Dec 02, 2016 - Friday 1:00 pm

2nd Fri-Sat Bracketed KO Teams 2 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
24.75 Gold 1 Chantal DubeMontreal, QC Josette LevesqueMontreal, QC Louise BerthiaumeMontreal, QC Jean La TraverseMontreal, QC
17.33 Gold 2 Malcolm MorrisLondon, SE John HerriotLos Angeles, CA Junko HemusWindermere, FL Jim MulbrandonOrlando, FL
9.90 Gold 3/4 Robert LurieWayland, MA Ben FeinswogCoconut Grove, FL Barbara McLaganSudbury, MA Audrey FrankCoconut Grove, FL
9.90 Gold 3/4 Ann AtchesonFairfax, VA George ParkinsVienna, VA Marvin RainesFort Washington, MD Won YangClermont, FL

Recaps

Section 22

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Claude Le Feuvre Dwight Hunt Wesley Albinger Charles Pierce A - - - - - - -0.01 0.00
15 Ronald Dewey Donna Devine Marie Duval James Carroll A - - - - - - -0.01 0.00 2.48 Red
14 Jeffery Jones Michael Zeller Robert Rubinstein Paul Bubendey A - - - - - - -0.01 0.00
13 Malcolm Morris John Herriot Junko Hemus Jim Mulbrandon A 2 - - - - - -0.01 0.00 17.33 Gold
12 John Dickenson David Cohan Susan Morse Alison Shoemaker A - - - - - - -0.01 0.00
11 Maxwell Hughes Marlene Flament Patrick Thomas William Belanich A - - - - - - -0.01 0.00 2.48 Red
10 Darlene Scott Michael Kammermayer Richard Wan Rose-Marie Bullis A - - - - - - -0.01 0.00 2.48 Red
9 Joseph Katri Judite Katri Hannah Chartor Andrea Sharp A - - - - - - -0.01 0.00
8 Maureen Murphy Tim Edwards-Davies Cheryl Macintosh John Burgoin A - - - - - - -0.01 0.00 2.48 Red
7 Barry Segal Casey Segal Laurie Berlin Mark Blanchard A - - - - - - -0.01 0.00
6 Norman Cannon Fran Smith Dot Davis James Easterling A - - - - - - -0.01 0.00
5 Ann Atcheson George Parkins Marvin Raines Won Yang A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.90 Gold
4 Robert Lurie Ben Feinswog Barbara McLagan Audrey Frank A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 9.90 Gold
3 Millie Garrison Joy McKenzie-Smith Mac Raczkiewicz Lech Ekert A - - - - - - -0.01 0.00
2 Chantal Dube Josette Levesque Louise Berthiaume Jean La Traverse A 1 - - - - - -0.01 0.00 24.75 Gold
16 George Subt Randall Roberts Jack Price Carolyn Rowley A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results