Dec 01, 2015 - Tuesday

Daylight A/X/Y Swiss Event Summary

Session 2

23.0 Tables Based on: 63.0

Players

Overalls

 

mps Color A X Y VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
25.14 Gold 1 1 1 89.00 John MillerStillwater, MN Daniel McIntyreSaint Paul, MN Frank KnierFargo, ND Thomas KnierBurnsville, MN
18.86 Gold 2 87.00 Patricia WrightCharlotte, NC Anna BrombergBrooklyn, NY Robert LavinEast Longmeadow, MA Harold FeldheimHamden, CT
14.14 Gold 3 75.00 Gerri Soffa CarlsonRancho Palo Vds, CA Steve MagerHermosa Beach, CA Jack WallerRidgecrest, CA Subba RavipudiDowney, CA
10.61 Gold 4 73.00 Sigrid PriceNapa, CA Russell QuinnellNapa, CA Chuck WongDanville, CA Nick WiebeOakland, CA
11.31 Gold 5 2 2 71.00 Gina KirkSan Luis Obispo, CA Torre Houlgate-WestSan Luis Obispo, CA Margret SalazarMilwaukee, WI Bud SteinMequon, WI
8.48 Gold 6 3 69.00 K RaglandBoulder, CO Gary SteinerBoulder, CO Gary GreeneLongmont, CO Michael PerlmanBoulder, CO
6.36 Gold 4 67.00 Alice KinninghamAurora, CO Joan CurranCastle Pines, CO George BeckerParker, CO Charles ReedThornton, CO
5.03 Gold 5 65.00 Marius MoldovanPointe-Claire, QC Serge ChevalierLaval, QC Janyne ProvencherMontreal, QC Sylvain MayerMontreal, QC
4.95 Gold 3/4 64.00 Steve BrownHighland Park, IL Marsha DevineMinneapolis, MN Caryl BrownHighland Park, IL Muhammad HakimChicago, IL
4.95 Gold 3/4 64.00 Margot HirschArlington, TX Sheila HarrisonHouston, TX Kim BrinkmanHighland Vlg, TX David TicenVictoria, TX
3.35 Gold 5 59.00 Linda SaltzmanAurora, IL Michael SaltzmanAurora, IL Ping HuNaperville, IL Claude Le FeuvreVan Nuys, CA

Recaps

Section AAA

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X Y A X Y
23 John Miller Daniel McIntyre Frank Knier Thomas Knier Y 1 1 1 - - - 0.00 89.00 25.14 Gold
3 Patricia Wright Anna Bromberg Robert Lavin Harold Feldheim A 2 - - - - - 0.00 87.00 18.86 Gold
7 Gerri Soffa Carlson Steve Mager Jack Waller Subba Ravipudi A 3 - - - - - 0.00 75.00 14.14 Gold
16 Sigrid Price Russell Quinnell Chuck Wong Nick Wiebe A 4 - - - - - 0.00 73.00 10.61 Gold
2 Gina Kirk Torre Houlgate-West Margret Salazar Bud Stein Y 5 2 2 - - - 0.00 71.00 11.31 Gold
15 K Ragland Gary Steiner Gary Greene Michael Perlman X 6 3 - - - - 0.00 69.00 8.48 Gold
1 Alice Kinningham Joan Curran George Becker Charles Reed X - 4 - - - - 0.00 67.00 6.36 Gold
5 Marius Moldovan Serge Chevalier Janyne Provencher Sylvain Mayer X - 5 - - - - 0.00 65.00 5.03 Gold
17 Steve Brown Marsha Devine Caryl Brown Muhammad Hakim Y - - 3/4 - - - 0.00 64.00 4.95 Gold
21 Margot Hirsch Sheila Harrison Kim Brinkman David Ticen Y - - 3/4 - - - 0.00 64.00 4.95 Gold
20 Linda Saltzman Michael Saltzman Ping Hu Claude Le Feuvre Y - - 5 - - - 0.00 59.00 3.35 Gold
6 Wilt Cooper Jeanne Achziger Chuck Goudey Tod Mucci Y - - - - - - 0.00 58.00 1.41 Red
14 Alan Kudisch Michael Fishman Marilyn Nesbit Jo Murray Y - - - - - - 0.00 57.00 0.94 Red
19 Otto Adamec Daniel Simon Donna Simon Renee Miller X - - - - - - 0.00 56.00 1.88 Red
18 William Brackett Larry Dolan Beth Milam Lorna Perkins James Milam Y - - - - - - 0.00 -2.00 52.00 1.41 Red
11 Kevin Dunn Harriet Berenbaum Karen Trujillo Bobbi Le Feuvre Y - - - - - - 0.00 51.00 1.41 Red
13 June Pocock Michael Yuen Donald Sache Peter Morse A - - - - - - 0.00 50.00 0.94 Red
22 Marietta Miller Marilyn Ballon Judy Gutschenritter Martin Gutschenritter Y - - - - - - 0.00 48.00 0.47 Red
4 Judy Hummel Skip Carson Peggy Craig Pamela Thaut A - - - - - - 0.00 -2.00 48.00 0.94 Red
8 Patrick Doyle Carolyn Borus Judith Jadin Nancy Benedict Y - - - - - - 0.00 46.00 0.94 Red
12 Barry Margolin Charles Brown Sue Gilbreath Bryan Morgan Y - - - - - - 0.00 45.00 0.47 Red
9 Nancy Zakim Mary Dougherty Dolores Brenner Fred Chasalow X - - - - - - 0.00 42.00 0.94 Red
10 Brian Gelles Janet Gelles Michael Bossert Sara Bossert Y - - - - - - 0.00 40.00 0.47 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results