Dec 03, 2016 - Saturday 1:00 pm

2nd Sat Compact Bracketed KO Teams 4 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
8.14 Gold 1 Don DettmoreWinter Springs, FL Alexander VinokurovWinter Springs, FL Glen MartinLongwood, FL Satish KonduriSanford, FL
5.70 Gold 2 Peter RansHalifax, NS Mike BuistSt John's, NL Janet ParsonsSt John's, NL Carolyn WoodCobbs Creek, VA
3.66 Gold 3 Marion TumenPacific Plsds, CA Liliane KirchhoffLa Mesa, CA Robert GarinSan Diego, CA Marie GarinSan Diego, CA
2.85 Gold 4 Gerald TietzCrossville, TN Pamela TietzCrossville, TN Fay LukoskieFairfield Glade, TN Homer JeffersCrossville, TN

Recaps

Section 24

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Don Dettmore Alexander Vinokurov Glen Martin Satish Konduri A 1 - - - - - -0.01 0.00 8.14 Gold
15 Stephanie Rogers Richard Rogers Lorenzo Migliorini Marianne Sponholz A - - - - - - -0.01 0.00 0.81 Red
14 Marion Tumen Liliane Kirchhoff Robert Garin Marie Garin A 3 - - - - - -0.01 0.00 3.66 Gold
13 Calvin Konner Thomas Din Patricia Andrews Helen Walker A - - - - - - -0.01 0.00 0.81 Red
12 Vince De Pasquale Barbara Fallone Mary Jane Garner Elfreda Baptist A - - - - - - -0.01 0.00 0.81 Red
11 Peter Rans Mike Buist Janet Parsons Carolyn Wood A 2 - - - - - -0.01 0.00 5.70 Gold
10 Blondelle Grant Richard Lanzarone Barbara O'Brien Morris Mitchem Jr A - - - - - - -0.01 0.00 0.81 Red
9 Joan Stulginskas Ann-Marie Dwane Marcie Avrith Maureen Gurevitch A - - - - - - -0.01 0.00
8 Ann Latta Ralph Croskey Stephen Horwitz Lynn Kramer A - - - - - - -0.01 0.00 0.81 Red
7 Penelope Rudolph Lucy Peacock Fred Batten Richard Peacock A - - - - - - -0.01 0.00
6 Gerald Tietz Pamela Tietz Fay Lukoskie Homer Jeffers A 4 - - - - - -0.01 0.00 2.85 Gold
5 Eben Stevens Patricia Stevens Jo Ellen Amrine Frank Amrine A - - - - - - -0.01 0.00 0.81 Red
4 R Shenkin Susan Shenkin Margaret Getman Jo Ellen Drisko A - - - - - - -0.01 0.00
3 Donald Freedman Janice Dashler Marilyn McIntosh Loretta Westler A - - - - - - -0.01 0.00 0.81 Red
2 Vickki Shelley George Shelley Clysta Lundgreen Maria Weinberg A - - - - - - -0.01 0.00 0.81 Red
16 Carmon Lee Woodley Sylvia Jackson Robert Hauger Alice Hauger A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results