Mar 11, 2017 - Saturday 1:00 pm

Sat Compact Bracketed KO Teams 2 Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
22.64 Gold 1 Justine CushingNew York, NY Melih OzdilNew York, NY Kauko Koistinen Vesa Fagerlund
15.85 Gold 2 Claire JonesRegina, SK Mark BennettHonolulu, HI Richard CarleLongview, WA Merlin VilhauerBeaverton, OR
10.19 Gold 3 Dewitt (Hal) Montgomery IIIPortland, OR Cristal NellSeattle, WA Jeffrey TaylorEugene, OR Jim JohnsenSan Mateo, CA
7.92 Gold 4 Dori ByrnesMorris Plains, NJ Will EhlersMadison, NJ Radu NistorSunnyside, NY Iulian RotaruNew York, NY

Recaps

Section 02

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Dewitt (Hal) Montgomery III Cristal Nell Jeffrey Taylor Jim Johnsen A 3 - - - - - -0.01 0.00 10.19 Gold
14 Sharon Fairchild Leo Weniger Barbara Bacon Hope Ellis A - - - - - - -0.01 0.00
13 Jonathan Fleischmann Jerrold Grossman Jin Hu Frank Treiber III A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
12 Claire Jones Mark Bennett Richard Carle Merlin Vilhauer A 2 - - - - - -0.01 0.00 15.85 Gold
11 Kay Enfield Mary Dougherty Dolores Brenner Cameron Doner A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
10 Miguel Reygadas C. Valerie Gamio Tiger Li Li Williams Luis Gamio-Klapic A - - - - - - -0.01 0.00
9 Justine Cushing Melih Ozdil Kauko Koistinen Vesa Fagerlund A 1 - - - - - -0.01 0.00 22.64 Gold
8 Philip Goulding Ronald Franck Henry Nelson Valentin Kovachev A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
7 Carlos Pellegrini Hansa Narasimhan Joseph Rich Rodrigo Garcia Da Rosa A - - - - - - -0.01 0.00
6 Dori Byrnes Will Ehlers Radu Nistor Iulian Rotaru A 4 - - - - - -0.01 0.00 7.92 Gold
5 Bruce Rogoff Alexander Ornstein Timothy Nelsen Susan Picus A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
4 Simon Hult Simon Ekenberg Barbara Kasle P Drew Cannell A - - - - - - -0.01 0.00 1.13 Red
3 William Bailey Debbie Rosenberg Geeske Joel William Watson A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
2 Tammy Moll Joy McKenzie-Smith Bonnie Bagley Darlene Shirey A - - - - - - -0.01 0.00 1.13 Red
15 Suzi Subeck Stanton Subeck Ellen Kent Robert Kent A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results