Dec 02, 2016 - Friday 1:00 pm

2nd Fri-Sat Bracketed KO Teams 3 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
19.80 Gold 1 Edmund LundyCooper City, FL Merle LundyCooper City, FL Marvin FeinsteinPlantation, FL Martin FeinrothHollywood, FL
13.86 Gold 2 Susi PittsCumming, GA Joan BentzAnn Arbor, MI Sharon StevensVineland-Stn, ON Myrna MackeyNiagara Falls, ON
7.92 Gold 3/4 George MansourScranton, PA Dee BeckerRacine, WI Jonell ComerfordBroomfield, CO Leo ComerfordBroomfield, CO
7.92 Gold 3/4 Darryl HeltonSedona, AZ Marsha HeltonSedona, AZ Mary Ann HudeckiPalm City, FL Jane LoughlinPalm City, FL

Recaps

Section 222

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Edward Buchanan Lucy Tillman Janet Gawenda Mauri Buchanan A - - - - - - -0.01 0.00
15 Edmund Lundy Merle Lundy Marvin Feinstein Martin Feinroth A 1 - - - - - -0.01 0.00 19.80 Gold
14 Kerry Cotterell Ellen Cotterell Jennifer O'Neill Donna Barrow A - - - - - - -0.01 0.00 1.98 Red
13 Daniel Blaettler Greg Johnson Thomas Trudeau Penny Sweeney A - - - - - - -0.01 0.00
12 Robert Garin Marie Garin Marion Tumen Liliane Kirchhoff A - - - - - - -0.01 0.00
11 Darryl Helton Marsha Helton Mary Ann Hudecki Jane Loughlin A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.92 Gold
10 Peter Rans Mike Buist Janet Parsons Carolyn Wood A - - - - - - -0.01 0.00 1.98 Red
9 David Doretsky Resa Becher Rebbeca Miller Marylou Rogers A - - - - - - -0.01 0.00
8 Nora Miller Claire Gardner Jan Potts Estella Lau A - - - - - - -0.01 0.00
7 Calvin Konner Thomas Din Helen Walker Patricia Andrews A - - - - - - -0.01 0.00 1.98 Red
6 Keith Gellman Michael Moore Mary Lou Moore Sandra Juhansoo A - - - - - - -0.01 0.00
5 Susi Pitts Joan Bentz Sharon Stevens Myrna Mackey A 2 - - - - - -0.01 0.00 13.86 Gold
4 Walter Mitchell Jr Barbara O'Brien Emerita Hayward Richard Lanzarone A - - - - - - -0.01 0.00 1.98 Red
3 Ann Latta Lynn Kramer Ralph Croskey Stephen Horwitz A - - - - - - -0.01 0.00
2 George Mansour Dee Becker Jonell Comerford Leo Comerford A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 7.92 Gold
16 Bruce Thornburgh John Montgomery Carol Lombardino Anthony Trebaol A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results