Jan 31, 2020 - Friday 9:00 am

A/X Swiss Teams Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A X VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
16.10 Gold 1 79.00 Rena LiebermanNorth Easton, MA Sally K MatthewsNorwood, MA Margie SullivanSagamore Beach, MA Stephen RzewskiSouth Dennis, MA
12.08 Gold 2 77.00 Stuart EastwoodHalifax, NS Mary MacKayHalifax, NS Judith Bussell Stephanie Kyme
9.06 Gold 3 1 75.00 Stephen PickettVancouver, BC Thomas AndersonNorth Vancouver, BC Sharon FairchildRocky River, OH Bonnie LuksAuburn, MA
6.79 Gold 4 2 69.00 Michael KammermayerOakville, ON Kathleen HartToronto, ON Rosemary CheungToronto, ON Joanne GrandyToronto, ON
5.37 Gold 5 3 68.00 Georgia HethMorton, IL Magda Farag Jane Smith Gertrude Barker
3.50 Gold 4 67.00 Linda TuffLower Sackville, NS Sheila LeardBedford, NS Maureen DonovanHalifax, NS Jane FilbeeHalifax, NS

Recaps

Section G

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A X A X
7 Rena Lieberman Sally K Matthews Margie Sullivan Stephen Rzewski A 1 - - - - - 79.00 0.00 79.00 16.10 Gold
10 Stuart Eastwood Mary MacKay Judith Bussell Stephanie Kyme A 2 - - - - - 77.00 0.00 77.00 12.08 Gold
4 Stephen Pickett Thomas Anderson Sharon Fairchild Bonnie Luks X 3 1 - - - - 75.00 0.00 75.00 9.06 Gold
5 Michael Kammermayer Kathleen Hart Rosemary Cheung Joanne Grandy X 4 2 - - - - 69.00 0.00 69.00 6.79 Gold
15 Georgia Heth Magda Farag Jane Smith Gertrude Barker X 5 3 - - - - 68.00 0.00 68.00 5.37 Gold
13 Linda Tuff Sheila Leard Maureen Donovan Jane Filbee X - 4 - - - - 67.00 0.00 67.00 3.50 Gold
12 Peter Haglich Janice Trott Brenda Fortunate Graham Fenton X - - - - - - 66.00 0.00 66.00 1.32 Red
9 Bill Souster David Sykes Alan Douglas Edward White A - - - - - - 64.00 0.00 64.00 1.76 Red
6 Richard Palmer Ruth Weston Fabian Hupe Edward Betteto X - - - - - - 62.00 0.00 62.00 1.32 Red
11 G S Jade Barrett Donna Lombardini Thomas Maccormac David Koble Susan Schweppe Roman Smolski A - - - - - - 61.00 0.00 61.00 1.32 Red
2 Cindy Martin Carolyn Wood Nancy Golden Linda Miller X - - - - - - 52.00 0.00 52.00 0.88 Red
16 Kathleen Kenney Ann Baum Miriam Roos Peter Roos X - - - - - - 46.00 0.00 46.00 0.88 Red
8 John F. W. Glynn Elizabeth McKee Molly Taussig Diana Diel X - - - - - - 45.00 0.00 45.00 0.88 Red
14 Nirmala Shevde Ketan Shevde Rachael Gosling Stephan Juliusburger X - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.44 Red
3 Miodrag Novakovic Margaret Way Charles Hall Tony Saunders X - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.44 Red
1 Elizabeth Heard Joan Braender Juha Kokko Nancy Kokko A - - - - - - 41.00 0.00 41.00 0.88 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results