Jul 19, 2014 - Saturday

First Saturday-Sunday KO Bracket 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
62.82 Gold 1 Mark GordonPurchase, NY Pratap RajadhyakshaVenice, FL Jacek PszczolaChapel Hill, NC Michal KwiecienLublin, Poland
43.97 Gold 2 Paul StreetDelray Beach, FL Jean QuantinParis, France Curtis CheekLas Vegas, NV Ishmael DelmonteLas Vegas, NV Marc BompisBourg La Reine, France Ira ChorushHouston, TX
25.13 Gold 3/4 Huub BertensBend, OR Ton BakkerenOisterwijk, Netherlands Mary Ann BergAtherton, CA Mark LairCanyon, TX Valentin KovachevLas Vegas, NV Vladislav IsporskiSofia, Bulgaria
25.13 Gold 3/4 P Drew CannellDol-Des-Ormeaux, QC Jo MorsePalm Bch Gdns, FL Ellen KozloveBoca Raton, FL Barbara KasleBoca Raton, FL

Recaps

Section 34

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
12 Mark Gordon Pratap Rajadhyaksha Jacek Pszczola Michal Kwiecien A 1 - - - - - 0.00 62.82 Gold
9 Paul Street Jean Quantin Curtis Cheek Ishmael Delmonte Marc Bompis Ira Chorush A 2 - - - - - 0.00 43.97 Gold
15 P Drew Cannell Jo Morse Ellen Kozlove Barbara Kasle A 3/4 - - - - - 0.00 25.13 Gold
8 Huub Bertens Ton Bakkeren Mary Ann Berg Mark Lair Valentin Kovachev Vladislav Isporski A 3/4 - - - - - 0.00 25.13 Gold
14 Jonathan Steinberg Blake Sanders Garth Yettick Garey Hayden A - - - - - - 0.00 3.00 Red
1 Tom Breed Chris Compton David Grainger Daniel Korbel Janet Macchi Darren Wolpert A - - - - - - 0.00 3.00 Red
4 Pat McDevitt Victor King Alexander Ornstein Richard DeMartino A - - - - - - 0.00 3.00 Red
5 Harvey Brody Ed Lucas III Jerry Gaer George Harris Bob Etter A - - - - - - 0.00 3.00 Red
2 Ernesto d'Orsi Miguel Villas-Boas Joao Paulo Campos Mauricio Figueiredo Joaquin Pacareu A - - - - - - 0.00
3 Jay Whipple III Ed Schulte Jerry Helms Tom Kniest Barry Schaffer A - - - - - - 0.00
13 Hansa Narasimhan Keyzad Anklesaria Pritish Kushari Debabrata Majumder Sumit Mukherjee Bhabesh Saha A - - - - - - 0.00
7 Martin Hirschman Lynne Schaeffer Gordon Parnes Susan Parnes Gene Owens A - - - - - - 0.00
11 Ji Chen Patrick Huang Fu Zhong Jie Li Bauke Muller Simon De Wijs A - - - - - - 0.00
10 Dano De Falco Gabriella Olivieri Patricia Cayne Benito Garozzo Jacqui Mitchell A - - - - - - 0.00
6 Ken Gee Hannah Moon Ed Lazarus Jan Zadroga Yukiko Tokunaga Kenji Miyakuni A - - - - - - 0.00
16 Michael Kovacich Robert White Libby Fernandez Robert Teel Jr Olin Hubert A - - - - - - 0.00