Jul 23, 2016 - Saturday 1:00 pm

Sat-Sun Bracketed Knockout Teams 6 Event Summary

Session 2

12.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
10.36 Gold 1 Matthew RudaryNew York, NY L Allison RudaryNew York, NY Christopher RiveraWoodside, NY Samuel KuangSan Francisco, CA
7.25 Gold 2 Ryley BreiddalVancouver, BC Daniel LyderVictoria, BC Marc FurnemontVictoria, BC Anne KatrichakRichmond, BC
4.14 Gold 3/4 David WolfgangNewport News, VA Mi Kyeong HamWilliamsburg, VA Gilbert DaltonChesapeake, VA Peter HardinPoquoson, VA
4.14 Gold 3/4 Louis-Amaury BeauchetSherwood, OR Kevin MarnellPortland, OR Roy WilkinsonPortland, OR David MullerVancouver, WA

Recaps

Section F

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Howard Stevens Joan O'Connor Brian Lamm Cathy Walton A - - - - - - -0.01 0.00 0.52 Red
11 Mary Baril Thomas Kasvin Jane Riddle Karen Hamlett A - - - - - - -0.01 0.00
10 Linda Lee Robert Lee Dixie Wantoch Sheila Pechinski A - - - - - - -0.01 0.00 0.52 Red
9 Hal Jones Jr Christine Chai Jay Simon Mark Jones A - - - - - - -0.01 0.00
8 Anne Atwood Susan MacLaughlin Sandra Macpherson Michael Ross A - - - - - - -0.01 0.00 0.52 Red
7 Matthew Rudary L Allison Rudary Christopher Rivera Samuel Kuang A 1 - - - - - -0.01 0.00 10.36 Gold
6 Robert McGuire Brenda Kefauver Betty Fulton Mary Ellen Lemieux A - - - - - - -0.01 0.00 1.04 Red
5 Paul Lund Scott Rosenbush Larry Bonnette Sandy Haughey A - - - - - - -0.01 0.00
4 Ryley Breiddal Daniel Lyder Marc Furnemont Anne Katrichak A 2 - - - - - -0.01 0.00 7.25 Gold
3 Johnny Marsh Jane Marsh Robert Leedom Jacqueline Leedom A - - - - - - -0.01 0.00 0.52 Red
2 David Wolfgang Mi Kyeong Ham Gilbert Dalton Peter Hardin A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.14 Gold
12 Louis-Amaury Beauchet Kevin Marnell Roy Wilkinson David Muller A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 4.14 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results