Mar 17, 2017 - Friday 1:00 pm

Fri Compact Bracketed Knockout Teams 2 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
23.79 Gold 1 Joseph Rich Rodrigo Garcia Da Rosa Carlos Pellegrini Michael PolowanNew York, NY
16.65 Gold 2 Ron ZamboniniToronto, ON Nader HannaToronto, ON Dan JacobVancouver, BC Jurek CzyzowiczGatineau, QC
10.71 Gold 3 Chen Zhao Jing Liu Hua Poon Choon Chou Loo
8.33 Gold 4 Janet SherwoodWoodstock, GA Joseph SherwoodWoodstock, GA Gabriel FadelAlpharetta, GA Barbara HellerKnoxville, TN

Recaps

Section B

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Chen Zhao Jing Liu Hua Poon Choon Chou Loo A 3 - - - - - -0.01 0.00 10.71 Gold
15 Eric Leong Peter Gill P Drew Cannell Ulf Nilsson A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
14 Robert Kent Ellen Kent Daniel Hoekstra Don Lowry A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
13 Ron Zambonini Nader Hanna Dan Jacob Jurek Czyzowicz A 2 - - - - - -0.01 0.00 16.65 Gold
12 John Chan Veronica McMurdie Ann McClelland Carrie Touslee A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
11 Mike Diesel Herbert Fallin Jr La Quitta Talbot Stephanie Hamilton-Diesel A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
10 Joseph Rich Rodrigo Garcia Da Rosa Carlos Pellegrini Michael Polowan A 1 - - - - - -0.01 0.00 23.79 Gold
9 Bill Ream Shelba Parmley Royce Herndon Jr Darlene Shirey A - - - - - - -0.01 0.00
8 Richard Freedman Dean Panagopoulos Stephen Gladyszak Ann Borgschulte A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
7 Fleur Howard Phillip Becker Larry Jones Douglas Millsap A - - - - - - -0.01 0.00
6 Janet Sherwood Joseph Sherwood Gabriel Fadel Barbara Heller A 4 - - - - - -0.01 0.00 8.33 Gold
5 Dori Byrnes Will Ehlers James Melville Vladislav Isporski A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
4 Robert Guerard Andre Blanchet Jacques Beauregard Andre Houde A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
3 Ronald Kral Kenneth Davis William Lindgren Henry Nelson A - - - - - - -0.01 0.00
2 Albert Shrive Michael Ranis Jim McKeown Donald Dalpe A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
16 Nancy Gunn Prudence Saunders Cheryl Haines Lisa Evans A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results