Aug 08, 2019 - Thursday 10:00 am

Gold Rush Dupli-Swiss Teams Event Summary

Session 2

22.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color 7 3 2 VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
5.88 Gold 1 113.00 Rick KlapthorErie, PA Denise SlatteryCaledonia, NY Rajarshi RoyAmherst, NY James LanzoLockport, NY
4.41 Gold 2 91.00 Mariann GlynnToronto, ON Indarjit AhluwaliaMississauga, ON Katie PirkoNiagara Falls, ON Matthew KappukattNiagara Falls, ON
3.31 Gold 3 86.00 David MorrisHastings, NY Barbara ZukovskyOswego, NY Angeline ConnellyOswego, NY Arlene JohnsonOswego, NY
3.47 Gold|Red 4 1 1 85.00 Susan RiceRochester, NY Jo WilsonRochester, NY Martha GilchristFairport, NY Noreen IncavoFairport, NY
2.60 Gold|Red 5 2 80.00 George IsgriggPittsford, NY Mary SeemanPittsford, NY Ishwar MathurPittsford, NY Peter ChinW Henrietta, NY
1.95 Gold|Red 6 3 79.00 Coby ValensaFairport, NY Luke ValensaFairport, NY M Carol SchillingFairport, NY Peg DedoszakFairport, NY
1.90 Red 4 2 78.00 Medardo GutierrezMorris, NY Kurt ShoenhardCooperstown, NY Yunshan WangNorth York, ON Tsz Fei WangNorth York, ON
1.42 Red 3 74.00 James SutterRochester, NY Nancy GeocaWebster, NY James GalvinRochester, NY John DriscollRochester, NY

Recaps

Section 000

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
7 3 2 7 3 2
3 Rick Klapthor Denise Slattery Rajarshi Roy James Lanzo 7 1 - - - - - 113.00 0.00 113.00 5.88 Gold
15 Mariann Glynn Indarjit Ahluwalia Katie Pirko Matthew Kappukatt 7 2 - - - - - 91.00 0.00 91.00 4.41 Gold
14 David Morris Barbara Zukovsky Angeline Connelly Arlene Johnson 7 3 - - - - - 86.00 0.00 86.00 3.31 Gold
17 Susan Rice Jo Wilson Martha Gilchrist Noreen Incavo 2 4 1 1 - - - 85.00 0.00 85.00 3.47 Gold|Red
21 George Isgrigg Mary Seeman Ishwar Mathur Peter Chin 3 5 2 - - - - 80.00 0.00 80.00 2.60 Gold|Red
12 Coby Valensa Luke Valensa M Carol Schilling Peg Dedoszak 3 6 3 - - - - 79.00 0.00 79.00 1.95 Gold|Red
1 Medardo Gutierrez Kurt Shoenhard Yunshan Wang Tsz Fei Wang 2 - 4 2 - - - 78.00 0.00 78.00 1.90 Red
5 Jeanie Nutter Sarah Meredith Emily Bonner Carol Sanderson 7 - - - - - - 77.00 0.00 77.00 0.76 Red
11 James Sutter Nancy Geoca James Galvin John Driscoll 2 - - 3 - - - 74.00 0.00 74.00 1.42 Red
6 Reid Holter Lynne Holter Nicholas Nelson Tara Holter 2 - - - - - - 70.00 0.00 70.00 0.67 Red
2 Kenneth Kallio Roxann Roberts James Patton Elizabeth Patton 3 - - - - - - 69.00 0.00 69.00 0.57 Red
7 Edmund Reppert Sue Barocas Claire Miles Martha Zonneville 7 - - - - - - 69.00 0.00 69.00 0.57 Red
4 Gay Williams Robert Moore Addie Castaldo Robert Norris 2 - - - - - - 66.00 0.00 66.00 0.57 Red
19 Marilyn Wortzman James Easton Linda Granholm Betty Robertson 7 - - - - - - 66.00 0.00 66.00 0.57 Red
20 Allen Bergerson David Latart Benjamin Dutcher Pat Kehoe 2 - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.76 Red
10 Darlene McDade Judy Frank William Moore Nancy Mason 2 - - - - - - 61.00 0.00 61.00 0.38 Red
16 Luann Pero Ann Baxter Janice Meyer-Volpe Carol Richardson 3 - - - - - - 59.00 0.00 59.00 0.76 Red
18 William Wooster Mary Jo Hazelden Kathleen Kingston Swing Harre 3 - - - - - - 59.00 0.00 59.00 0.38 Red
22 Kathy Creveling Diana Kurty Ken Knight Jim Baxter 7 - - - - - - 56.00 0.00 56.00 0.38 Red
8 Judith Jack Marc Wetmore Pat Smith Nancy Koch 7 - - - - - - 54.00 0.00 54.00 0.38 Red
13 Jan Egger Thomas Mulgrew John Kress Jane Romal 7 - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.19 Red
9 Patricia Stadelmaier Susan Nichols Shirley Miller Janice Lindsay 7 - - - - - - 34.00 0.00 34.00 0.38 Red

Bracket

Bracket available from Fast Results