Nov 28, 2016 - Monday 10:00 am

Monday-Tuesday Daylight Bracketed KO Teams 3 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
15.22 Gold 1 Larry MurrayWindsor, ON Ira GrumetDelray Beach, FL Isaac HassanPalm Harbor, FL Royald ZellTampa, FL
10.65 Gold 2 Beatrice BohmSun City Center, FL Barbara ReinSun City Center, FL Salina PoonEllenton, FL David RobinsonGranbury, TX
6.09 Gold 3/4 Eric MarshallMiddleton, NS Judith MarshallMiddleton, NS Jane WalkerLakeland, FL Bruce WalkerLakeland, FL
6.09 Gold 3/4 Sandy DesiletsDaytona Beach, FL Rhoda ChickeringEast Montpelier, VT Jon RankinNichols, NY Emily RankinNichols, NY

Recaps

Section 111

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Rona Lake Georgia Pope Kathy Gage Jo Rogan A - - - - - - -0.01 0.00
15 Denise Erwin Peg Lindsay Audrey Perra Robert Loewen A - - - - - - -0.01 0.00
14 Sandy Desilets Rhoda Chickering Jon Rankin Emily Rankin A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.09 Gold
13 David Evans Yvonne Evans Jo-Ann Rauch Vivian Reedy A - - - - - - -0.01 0.00
12 Robert Vollbracht Diane Vollbracht Polly Webb Dar Webb A - - - - - - -0.01 0.00
11 Beatrice Bohm Barbara Rein Salina Poon David Robinson A 2 - - - - - -0.01 0.00 10.65 Gold
10 Jane Clark Anna Smith Rochelle Mandelbaum Fran Hultquist A - - - - - - -0.01 0.00
9 Barry Pope Sue Pope Martha Wirkutis Judy Hinds A - - - - - - -0.01 0.00 1.52 Red
8 Gerald Tietz Pamela Tietz Homer Jeffers Fay Lukoskie A - - - - - - -0.01 0.00
7 John Dillon Richard Haverland Chris Trower Ed Michaels A - - - - - - -0.01 0.00 1.52 Red
6 Eric Marshall Judith Marshall Jane Walker Bruce Walker A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 6.09 Gold
5 Robert Higgins Michael Moses Robert Lumbert Lourdes Abdon A - - - - - - -0.01 0.00
4 George Syme Alice Kilgannon Joan Murray Rosemary Plane A - - - - - - -0.01 0.00
3 Larry Murray Ira Grumet Isaac Hassan Royald Zell A 1 - - - - - -0.01 0.00 15.22 Gold
2 Cindy Henderson Jay Henderson Liza Moses Diane Cohen A - - - - - - -0.01 0.00 1.52 Red
16 Lisa Karam Michael Lotti Gigette Caldwell Craig Caldwell A - - - - - - -0.01 0.00 1.52 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results