Jul 24, 2014 - Thursday

2nd Thursday-Friday KO Teams Bracket 1 Event Summary

Session 2

13.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
48.47 Gold 1 Carolyn LynchScottsdale, AZ Mike PassellPlano, TX Bart BramleyDallas, TX Lew StansbyDublin, CA Cezary BalickiSmolec, Poland Adam ZmudzinskiKatowice, Poland
33.93 Gold 2 Paul StreetDelray Beach, FL Ira ChorushHouston, TX Marc BompisBourg La Reine, France Jean QuantinParis, France Ishmael DelmonteLas Vegas, NV Curtis CheekLas Vegas, NV
19.39 Gold 3/4 Mark LairCanyon, TX Mary Ann BergAtherton, CA Huub BertensBend, OR Ton BakkerenOisterwijk, Netherlands Vladislav IsporskiSofia, Bulgaria Valentin KovachevLas Vegas, NV
19.39 Gold 3/4 Vinita GuptaWoodside, CA Billy MillerLas Vegas, NV Morten BildeHovedgaard, Denmark Dennis BildeAarhus C, Denmark Peter BertheauTaby, Sweden Per-Ola CullinEnskededalen, Sweden

Recaps

Section 34

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Carolyn Lynch Mike Passell Bart Bramley Lew Stansby Cezary Balicki Adam Zmudzinski A 1 - - - - - 0.00 48.47 Gold
7 Paul Street Ira Chorush Marc Bompis Jean Quantin Ishmael Delmonte Curtis Cheek A 2 - - - - - 0.00 33.93 Gold
12 Vinita Gupta Billy Miller Morten Bilde Dennis Bilde Peter Bertheau Per-Ola Cullin A 3/4 - - - - - 0.00 19.39 Gold
9 Mark Lair Mary Ann Berg Huub Bertens Ton Bakkeren Vladislav Isporski Valentin Kovachev A 3/4 - - - - - 0.00 19.39 Gold
3 Hemant Lall Reese Milner Rafal Jagniewski Wojciech Gawel Jacek Kalita Michal Nowosadzki A - - - - - - 0.00 3.00 Red
5 Martin Fleisher Chip Martel Michael Rosenberg Chris Willenken Cedric Lorenzini Thomas Bessis A - - - - - - 0.00 3.00 Red
11 Yuandong Ren Min Wu Minqi Zheng Binbin Dong Jijun Liu Kai Zhou A - - - - - - 0.00 3.00 Red
6 Jun Wei Shu Guang Bi Kuu Zhang Xiao Bing Wu Min Rong Zhu A - - - - - - 0.00 1.50 Red
10 Christopher Huber Kevin Rosenberg Ben Kristensen Oren Kriegel A - - - - - - 0.00
8 Stefano Tommasini Marcos Thoma Pablo Ravenna Joao Dib Leao Carvalho A - - - - - - 0.00
2 Wayne Otsuki Maurice Fujimoto Yas Takeda Amal Dasgupta A - - - - - - 0.00
4 Justine Cushing Melih Ozdil Lewis Finkel Valerio Giubilo Leonardo Cima A - - - - - - 0.00
13 Gaylor Kasle Piotr Tmczynski Bartosz Chmurski Berend Van Den Bos Larry Kozlove Joris Lankveld A - - - - - - 0.00