Mar 14, 2016 - Monday 1:00 pm

Mon Compact Bracketed KO 2 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
15.03 Gold 1 Zachary WassermanFarmington Hls, MI Brad DrackaFarmington Hls, MI Jerrold GrossmanRochester Hills, MI Jack ShartsisHuntington Wds, MI
10.52 Gold 2 Uri LoewensteinSalt Lake City, UT Lee PayneSalt Lake City, UT Jimmy PayneSalt Lake City, UT Buzz FarnesMidvale, UT
6.76 Gold 3 Debbie BennerFairfield, CT Arthur CrystalFairfield, CT Nancy ColterDublin, GA Nancy MotesKennesaw, GA
5.26 Gold 4 Nancy ZakimKentfield, CA Treva ZarlengoNovato, CA Judy RuehlBatavia, OH Margaret YoungCincinnati, OH

Recaps

Section 32

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Rodney Organt Judy Stanfield William Aeschbacher Ann Morin A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
15 Joshua Fendel Barbara Fendel Gail Levy Reisha Berkowsky A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
14 Debbie Benner Arthur Crystal Nancy Colter Nancy Motes A 3 - - - - - -0.01 0.00 6.76 Gold
13 Robert Lavin Michael Dworetsky Marilyn Elyakin Marilyn Kogan A - - - - - - -0.01 0.00
12 Jadwiga Polujan Lawrence Diamond John Cox Ursula Brzuska A - - - - - - -0.01 0.00
11 Rae Murbach Jerry Murbach Linda Gruber Bob Gruber A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
10 Robert Schmidt Ari Sippola Jeremy Herndon Betty Martin A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
9 Nancy Zakim Treva Zarlengo Judy Ruehl Margaret Young A 4 - - - - - -0.01 0.00 5.26 Gold
8 Chuck Wong Yoko Glubok Sobel Michael Levin Lauren Friedman A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
7 Philip Pearl Judy McNeilly John Emmerson Nelda Linman A - - - - - - -0.01 0.00
6 Edward Schwartz Nicole Dupuis Pat Larin Richard Scoggin A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
5 Zachary Wasserman Brad Dracka Jerrold Grossman Jack Shartsis A 1 - - - - - -0.01 0.00 15.03 Gold
4 Uri Loewenstein Lee Payne Jimmy Payne Buzz Farnes A 2 - - - - - -0.01 0.00 10.52 Gold
3 Cole Powell Stuart Goodgold Candace Scott Bernice Barnett A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red
2 Michael Strong Johanna Strong William McAdam Stephanie McAdam A - - - - - - -0.01 0.00
16 Fleur Howard Bruce Lang Conner Boyd Kathy Pollock A - - - - - - -0.01 0.00 1.50 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results