZ Uday MaitraMississauga, ON
23.11 Gold 2 Linda HarrisonCalgary, AB Jack LeeRichmond, BC Hao GeWestlake, OH Edward XuNorth York, ON Nongyu LiPalo Alto, CA Yan WangRichmond Hill, ON
13.20 Gold 3/4 Robert StaymanNew Rochelle, NY John BoyerHastings Hudson, NY Richard RossHighland Park, NJ Stephen ArshanJackson, NJ
13.20 Gold 3/4 Howard EngleHighland Park, IL Mark WeismanGlenview, IL Richard FellarsDeerfield, IL Mark FriedlanderDeerfield, IL

Recaps

Section C

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Denis Murphy Marie-France Benoit Gail Levy Reisha Berkowsky A - - - - - - -0.01 0.00
15 Mary Gorkin Tammy Moll Denise Hoffman William Murphy A - - - - - - -0.01 0.00
14 Howard Engle Mark Weisman Richard Fellars Mark Friedlander A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 13.20 Gold
13 Barbara Grantham Nancy Strohmer Hans Strohmer Robert Michaud A - - - - - - -0.01 0.00
12 Kathy Rolfe Brenda Simpson Terry Jones Sandra Stevens A - - - - - - -0.01 0.00
11 Mary Wolf Gary Zlot Andrzej Niewiadomski Avinash Saxena A - - - - - - -0.01 0.00 3.30 Red
10 Robert McKinnon Catherine Ferguson Peter Hodgson Allan Whiteford A - - - - - - -0.01 0.00 3.30 Red
9 Donald Berman Rose Berman Barbara Doran Eric Landau A - - - - - - -0.01 0.00
8 Junko Hemus Amal Dasgupta Carolyn Rowley Clarke Cunningham A - - - - - - -0.01 0.00 3.30 Red
7 Caru Vidigal Maria Lucia Menezes Vilma Issadi Domenico Marcio Domenico A - - - - - - -0.01 0.00
6 Robert Stayman John Boyer Richard Ross Stephen Arshan A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 13.20 Gold
5 Richard Price Melissa Price Pat Larin David White A - - - - - - -0.01 0.00
4 Mary Lee Sharon Bain Ellen Gabriel Deborah Thomas-Howie A - - - - - - -0.01 0.00 3.30 Red
3 Peter Petruzzellis Tony Viidik Joan Viidik Sue Lan Ma A - - - - - - -0.01 0.00
2 Martin Hunter Eiji Kujirai Sundaresan Ram Uday Maitra A 1 - - - - - -0.01 0.00 33.01 Gold
16 Linda Harrison Jack Lee Hao Ge Edward Xu Nongyu Li Yan Wang A 2 - - - - - -0.01 0.00 23.11 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results