Mar 17, 2019 - Sunday 10:00 am

Stratified Swiss Teams Event Summary

Session 2

20.0 Tables

Players

Overalls

 

mps Color A B C VPs Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6
9.08 Silver 1 98.00 Aaron CavenderSandy, UT Jim FlesherSalt Lake City, UT Randal GentillonIdaho Falls, ID Bill BraunSalt Lake City, UT
6.81 Silver 2 1 81.00 Yinghan DingSalt Lake City, UT Max AeschbacherSalt Lake City, UT Ankur RathiSan Francisco, CA Deirdre NickelSalt Lake City, UT
5.11 Silver 3 79.00 Pradeep JhawarLayton, UT Vandana JhawarLayton, UT Suzanne St ThomasBoise, ID Rosalee GardnerSalt Lake City, UT
3.83 Silver 4 78.00 Judy StanfieldSalt Lake City, UT Rod OrgantSalt Lake City, UT Steve TownerSalt Lake City, UT Massoud TahmassebipourHolladay, UT
3.03 Silver 5 73.00 Hal FarnsworthPark City, UT Barbara LundyPark City, UT Paul SchnarrSalt Lake City, UT Diane SchnarrSalt Lake City, UT
3.08 Silver 6 2 72.00 Nancy LarsonDraper, UT Elias LatourAlhambra, CA Dick WetherellMurray, UT Xiaobin SunPark City, UT
2.31 Silver 3 71.00 Alan SparrowSalt Lake City, UT Nancy SparrowSalt Lake City, UT Doug AdairMidvale, UT Julianne AdairMidvale, UT
2.31 Silver 4 1 67.00 Pien ChangSandy, UT Irene MonicalLayton, UT Feng LiuSalt Lake City, UT Jacinda YaoSalt Lake City, UT Z VardenySalt Lake City, UT
1.37 Silver 5 54.00 Micheline CombsSalt Lake City, UT Pete EdwardsSalt Lake City, UT Estelle KevitchSalt Lake City, UT Bonnie EdwardsSalt Lake City, UT
1.73 Silver 2 50.00 Sid PaskettOrem, UT Miki PaskettOrem, UT Ron FaklerSpringville, UT Maryann FaklerSpringville, UT

Recaps

Section A

Team Player 1 Player 2 Player 3 Player 4 Player 5 Player 6 Flt Qual Overall Section Session
Score
% Carry
Over
Adjust Overall
Score
mps Color Next
Session
A B C A B C
15 Aaron Cavender Jim Flesher Randal Gentillon Bill Braun A 1 - - - - - 98.00 0.00 98.00 9.08 Silver
16 Yinghan Ding Max Aeschbacher Ankur Rathi Deirdre Nickel B 2 1 - - - - 81.00 0.00 81.00 6.81 Silver
6 Pradeep Jhawar Vandana Jhawar Suzanne St Thomas Rosalee Gardner A 3 - - - - - 79.00 0.00 79.00 5.11 Silver
4 Judy Stanfield Rod Organt Steve Towner Massoud Tahmassebipour A 4 - - - - - 78.00 0.00 78.00 3.83 Silver
7 Hal Farnsworth Barbara Lundy Paul Schnarr Diane Schnarr A 5 - - - - - 73.00 0.00 73.00 3.03 Silver
17 Nancy Larson Elias Latour Dick Wetherell Xiaobin Sun B 6 2 - - - - 72.00 0.00 72.00 3.08 Silver
11 Alan Sparrow Nancy Sparrow Doug Adair Julianne Adair B - 3 - - - - 71.00 0.00 71.00 2.31 Silver
10 Lee Payne Jimmy Payne Uri Loewenstein Buzz Farnes A - - - - - - 70.00 0.00 70.00 1.08 Silver
20 Pien Chang Irene Monical Feng Liu Jacinda Yao Z Vardeny C - 4 1 - - - 67.00 0.00 67.00 2.31 Silver
3 Bob Donaldson Steve Visocan James Milam Beth Milam A - - - - - - 61.00 0.00 61.00 1.44 Silver
18 Richard Miller Bill Aeschbacher Mike Berggren Ann Morin A - - - - - - 55.00 0.00 55.00 1.08 Silver
5 Micheline Combs Pete Edwards Estelle Kevitch Bonnie Edwards B - 5 - - - - 54.00 0.00 54.00 1.37 Silver
14 Ray Johnson Herb Lichtenstein Rhea Foulger Katherine Mitchell B - - - - - - 53.00 0.00 53.00 0.90 Silver
12 Sid Paskett Miki Paskett Ron Fakler Maryann Fakler C - - 2 - - - 50.00 0.00 50.00 1.73 Silver
1 Terri Zionts Stan Zionts Steve McQuide June McQuide C - - - - - - 44.00 0.00 44.00 0.90 Silver
19 Lewis Boynton Becky Shreeve Judy Nielsen Reese Nielsen C - - - - - - 43.00 0.00 43.00 0.72 Silver
2 Joan Coles Carmen von Bothmer Ginny Schulman Candice Ragsdale C - - - - - - 42.00 0.00 42.00 0.72 Silver
8 Lee Sporleder Mac Dalgleish Cindy Zimmerman Scott Rosenbush B - - - - - - 40.00 0.00 40.00 0.72 Silver
13 Paul Lund Joann Okumura Ann Efnor Glenda Bradley B - - - - - - 37.00 0.00 37.00 0.36 Silver
9 John Shepard Marsene Patterson Sue Cullen Daryl Francom C - - - - - - 32.00 0.00 32.00 0.36 Silver

Bracket

Bracket available from Fast Results