Nov 30, 2016 - Wednesday 1:00 pm

Jayne Thomas Mem KOS Event Summary

Session 2

15.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
57.83 Gold 1 Hemant LallDallas, TX Reese MilnerSarasota, FL Eldad GinossarChicago, IL Jack ZhaoBoca Raton, FL Johan Sylvan Frederic Wrang
40.48 Gold 2 Mary Ann BergAtherton, CA Krzysztof Buras Grzegorz NarkiewiczChapel Hill, NC Aleksander Dubinin Andrew Gromov Mark LairCanyon, TX
23.13 Gold 3/4 Danny Molenaar Patricia CayneBoca Raton, FL Dano De Falco Tim Verbeek Bart NabTilburg, DK Bob Drijver
23.13 Gold 3/4 Justine CushingNew York, NY Melih OzdilNew York, NY Sadik ArfSaratoga, CA Kauko Koistinen Vesa Fagerlund

Recaps

Section 11

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Lou Ann O'Rourke John Mohan Dan Morse Roger Bates Rafal Jagniewski Wojciech Gawel A - - - - - - -0.01 0.00
14 Dawei Chen Kazuo K Furuta Hiroaki Miura Yuki Harada A - - - - - - -0.01 0.00
13 Bauke Muller Barbara Sonsini Marc Jacobus Simon De Wijs Curtis Cheek Huub Bertens A - - - - - - -0.01 0.00
12 Marcin Lesniewski Josef Blass Bartosz Chmurski Piotr Tuczynski Piotr Wiankowski Piotr Nawrocki A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
11 Justine Cushing Melih Ozdil Sadik Arf Kauko Koistinen Vesa Fagerlund A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.13 Gold
10 Mike M Benito Garozzo Kamil Nowak Grazyna Brewiak Przemystaw Janiszewski Franco Masoero A - - - - - - -0.01 0.00
9 Danny Molenaar Patricia Cayne Dano De Falco Tim Verbeek Bart Nab Bob Drijver A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 23.13 Gold
8 Joann Glasson Richard Popper Bob Glasson Richard Meffley A - - - - - - -0.01 0.00
7 Paul Street Nicolas L'Ecuyer Frederic Volcker Thomas Bessis Jean Quantin Cedric Lorenzini A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
6 John McAllister Peter Fredin Christina Madsen Ida Groenkvist A - - - - - - -0.01 0.00
5 Vinita Gupta Billy Miller Fredrik Nystrom Johan Upmark Ishmael DelMonte A - - - - - - -0.01 0.00 2.25 Red
4 James Cayne Michael Seamon Alfredo Versace Antonio Sementa Lorenzo Lauria Mustafa Cem Tokay A - - - - - - -0.01 0.00
3 Mary Ann Berg Krzysztof Buras Grzegorz Narkiewicz Aleksander Dubinin Andrew Gromov Mark Lair A 2 - - - - - -0.01 0.00 40.48 Gold
2 Hemant Lall Reese Milner Eldad Ginossar Jack Zhao Johan Sylvan Frederic Wrang A 1 - - - - - -0.01 0.00 57.83 Gold
15 Adam Grossack Laurence Lebowitz Geoffrey Brod Simon Kantor A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results