Jun 13, 2019 - Thursday 1:00 pm

Shiraz Knockout 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
47.18 Gold 1 Mike LevinePinckney, MI Oren KriegelChicago, IL David GraingerEtobicoke, ON Eddie WoldHouston, TX Vladislav Isporski Rumen Trendafilov
33.03 Gold 2 Robert MorrisHouston, TX Mary DoughertySanta Fe, NM Kay EnfieldSanta Fe, NM Cameron DonerSurrey, BC Karin KelseyAlbuquerque, NM
18.87 Gold 3/4 Brian KoblenzLeavenworth, WA Philip DutermeBellaire, TX Richard D'LitzenbergerLeavenworth, WA John CoxSaint Maries, ID
18.87 Gold 3/4 Gerry MarshallCalgary, AB Hendrik SharplesBrush Prairie, WA Ken PentonCalgary, AB Leo GlaserLake Country, BC

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Deborah Harper Layne Noble Ken Connell Linda Connell A - - - - - - -0.01 0.00
15 Joseph Barrett Ann Zorn Donald Vancil Dennis Goldston A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
14 Michael Hargreaves Gordon McOrmond Dan Jacob Ken Scholes A - - - - - - -0.01 0.00
13 Gerry Marshall Hendrik Sharples Ken Penton Leo Glaser A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 18.87 Gold
12 Gerry McCully Rhonda Foster Lorna McDonald Peter Jones A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
11 Bob Todd Brad Bart Polly Dunn Patrick Dunn A - - - - - - -0.01 0.00
10 Mike Levine Oren Kriegel David Grainger Eddie Wold Vladislav Isporski Rumen Trendafilov A 1 - - - - - -0.01 0.00 47.18 Gold
9 Dennis Heller Connie Heller John Weinberg Sarah Weinberg A - - - - - - -0.01 0.00
8 Brian Koblenz Philip Duterme Richard D'Litzenberger John Cox A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 18.87 Gold
7 Howard Epley Karen Hudesman Elaine DeShaw Amy DeShaw Karen Epley A - - - - - - -0.01 0.00
6 Robert Morris Mary Dougherty Kay Enfield Cameron Doner Karin Kelsey A 2 - - - - - -0.01 0.00 33.03 Gold
5 Barbara Shukov Pat Larin John Patterson Angela Taylor A - - - - - - -0.01 0.00
4 Ralph Gamble William Gamble Dennis Gamble Ranald Davidson Michael Gamble Richard A Gamble A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
3 Andy Anderson Curley Anderson Derrick Furber Len Racette A - - - - - - -0.01 0.00
2 Greg Morse Paul Harding Dee Steil James Lindemann A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
16 Debbie Hargreaves Linda Thierman Charles Lamb Mary McGarry A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results