Jun 10, 2019 - Monday 7:30 pm

Merlot Knockouts 1 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
47.58 Gold 1 Mike LevinePinckney, MI Oren KriegelChicago, IL Vladislav Isporski Rumen Trendafilov Eddie WoldHouston, TX David GraingerEtobicoke, ON
33.31 Gold 2 Brad BartCoquitlam, BC Patrick DunnEdmonds, WA Polly DunnEdmonds, WA Bob ToddWinnipeg, MB
19.03 Gold 3/4 Andy AndersonSaskatoon, SK Curley AndersonSaskatoon, SK Derrick FurberSaskatoon, SK Len RacetteSaskatoon, SK
19.03 Gold 3/4 Michael LevyKeizer, OR Jeffrey TaylorEugene, OR Louis HerbsterTucson, AZ Phillis HerbsterTucson, AZ Sylvia ShiLas Vegas, NV

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Brad Bart Patrick Dunn Polly Dunn Bob Todd A 2 - - - - - -0.01 0.00 33.31 Gold
15 Charles Lamb Mike Christensen Jim Berglund Steven Lawrence A - - - - - - -0.01 0.00
14 Bernie Lambert Daniel Bertrand Sandy McIlwain Roberta McIlwain A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
13 Howard Epley Karen Epley Sheila Sache Donald Sache A - - - - - - -0.01 0.00
12 Michael Levy Jeffrey Taylor Louis Herbster Phillis Herbster Sylvia Shi A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 19.03 Gold
11 Ray Miller Daniel Poore Ronald Tracy Ken Christiansen A - - - - - - -0.01 0.00
10 Lorna McDonald Peter Jones Lloyda Jones Anita Lambert A - - - - - - -0.01 0.00
9 Karin Kelsey Mary Dougherty Kay Enfield Cameron Doner Robert Morris A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
8 Andy Anderson Curley Anderson Derrick Furber Len Racette A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 19.03 Gold
7 Joseph Barrett Ann Zorn Donald Vancil Dennis Goldston A - - - - - - -0.01 0.00
6 Stuart Carr Cathy Miller Larry Pocock Yue Su A - - - - - - -0.01 0.00
5 Richard A Gamble Michael Gamble Ralph Gamble Ranald Davidson William Gamble Terry Shaw A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
4 Barbara Schultz Elaine Ware Charles Christie Katie Christie A - - - - - - -0.01 0.00
3 Robert Micone Dustin Stout Weishu Wu Brian Gilbert A - - - - - - -0.01 0.00 4.50 Red
2 Gordon Hepperle Carol Gutsell Elaine Sorensen Judy Clerke A - - - - - - -0.01 0.00
16 Mike Levine Oren Kriegel Vladislav Isporski Rumen Trendafilov Eddie Wold David Grainger A 1 - - - - - -0.01 0.00 47.58 Gold

Bracket

Bracket available from Fast Results