Mar 13, 2015 - Friday

Eleanor Onstott KO 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
62.86 Gold 1 Vainikonis VytautasTrakai, Lithuania Wojtek OlanskiPoland Boguslaw GierulskiElblag, Poland Jerzy SkrzypczakMragowo, Poland Ron PachtmannKfar Saba, Israel Bar TarnovskiRishon Lezion, Israel
44.00 Gold 2 Hemant LallDallas, TX Reese MilnerSarasota, FL Rafal JagniewskiLegionowo, Poland Wojciech GawelWroclaw, Poland Jacek KalitaWarsaw, Poland Michal NowosadzkiWroclaw, Poland
25.14 Gold 3/4 John McAllisterCharlottesville, VA Migry Zur CampanileNew York, NY Piotr GawrysWarsaw, Poland Michal KlukowskiDolnoslaskie, Poland
25.14 Gold 3/4 Allan GravesSaint Johnsbury, VT Richard SchwartzLords Valley, PA Lotan FisherRishon Le Zion, Israel Ron SchwartzRamatGan, Israel Boye BrogelandNorway Espen LindqvistArendal, Norway

Recaps

Section 11

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
4 Vainikonis Vytautas Wojtek Olanski Boguslaw Gierulski Jerzy Skrzypczak Ron Pachtmann Bar Tarnovski A 1 - - - - - 0.00 62.86 Gold
7 Hemant Lall Reese Milner Rafal Jagniewski Wojciech Gawel Jacek Kalita Michal Nowosadzki A 2 - - - - - 0.00 44.00 Gold
16 Allan Graves Richard Schwartz Lotan Fisher Ron Schwartz Boye Brogeland Espen Lindqvist A 3/4 - - - - - 0.00 25.14 Gold
10 John McAllister Migry Zur Campanile Piotr Gawrys Michal Klukowski A 3/4 - - - - - 0.00 25.14 Gold
14 Mike Levine Dennis McGarry Cornelis Van Prooijen Louk Verhees Jr Russell Ekeblad David Bakhshi A - - - - - - 0.00 4.50 Red
12 Paul Fireman Gavin Wolpert John Hurd Joel Wooldridge John Kranyak Vincent Demuy A - - - - - - 0.00 4.50 Red
1 Justine Cushing Melih Ozdil Gokhan Yilmaz Valerio Giubilo Leonardo Cima A - - - - - - 0.00 4.50 Red
6 Ji Chen Patrick Huang Fu Zhong Jie Li Bauke Muller Simon De Wijs A - - - - - - 0.00 4.50 Red
8 Will Engel James Melville Suzanne Dunn Joshua Stark William Arlinghaus Dave Swarthout A - - - - - - 0.00
5 Mary Ann Berg Vladislav Isporski Valentin Kovachev Ton Bakkeren Huub Bertens Mark Lair A - - - - - - 0.00
11 G S Jade Barrett Karen Lee Barrett Anne Dawson Bjorgvin Kristinsson Apolinary Kowalski Jacek Romanski A - - - - - - 0.00
3 Sheila Ekeblad Chris Compton Darren Wolpert Daniel Korbel Nikolay Demirev Eldad Ginossar A - - - - - - 0.00
13 Jeffrey Juster Betty Bloom Steve Bloom Richard DeMartino A - - - - - - 0.00
2 Vinita Gupta Billy Miller Dennis Bilde Morten Bilde Peter Bertheau Per-Ola Cullin A - - - - - - 0.00
15 John Onstott Drew Casen Magdalena Ticha Richard Ritmeijer Ross Grabel Bruce Ferguson A - - - - - - 0.00
9 Edward White Miguel Reygadas Jan Zadroga Pawel Niedzielski C. Valerie Gamio A - - - - - - 0.00