Mar 17, 2017 - Friday 1:00 pm

Fri Compact Bracketed Knockout Teams 5 Event Summary

Session 2

14.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
7.41 Gold 1 Davis HeusslerEast Aurora, NY Linda Burroughsford Alex Khrakovsky Per Halvorsen
5.19 Gold 2 John Connolly Michael Donnelly Nathan Doyle Aaron Bolger
3.33 Gold 3 Josee Hammill Andrea Killackey Tim Jones Marianne Bechet
2.59 Gold 4 Patty MichaelSan Mateo, CA Judith Arbus Glen Dexter Margie Knickle

Recaps

Section E

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 John Connolly Michael Donnelly Nathan Doyle Aaron Bolger A 2 - - - - - -0.01 0.00 5.19 Gold
13 Kerry Cotterell Ellen Cotterell Dan Stern Donna Barrow A - - - - - - -0.01 0.00 0.74 Red
12 Patty Michael Judith Arbus Glen Dexter Margie Knickle A 4 - - - - - -0.01 0.00 2.59 Gold
11 Mel Volmert John Steffan Robert Suter Thomas Suter A - - - - - - -0.01 0.00 0.74 Red
10 Vard Nelson Frances Nelson Roger France Mary France A - - - - - - -0.01 0.00 0.74 Red
9 Burt Echtenkamp Valarie Remmers Dale Remmers Linda Echtenkamp A - - - - - - -0.01 0.00
8 Davis Heussler Linda Burroughsford Alex Khrakovsky Per Halvorsen A 1 - - - - - -0.01 0.00 7.41 Gold
7 Rob Lee Claudia Broaddus John Yuratovich Anne Yuratovich A - - - - - - -0.01 0.00 0.74 Red
6 Wilma Booth Kathleen Malcolmson Lynn Gamblin Suzanne Noerager A - - - - - - -0.01 0.00 0.37 Red
5 Gayle Orvis Robert Orvis Robert Clarke Alma Farley A - - - - - - -0.01 0.00 0.37 Red
4 Josee Hammill Andrea Killackey Tim Jones Marianne Bechet A 3 - - - - - -0.01 0.00 3.33 Gold
3 Connie Van Patter Karen Roland Jackie Hertweck E J Nowak A - - - - - - -0.01 0.00 0.37 Red
2 Michele Neylon Geraldine Grady Margaret Majewski Kathleen Buraglio A - - - - - - -0.01 0.00 0.74 Red
14 Moises Saul Lorenzo Migliorini Dex Stuberg Melinda Westgate A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results