Oct 29, 2019 - Tuesday 10:00 am

Bracketed Swiss Teams 1 Event Summary

Session 2

11.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
27.33 Gold 1 84.00 Martin HirschmanAnn Arbor, MI Robert BrentBloomfield, MI Linda PerlmanMilan, MI Michael D AliotoBirmingham, MI
20.50 Gold 2 76.00 Edward WhiteGrand Blanc, MI Samir ZeineFarmington Hls, MI Dave FredInterlochen, MI Patty FredInterlochen, MI
15.37 Gold 3 74.00 Richard TemkinFarmington, MI Dennis CarmanPlainwell, MI John KoschikLivonia, MI Irving RosensteinTroy, MI
11.53 Gold 4 67.00 James BloomOrchard Lake, MI Cheryl BloomOrchard Lake, MI Michael CraneFarmington Hls, MI Lori StragerFarmington Hls, MI

Recaps

Section 61

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A A
9 Martin Hirschman Robert Brent Linda Perlman Michael D Alioto A 1 - - - - - 84.00 0.00 84.00 27.33 Gold
7 Edward White Samir Zeine Dave Fred Patty Fred A 2 - - - - - 76.00 0.00 76.00 20.50 Gold
4 Richard Temkin Dennis Carman John Koschik Irving Rosenstein A 3 - - - - - 74.00 0.00 74.00 15.37 Gold
3 James Bloom Cheryl Bloom Michael Crane Lori Strager A 4 - - - - - 67.00 0.00 67.00 11.53 Gold
1 Phyllis Cohn Sandy Goller Julie Arbit Jonathan Fleischmann Robert Houtrow A - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.84 Red
6 Steven Winokur Frank Treiber III Morrie Kleinplatz Robert Katz A - - - - - - 58.00 0.00 58.00 1.05 Red
5 Susan Miller Sondra Schubiner Barry Lippitt Daniel Marcus A - - - - - - 58.00 0.00 58.00 0.84 Red
11 Bob Webber Sheldon Kirsch Henry Shevitz Mary Smith A - - - - - - 58.00 0.00 58.00 1.68 Red
8 Michael Giordano Walter Goldsmith Norman Rotter Bert Newman A - - - - - - 47.00 0.00 47.00 0.63 Red
10 Hans Jacobs John Russell William Arlinghaus Meyer Abarbanel A - - - - - - 45.00 0.00 45.00 0.84 Red
2 Ray Canale James Walter Barb Ferrera Susan Hinton A - - - - - - 32.00 0.00 32.00 0.84 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results