Apr 10, 2019 - Wednesday 1:00 pm

Crocus Bracketed KOs 4 Event Summary

Session 2

16.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
12.74 Gold|Red 1 Janet MoriPenticton, BC Patricia DesbrisayPenticton, BC Patricia HartleyWest Vancouver, BC Deborah DavyGibsons, BC
8.92 Gold|Red 2 Darlene CarolsfeldNanaimo, BC Marcia TaylorNanaimo, BC Shirley ChartersDuncan, BC Maureen SteeleNanaimo, BC
5.10 Gold|Red 3/4 Darlene AllenSquamish, BC Denise HolstCourtenay, BC Giff KassebaumSonoita, AZ James KassebaumSonoita, AZ
5.10 Gold|Red 3/4 Joan BorbergPortland, OR Michele BonneauPrince Albert, SK Ginny GainerPort, OR A. Marie CallbeckPrince Albert, SK

Recaps

Section D

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust mps Color Next
Session
A A
1 Ralph Lipe Lynda Lipe Brian Sims D Glassford A - - - - - - -0.01 0.00
15 Darlene Carolsfeld Marcia Taylor Shirley Charters Maureen Steele A 2 - - - - - -0.01 0.00 8.92 Gold|Red
14 Karel Bennett David Macpherson Leeann Lagace Kathy Turnbull A - - - - - - -0.01 0.00
13 Dawn Campbell Jacqueline Fennellow Janet Woolgar Lorna Veitch A - - - - - - -0.01 0.00 1.27 Red
12 Wanda Deisman Mike Walker Mary Dewar Susan Moran A - - - - - - -0.01 0.00 1.27 Red
11 Ron Anderson Nancy Anderson Karen Trenner Janet Meister A - - - - - - -0.01 0.00
10 Vicki Sensiba Ginny Barklow Margaret Walthall Anne Notman A - - - - - - -0.01 0.00
9 Janet Mori Patricia Desbrisay Patricia Hartley Deborah Davy A 1 - - - - - -0.01 0.00 12.74 Gold|Red
8 Myrna Baulne Donna Wiwchar Dolores Johnson Madeleine Tremblay A - - - - - - -0.01 0.00
7 Joan Borberg Michele Bonneau Ginny Gainer A. Marie Callbeck A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 5.10 Gold|Red
6 Maureen Trappe Lionel Traverse Jo Albinati Gillian Mouat A - - - - - - -0.01 0.00 1.27 Red
5 Bette Flannigan Marilyn Fleming Gordon Link Gary Alan Nolin A - - - - - - -0.01 0.00
4 Sharon McDonald Phyllis Minielly Aileen Handyside Martha Mikalsky A - - - - - - -0.01 0.00 1.27 Red
3 Sharon Hills Leonard Hills Phyllis Newland Timothy Newland A - - - - - - -0.01 0.00
2 Darlene Allen Denise Holst Giff Kassebaum James Kassebaum A 3/4 - - - - - -0.01 0.00 5.10 Gold|Red
16 Helen Schuckel Barbara Andrew Audrey Sekulich Sheryl Sametz A - - - - - - -0.01 0.00

Bracket

Bracket available from Fast Results