Mar 14, 2016 - Monday 1:00 pm

0-10,000 Knockout Teams Event Summary

Session 2

24.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
76.00 Gold 1 James MelvilleSpringfield, IL Vladislav IsporskiSofia, Bulgaria Stephen StewartOverland Park, KS Mark JonesBirmingham, AL
57.00 Gold 2 Paul DarinSan Diego, CA Mac BusbySan Diego, CA Leon FisherOceanside, CA Sam Madison-JammalSan Diego, CA
38.00 Gold 3/4 Robert KentMarina Del Rey, CA Ellen KentMarina Del Rey, CA Michael Cassel IIRoseville, MN Andy KaufmanUpper Gwynedd, PA
38.00 Gold 3/4 Erwin LinznerSanta Rosa, CA Bob KleinSanta Rosa, CA Mark McCarthySan Francisco, CA David NeumanSan Francisco, CA
17.10 Gold 5/8 Jonathan FleischmannBloomfield, MI Stephen MackayMarkham, ON Ray JotchamScarborough, ON Kurt DasherPetersburg, MI Robert HoutrowDelton, MI Robert KortenFrankfort, MI
17.10 Gold 5/8 Hannah MoonPrince Albert, SK Jan ZadrogaTodz, Poland Jerry StamatovSofia, Bulgaria Diyan DanailovSofia, Bulgaria Tom OttleyAnchorage, AK Douglas H ScottAnchorage, AK
17.10 Gold 5/8 Sherwin MoscowVancouver, WA Connie CoquilletteVancouver, WA David GreenSherwood, OR Edward LeePortland, OR
17.10 Gold 5/8 Albert ShriveNaples, FL Jim McKeownState College, PA Donald DalpeFort Myers, FL Michael RanisNew York, NY George KrizelAtlantic City, NJ Albert ShekhterBrooklyn, NY

Recaps

Section HH

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Jonathan Fleischmann Stephen Mackay Ray Jotcham Kurt Dasher Robert Houtrow Robert Korten A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 17.10 Gold
14 Brian Gilbert Larry Wagner Norman Schwartz Henri Farhi A - - - - - - -0.01 0.00 1.35 Gold
15 Albert Wilson Jr Suzanne Cook Ru Hong Terajewicz Alan McLellan A - - - - - - -0.01 0.00
16 Ron Jauch Jamie Newman Helen Henning Marge Roe A - - - - - - -0.01 0.00 1.35 Gold
17 Robert Wright Olga Wright Helen Dillen Gamil Tadros A - - - - - - -0.01 0.00
18 Joy McKenzie-Smith Magy Mohan Miriam Rosenberg Adriana Salinas A - - - - - - -0.01 0.00 1.35 Gold
19 Yue Su Jack Lee Baixiang Liu Sidney Yang A - - - - - - -0.01 0.00 2.70 Gold
20 Randal Gentillon Alfred Kemp Rita Callahan Rick Holcomb A - - - - - - -0.01 0.00
21 Manuela Marani Ove Jonsson Henryk Szejnwald David Cheng A - - - - - - -0.01 0.00
22 Michael Hughes Bob Enenstein Ben Tucker Robert Bell Steve Hubbell Alan Wood A - - - - - - -0.01 0.00 1.03 Gold
23 Dick Powell Peter Weber Avis Morse Susan Vildosola A - - - - - - -0.01 0.00
13 Erwin Linzner Bob Klein Mark McCarthy David Neuman A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 38.00 Gold
12 Thomas Musso Kathrine Loh Herbert Fallin Jr La Quitta Talbot A - - - - - - -0.01 0.00 1.35 Gold
2 Hannah Moon Jan Zadroga Jerry Stamatov Diyan Danailov Tom Ottley Douglas H Scott A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 17.10 Gold
3 James Melville Vladislav Isporski Stephen Stewart Mark Jones A 1 - - - - - -0.01 0.00 76.00 Gold
4 Mike Marlin Sandra Marlin Brian Ross Dallas Moore A - - - - - - -0.01 0.00
5 Sherwin Moscow Connie Coquillette David Green Edward Lee A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 17.10 Gold
6 Albert Shrive Jim McKeown Donald Dalpe Michael Ranis George Krizel Albert Shekhter A 5/8 - - - - - -0.01 0.00 17.10 Gold
7 Robert Kent Ellen Kent Michael Cassel II Andy Kaufman A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 38.00 Gold
8 Paul Darin Mac Busby Leon Fisher Sam Madison-Jammal A 2 - - - - - -0.01 0.00 57.00 Gold
9 Mary Olson Shirley Scott Joe Luk Vinay Jha A - - - - - - -0.01 0.00 2.70 Gold
10 Gerald Nehra Randy Okubo Eileen Cripps Steven Reuschlein A - - - - - - -0.01 0.00 2.70 Gold
11 Leigh Anne Shafer Marielle Brentnall Robert Lass William McFall A - - - - - - -0.01 0.00
24 Jason Larrivee Pamela Keim Jeremy Lewis Holly Campbell A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from ACBL

Bracket available from Fast Results